Socialdemokratų pozicija tvirta: reikia reprezentatyvios arenos, o ne tuščios „dėžutės“

Rajono politikai sutaria dėl vieno – Mažeikiams yra reikalinga Sporto ir pramogų arena. Ir vis tik Savivaldybės tarybai pristatyta naujoji šio objekto vizija socialdemokratų frakcijai pasirodė nepriimtina – ji apipinta mįslėmis, projektui trūksta aiškumo dėl realios arenos paskirties, kainos bei finansavimo šaltinių.
Po naujojo arenos projekto aptarimo Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetų nariai „patobulintam“ statiniui nepritarė.

Naujas projektas – netinkamas

Antanas Tenys pažymi, kad jeigu dabar būtų pasirašytas toks sprendimas, tikrosios Sporto ir pramogų arenos Mažeikiai nebeturėtų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybei atsisakius 2014 m. patvirtinto Sporto ir pramogų centro projekto ir pristačius naujojo statinio projektą, politikams kilo daug klausimų, į kuriuos atsakymų jie nesulaukia iki šiol.

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto pirmininkas Deivydas Vyniautas ir jo kolega Antanas Tenys teigia, kad ankstesnis „Kalvos“ projektas buvo geresnis, tiesiogiai atitikęs pavadinimą – sporto ir pramogų centras, o dabar planuojama tik tuščia sporto salė su pusantro tūkstančio vietų žiūrovams.
„Jeigu mes dabar pasirašytume tokiam sprendimui, tikrosios Sporto ir pramogų arenos Mažeikiai nebeturėtų. Mes nesame prieš areną, tačiau norime kokybiško, gražaus ir reprezentatyvaus pastato, kuriuo džiaugtųsi visi miesto gyventojai ir svečiai“, – tvirtina A. Tenys.

Vertina faktus ir skaičius

Deivydas Vyniautas: „Nors kažkam prieš rinkimus užtenka tik tuščios sporto salės, mes girdime tai, ką sako rinkėjai.“ Nuotr. iš redakcijos archyvo

Skaičiuojama naujojo objekto investicijų vertė sudarytų 6,7 mln. eurų: beveik 5 mln. – valstybės biudžeto lėšos, likę 2 mln. – savivaldybės biudžeto.

D. Vyniautas įsitikinęs, kad tai yra tuščio pastato, kitaip tariant, tuščios dėžutės, kaina – be įrangos, infrastruktūros, aikštelės, visų reikalingų komunikacijų ir be vakarinės tribūnos, kuri, kaip kalbama, galėtų susijungti su stadionu.

„Projektas, į kurį įtrauktos visos prieš tai išvardytos dalys, buvo parengtas, o jo nurodyta vertė – 13,5 mln. eurų. Tačiau „projektuojant“ iš naujo viskas buvo išmesta ir palikta tik „skarbonkė“ už 6,7 mln. eurų“, – pastebi Tarybos narys.

Be to, komiteto pirmininkas primena, kad projekto vertė – 13,5 mln. eurų – buvo skaičiuota dar praėjusių metų spalio mėnesio kainomis.
„Dabar infliacija – didžiulė, kainos yra „kosmose“, todėl, mano įsitikinimu, įvertinus šiandieninę situaciją pasaulyje, šis projektas realiai kainuotų mažiausiai 20 mln. eurų“, – akcentuoja D. Vyniautas.

Finansavimas – neaiškus

Kalbama, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iš Valstybės investicijų programos (VIP) Sporto ir pramogų centrui skiria 2,2 mln. eurų: šiais metais – 575 tūkst. eurų, 2023-iaisiais – 700 tūkst. eurų, 2024-aisiais – 973 tūkst. eurų. Tačiau socialdemokratai „vipinių“ lėšų gavimo galimybę vertina kritiškai.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Viktoro Bugnevičiaus teigimu, šiandieninė situacija yra nestabili, neprognozuojamai auga kainos, stringa tiekimas ir bet koks naujo investicinio projekto pabrangimas gultų ant Savivaldybės pečių. Dabar reikia logiškų ir racionalių sprendimų.

Anot A. Tenio, Sporto ir pramogų centrui reikalingas naujas techninis projektas, kuris, lyginant su ankstesniu „Kalvos“ projektu, kurio parengimas kainavo apie 71 tūkst. eurų, būtų gerokai brangesnis. „Viešojoje erdvėje kalbama, kad naujo statinio projektavimui reikėtų 380 ar net 420 tūkst. eurų“, – sako politikas.

Šiuo metu vienintelį apčiuopiamą finansavimo šaltinį nurodo iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kovo mėnesį gauta finansavimo sutartis, gulinti ant Savivaldybės administracijos direktoriaus stalo ir laukianti Tarybos pritarimo. Tačiau D. Vyniautas atkreipia dėmesį į kitus Vyriausybės poreikius ir ateinančiais metais didinamas lėšas krašto apsaugai, todėl, jo manymu, tokių projektų kaip Mažeikių Sporto ir pramogų centro statybos finansavimas galimai bus sustabdytas.

„Nematau prasmės, kodėl iš šiais metais patvirtintų „vipinių lėšų“ – 575 tūkst. eurų – turėtume išleisti mažiausiai 380 tūkst. techniniam projektui parengti. Negalime tam sumanymui duoti žalios šviesos neįvertinę visų aplinkybių ir perniek išleisti tokią pinigų sumą. Be viso to, jei ir norėtume šiais metais įsisavinti šias lėšas, visos procedūros jau turėjo būti pradėtos mažiausiai prieš pusę metų“, – pažymi D. Vyniautas.

Girdi visuomenės norus

Anot Viktoro Bugnevičiaus, sumažintos apimties sporto salė niekaip neatitinka miesto gyventojų poreikių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko V. Bugnevičiaus, sumažintos apimties sporto salė niekaip neatitinka miesto gyventojų poreikių.

„Pradinis projektas „Kalvos“ buvo orientuotas ne tik į sportą, bet ir į pramogas, todėl jį būtų galima išnaudoti daug funkcionaliau ir prasmingiau visų mažeikiškių labui“, – sako jis, siūlydamas sugrįžti prie pirminio projekto svarstymo. Jam pritaria socialdemokratų partijos kolegos D. Vyniautas ir A. Tenys.
„Nors kažkam prieš rinkimus užtenka tik tuščios sporto salės, mes girdime tai, ką sako rinkėjai. Jie, kaip ir mes, nori ilgai laukto, gražaus ir reprezentatyvaus pastato normalioje vietoje su šalia esančia aikštele, kuris puoštų mūsų miestą, kuriame vyktų dideli koncertai, konferencijos ir sporto renginiai“, – tvirtina D. Vyniautas.

Jis atkreipia dėmesį, kad sporto infrastruktūra Mažeikiuose yra kone nulinė, miesto krepšinio klubas neturėtų treniruotis mokykloje, o futbolininkai žiemą sportuoti lauke. Tačiau yra griežtos finansavimo galimybės ir prioritetai, į kuriuos negalima nekreipti dėmesio.
„Mes ne prieš arenas. Jei galime, statykime ir areną, ir sporto salę, ir koncertų salę. Tačiau iš kur paimti tiek pinigų?“ – klausia politikas.

A. Tenys pritaria partijos kolegoms ir dabartinei valdančiajai daugumai siūlo išeitį: „Galime kalbėti ir tartis, grįžti prie senojo projekto, skirto ne tik sporto klubams, bet ir visuomenei, ir senosios vietos. Tuomet visi bus patenkinti ir džiaugsis nauja miesto arena, skirta sportui ir pramogoms.“
Regina GIRDENIENĖ

Užs. nr. 13938

4 Atsakymai į “Socialdemokratų pozicija tvirta: reikia reprezentatyvios arenos, o ne tuščios „dėžutės“”

 1. Naujiena parašė:

  Socdemai ir kryžius. Kryžius ir socdemai. Kaip gražiai skamba. Visi supranta kiek tas skambesys dave miestui“ skarbonkiu“

 2. Tomas parašė:

  O tai Tenys gi tikrai tikrai tikrai nežinojo, ką ir kur ir už kiek pasirašinėjo kryžius….. Nu ir tikrai kad jokiu otkatų niekas negavo ir nesidalino. Nu tikrai tikrai………

 3. Patikslinkite ar ne Vyniautas neseniai pliurpe,kad parašė:

  Arena ekonomiškai neefektyvus objektas Mažeikiuose.ar rinkimai artėja?Susirinkite savo ,,dėžutes“su turiniais.

 4. Apolinaras parašė:

  Informacija įdomi. Vyniauto nuotrauką galėjote ir iš vaikystės įdėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto