Socialiniai darbuotojai rinkosi į pirmąją savo profesinę šventę

Nuo šiemet įsimintinų datų kalendorius pasipildė dar viena data: Lietuvos Respublikos Seimas rugpjūčio 27-ąją paskelbė Socialinių darbuotojų diena. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos Mažeikių grupė savo profesinei šventei paminėti surengė Telšių apskrities darbuotojų forumą.SVEČIAI IŠ APSKRITIES
Mažeikių rajono Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė pasakojo, kad šitoks forumas – vienas pirmųjų mūsų šalyje, todėl į jį buvo pakviesti kolegos iš kaimyninių Telšių ir Plungės rajonų.
Salėje rudens gėrybių, savo mėgstamų darbų, stendų, pasakojančių apie organizacijų veiklą, parodą surengė per 15 socialinių įstaigų, kai kurių seniūnijų, vidurinių mokyklų darbuotojai, svečiai iš Duseikių (Telšių r.) bei Stonaičių (Plungės r.) pensionatų.

VAIŠINO PIETUMIS
Diabetikų klubas „Žemaičių spėka” pageidaujantiesiems nustatė cukraus kiekį kraujyje, išalkusieji improvizuotoje labdaros valgykloje galėjo gauti nemokamus pietus, panorusieji – pasinaudoti kirpėjos ar masažistės paslaugomis.
Vėliau forumo dalyviai buvo pakviesti rimtesnio darbo. Be išklausytų pranešimų, pasisakymų, aktyviausiems rajono socialiniams darbuotojams įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.
Telšių apskrities viršininko administracijos švietimo ir socialinių reikalų skyriaus pirmininkė Gražina Liatukienė dėkojo forumo organizatoriams už puikiai suruoštą pirmąjį tokio pobūdžio renginį, palinkėjo socialiniams darbuotojams puikių darbo rezultatų.

KONFERENCIJA SEIME
Pirmadienį, savo profesinės šventės dieną, grupė rajono socialinių darbuotojų dalyvavo Lietuvos Socialinių darbuotojų konferencijoje Seime. Konferencijos dalyvius sveikino šalies Socialinių darbuotojų asociacijos prezidentas Edmundas Vaitiekus, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.
Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja socialiniais klausimais Audronė Vareikytė kalbėjo apie socialinių darbuotojų poreikį ir būtinybę siekti profesinių aukštumų.
Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo instituto lektorė Dalija Snieškienė, lankiusis Europos socialinių darbuotojų konferencijoje Briuselyje, pasakojo apie savo kolegas Europoje ir pasaulyje.

APTARTOS PROBLEMOS
Konferencijoje diskutuota dėl socialinių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo, dėl atostogų laiko trukmės. Kalbant apie darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, atestacijas, buvo iškeltas klausimas apie jų reikalingumą, nes tai neturi įtakos darbuotojų atlyginimams. Konferencijos dalyviai taip pat priėjo prie nuomonės, kad socialinių paslaugų sfera turėtų būti finansuojama iš valstybės, o ne iš savivaldybių biudžeto.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto