Socialinių išmokų politika nepalanki seniūnijoms

Seniūnai teigia, kad šiuo metu trūksta žmonių net einamiesiems darbams atlikti – prižiūrėti viešąsias erdves, ravėti, laistyti augalus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Užsitęsusio karantino ir suvaržymų pabaigos laukia ne tik gyventojai, bet ir seniūnai. Pavasaris, vasara yra pats viešųjų erdvių tvarkymo metas, tačiau tvarkyti aplinkos nėra kam.
Į tokią katastrofišką situaciją seniūnijas įstūmė pandemija, kai nebereikia atidirbti už pašalpas.
Būdavo, kad seniūnijose plušėdavo šimtai gyventojų, atidirbančių už šią paramą, o šiuo metu jų yra vienetai.

Kol šalies nebuvo užklupusi pandemija ir karantinas nebuvo paskelbtas, žmonės, gaunantys socialine pašalpas, privalėdavo už jas atidirbti. Taip būdavo atliekama nemažai visuomenei naudingos veiklos, tvarkomos viešosios erdvės.
Situacija kardinaliai pasikeitė, kai praėjusiais metais, po pirmojo karantino, buvo pradėta mokėti 200 eurų darbo paieškos išmoka. Dalis žmonių, kurie už pašalpą turėjo atidirbti, kreipėsi į Užimtumo tarnybą, gavo šias išmokas, už kurias nereikėjo atidirbti, ir visuomenei naudingą
veiklą taikančios savivaldybės liko be įprastų darbo rankų.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

9 Atsakymai į “Socialinių išmokų politika nepalanki seniūnijoms”

  1. Vaidas parašė:

    Sesers vaikas, kol dar buvo mažas, ėjo į bendrą pradžios mokykla (visi socialiniai sluoksniai). Tai į mokytojos klausimą, kuo norit but užaugę, 6 atsakė, jog bus pašalpiniai. Visa tai Vokietijoje, kur valstybė nusivažiavo kurdama „gerovės valstybę“ tinginiams. Nes kai vaikai nori but tinginiais, kaip jų tėvai, va čia tai tragedija.

    1. Anonimas parašė:

      Pas mus irgi prie to artėjama. Kuo didesnis tinginys, tuo daugiau apie jį su pilnu šaukštu šokinėjama.

  2. vidas parašė:

    Vergai turi dirbti už maistą ir minimalias pragyvenimo lėšas .Jų darbo laiko negalima įtraukti į darbo stažą , nes jie , pagal valdininkus, yra vergai.

  3. Lionė parašė:

    Jeigu reikia dirbti, tai tą darbo laiką reikia įtraukti į darbo stažą.

    1. Virginija parašė:

      Teisingai!

  4. vidas parašė:

    Ar reikia Japonijoje atidirbti už tai ,kad gautum valstybinę pašalpą nežinau , bet už socialinę pašalpą tai niekas tenai nereikalauja atidirbti. Net varganoje Rusijoje valdininkai nereikalauja laikinai darbo neturinčių asmenų atidirbti už socialines pašalpas. Ar galima vadinti išmoka socialinę pašalpą , jei norint ją gauti turi dirbti…..? Kas gali gauti taip vadinamas „socialines išmokas“ tik dirbdami visuomenei naudingus darbus , tai jų gaunamos išmokos turėtų vadintis pav : išmokos už visuomenei naudingą darbą , bet ne socialine pašalpa.

  5. Anonimas parašė:

    Visiškai jums pritariu. .Atsirado ištisas gyventojų sluoksnis su išlaikytinio mentalitetu. Kodėl vieni turi dirbti ir viskuo rūpintis, o kiti tik naudojasi. Nekalbu apie žmones su negalia.

  6. Vytautas parašė:

    Dund VIDAI,štai Japonija kokia išsvysčiusi šalis,bet ten dirba visi už jiems suteiktas valstybines pašalpas.Nedirba tik visiškas aklasis ar be rankų esantis invalidas.Deja Lietuva kuria gerovės valstybę,kuri mus nuves į biednystę.Tokių tranų visur pilna,bet kitos valstybės moka protingai išnaudoti suteikiamas pinigines pašalpas.

  7. vidas parašė:

    Atidirbti už pašalpas? Reikia mokytis iš valdininkų.Dabar sušelpdamas nepasiturinčius asmenis reikalausiu ,kad jie už pašalpą atidirbtų.Nors ne , tiek žemai nusiristi negalėsiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto