Socialinių darbuotojų dieną – tradicinė šventė

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo minima Socialinių darbuotojų diena. Ta proga į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje surengtą šventinį koncertą susirinko rajono socialiniai darbuotojai.

Pagalbą teikia keturios įstaigos

Šiuo metu mūsų rajone socialines paslaugas gyventojams teikia keturios biudžetinės įstaigos: Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba, Mažeikių rajono nakvynės namai, Bendruomeninis pagalbos vaikams centras bei Plinkšių globos namai.
Skaičiuojama, kad šiose įstaigose dirba kiek daugiau nei pusantro šimto socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų.
Socialinių paslaugų poreikį lemia daug veiksnių: visuomenės senėjimas, vidutinės gyvenimo trukmės ilgėjimas, nedarbas, negalia, alkoholio, narkotinių ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimas, emigracija, socialinės integracijos problemos.
Manoma, kad ateityje šios problemos tik gilės, todėl socialiniai darbuotojai neįgaliesiems, benamiams, socialinės rizikos šeimoms, vienišiems žmonėms bus vis reikalingesni.

Tradiciškai surengta šventė

Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė kalbėdama su „Santarve“ akcentavo ypač jautrioje – socialinėje srityje dirbančių socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų svarbą.
„Geranoriškumas, supratimas, mokėjimas prieiti prie kiekvieno – sergančio, vienišo, sutrikusio žmogaus, gebėjimas prieiti, prakalbinti, patarti, padėti – visa tai labai svarbu ir visą tai daro socialiniai darbuotojai“, – sakė pašnekovė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

One Reply to “Socialinių darbuotojų dieną – tradicinė šventė”

  1. keista, parašė:

    labai reikalingi,bet visų užmiršti- atlyginimai mažiausi Lietuvoje, beveik minimumas, nepridedama nė cento jau gal du metai, o apie premijas šventės proga net nesapnuojama. Svarbu už kursus susimokėti 35e iš savo kišenės, negaunant kvito.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto