Partneriai vis nesusitaria dėl minimalios algos didinimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės, darbdavių, profesinių sąjungų atstovai Trišalėje taryboje svarstė minimalios mėnesio algos padidinimo galimybes. Kol kas sprendimo nerasta, nes išsiskyrė pasiūlymai ir nuomonės.

Mažesnė už skurdo ribą

Vyriausybės atstovai teigia, kad susitarimas su socialiniais partneriais gali būti pasirašytas ne anksčiau kaip kitų metų vasario mėnesį. Profesinės sąjungos su tokia pozicija nesutinka ir reikalauja, kad sprendimas būtų priimtas dar šiais metais.
Minimali mėnesio alga „popieriuje“ siekia 800 litų, atskaičius mokesčius – 680 litų. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius „Santarvei“ sakė, kad minimali mėnesio alga privalo didėti, nes ji negali būti lygi arba mažesnė už skurdo ribą Lietuvoje.
Viešai skelbiama, kad skurdo riba šiuo metu Lietuvoje – apie 700 litų. Tai vos keliomis dešimtimis daugiau, nei „į rankas“ gauna dirbantieji už minimalų atlyginimą.

Pateikė pasiūlymus

Pasak A. Kvedaravičiaus, pats laikas būtų apsispręsti dėl minimalios algos padidinimo, nes šis klausimas gvildenamas jau pusantrų metų. Profesinės sąjungos siūlo kitą savaitę dar kartą susitikti visiems Trišalės tarybos nariams, kurių yra 21, ir pasirinkti vieną iš trijų siūlomų variantų.
„Vyriausybė siūlo minimalią mėnesio algą didinti iki 850 litų nuo kitų metų liepos 1-osios, o profesinės sąjungos reikalauja minimalią algą padidinti iki 1000 litų jau nuo sausio 1-osios. Darbdaviai pasisako už tai, kad minimali mėnesio alga nuo sausio mėnesio didėtų iki 900 litų, o nuo liepos šoktelėtų iki 1000 litų“, – „Santarvei“ pasiūlymus dėstė A. Kvedaravičius.

Rengs mitingą

Anot A. Kvedaravičiaus, susitarimas bus pasirašytas tik profesinėms sąjungoms ir Vyriausybei bei darbdaviams radus kompromisą.
Šeštadienį prie Vyriausybės mitingą organizuojančios profesinės sąjungos tikisi kelių tūkstančių dalyvių. Mitinge ketinama išsakyti reikalavimus ne tik dėl minimalios algos didinimo, bet ir pageidavimus mažinti darbo jėgos apmokestinimą, grąžinti vaiko pinigus, užtikrinti realią piliečių teisę į referendumą ir kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto