Socialdemokratų vadas Mažeikiuose nesikeičia

Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriui dar vieną kadenciją vadovaus Jonas Jurkus. Partiečių kritikos sulaukęs politikas šį postą laimėjo vos trijų balsų persvara.
IŠKELTI KETURI
KANDIDATAI
Ne visi partiečiai savo vadu norėjo matyti dabartinį pirmininką Joną Jurkų. Kandidatais į šį postą buvo iškelti dar trys socialdemokratai.
Partijos Mažeikių skyrius susideda iš devyniolikos grupių. Dar sausio mėnesį jose įvyko ataskaitiniai susirinkimai, žmonės išreiškė savo nuomonę, ką norėtų matyti skyriaus pirmininko poste. Į partijos pirmininko postą, be J. Jurkaus, buvo pasiūlyti Vytautas Mažeikis, UAB „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, Irena Macijauskienė, Visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja, Darius Jarmantavičius, Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėjas.
LAIMĖJO
NEDIDELE PERSVARA
Skyriaus pirmininką slaptu balsavimu rinko partijos grupių į konferenciją deleguoti 67 žmonės.
Rinkiminės konferencijos metu D. Jarmantavičius savo kandidatūrą atsiėmė. Delegatams teko rinktis iš trijų kandidatų. Rinkimai vyko dviem turais.
Surinkę daugiausia balsų į antrąjį turą išėjo J. Jurkus ir I. Macijauskienė. Delegatų balsai tarp šių kandidatų pasiskirstė beveik per pusę. Tik trijų balsų persvara lėmė, kad ir toliau partijos skyriui vadovaus J. Jurkus.
Pirmininko pavaduotojais išrinkti V. Mažeikis, I. Macijauskienė, Antanas Tenys, Aušra Juozapavičienė ir jaunųjų socialdemokratų vadovas Aurimas Daukantas.
Socialdemokratų partijos tarybos darbe mažeikiškiams atstovaus J. Jurkus, V. Mažeikis ir I. Macijauskienė.
KRITIKA –
„DEMOKRATIJOS
RIBOSE“
„Santarvės“ žiniomis, rinkiminė konferencija buvusi karšta, partijos skyriaus pirmininkui J. Jurkui kliuvo nuo partiečių.
Tik trimis balsais nuo J. Jurkaus atsilikusi I. Macijauskienė „Santarvei“ sakė gerbianti savo kolegų nuomonę ir rinkimų rezultatų nevertino. Nuoskaudos, kad ne ji vadovaus skyriui, užsiėmusi politikė patikino nejaučianti.
„Kažkiek tos kritikos buvo. Pirmininkas kritikavo partijos narius, vertindamas jų darbą Savivaldybėje, pasisakiusieji išsakė jam kritikos. Žiūrint, kaip kas tai vertino. Mano nuomone, tai yra normalu, viskas vyko demokratijos ribose, niekas nieko „nepliekė“, – apie konferenciją kalbėjo politikė.
PIRMININKO
ŠALININKŲ MAŽĖJA
Vienas iš kandidatų į partijos skyriaus pirmininko postą D. Jarmantavičius dar konferencijos išvakarėse „Santarvei“ komentavo galimus rinkimų rezultatus: „Jeigu bus išrinktas kitas pirmininkas, vadinasi, ir kiti partijos nariai nori permainų, jeigu liks tas pats – tai daugeliui gerai, kaip yra.“
Panašiai D. Jarmantavičius kalbėjo ir apie rinkimų rezultatus. Tačiau, anot pašnekovo, trijų balsų persvara byloja, kad J. Jurkaus šalininkų, teigiamai vertinančių jo darbą, mažėja. Esą per ankstesnius rinkimus jis labiau aplenkdavo pretendentus.
Tokia situacija, anot pašnekovo, verčianti tobulinti skyriaus darbą. Tuo labiau kad ir konferencijoje pastebėta, kad rinkimų į Seimą, Savivaldybės tarybą rezultatai byloja, jog Socialdemokratų partijai mažeikiškiai atiduoda vis mažiau balsų.
KANDIDATAS PASITRAUKĖ
D. Jarmantavičius „Santarvei“ yra sakęs, kad turi minčių, kaip turėtų keistis skyriaus veikla, tačiau savo kandidatūrą rinkimuose į pirmininko postą atsiėmė. Viena iš priežasčių – Seimo nario A. Butkevičiaus padėjėju sostinėje dirbantis politikas baiminasi, kad atstumas galėtų sutrukdyti jo veiklai.
„Skyriaus pirmininkas turėtų jausti tą pulsą vietoje. Žinoma, jį galima jausti ir per savo pavaduotojus. Manau, kad visi kandidatai buvo pakankamai stiprūs, galintys vadovauti skyriui, dėl to ir pasitraukiau“, – teigė politikas. Už kurį pretendentą pats balsavo, įvardinti jis nepanoro.
D. Jarmantavičius nurodė ir kitą priežastį, kuri privertė jį priimti tokį sprendimą. Jauniausiam Savivaldybės Tarybos nariui nemažai kritikos kliuvo nuo skyriaus pirmininko – esą jis išpuikęs, prastai lanko posėdžius.
Po tokių kaltinimų politikas suabejojo, ar turi moralinę teisę dalyvauti skyriaus pirmininko rinkimuose.
„Manau, kad ne rankų kilnojimas svarbiausia, o tai, kokie darbai atliekami. Pagal juos reikėtų vertinti, ar tinkamai atstovaujama rinkėjams. Manau, kad dirbdamas sostinėje mažeikiškių labui nuveikiu daugiau“, – atsakė pasijutęs neteisingai apkaltintas D. Jarmantavičius.
Į KRITIKĄ
ŽADA REAGUOTI
D. Jarmantavičius nesiėmė viešai vertinti J. Jurkaus, kaip skyriaus pirmininko, darbo. Jis viliasi, kad iš tribūnos skambėjusios pastabos, kritika vadovą paskatins imtis permainų.
J. Jurkus „Santarvei“ teigė didelio džiaugsmo, kad ir toliau teks vadovauti skyriui, nejaučiąs. Iš šio posto ketinęs pasitraukti politikas prisipažino, kad persigalvoti jį privertė kai kurių partiečių įkalbinėjimai.
„Pirmininkui visada daugiausia kliūva. Vieni gyrė, kiti peikė – tai normalus dalykas. Daugiausia kritikos sulaukiau dėl to, kad ne viską padariau, jog patekčiau į Seimą. Nelabai įsivaizduoju, ar buvo galima laimėti. Kad ir kaip ten būtų – išrinktas socialdemokratas“, – samprotavo penkiolika metų partijos skyriui vadovaujantis politikas.
J. Jurkus patikino, kad į išsakytas pastabas reaguos, su nauja Taryba pamąstys, ką būtų galima pakeisti, kokių permainų imtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto