Socializacija – lyg karštos bulvės mėtymas?

Tėvų dėmesio trūkumas, nuolatiniai konfliktai namuose ir prasmingo užimtumo stoka dažnai tampa priežastimis, dėl kurių vaikai ir jaunimas pasuka neteisingais gyvenimo keliais, susideda su neaiškiomis kompanijomis. ELTOS nuotr.

Pedagogai, dirbantys su vadinamais probleminiais, sunkiais vaikais, pastebi, kad tokie vaikai įvairių institucijų yra mėtomi lyg karštos bulvės: vienos įstaigos specialistams kiek padirbėjus, siunčiami į kitas.
Teigiamus rezultatus pasiekti trukdo nuoseklaus bei visuminio tarpinstitucinio bendradarbiavimo bei prevencinių priemonių stoka.
Kalbama, kad nepaklusnūs, netinkamai besielgiantys nepilnamečiai pernelyg lengva ranka išsiunčiami į socializacijos mokyklas, šiandien neretai palyginamas su anksčiau egzistavusiomis nepilnamečių kolonijomis.

Atspindi suaugusiųjų gyvenimą

Termino „probleminis vaikas“ atsiradimas ir įsigalėjimas šiandieninėje visuomenėje siejamas su nepilnomis, nedarniomis šeimomis, nuolatiniais tėvų nesutarimais bei konfliktais. Taip pat ir su į blogąją pusę pakitusiais ar iš viso nutrūkusiais tėvų ir vaikų emociniais ryšiais.
Sakoma, jog vaikai yra suaugusiųjų gyvenimo atspindys. Tuo tarpu įvairių sričių specialistai ne vienerius metus skambina pavojaus varpais: aukštas nedarbo lygis, didžiuliai alkoholio bei kvaišalų vartojimo mastai, emigracija ir panašios socialinės problemos bei nepritekliai griauna šeimų ir blaivios visuomenės pamatus, palieka pėdsakus suaugusiųjų, o tuo labiau ir vaikų gyvenimuose.
Visos anksčiau minėtos problemos ir ydos įvardijamos kaip sergančios visuomenės požymiai. Tokioje visuomenėje gyvena bei socializuojasi, o, paprasčiau tariant, socialinę patirtį perima bei suaugusiųjų pavyzdžiu seka vaikai.

Siekė išsiaiškinti situaciją

Praėjusią savaitę vykusiame Mažeikių jaunimo reikalų tarybos posėdyje kalbėta socialiai jautria tema – apie probleminių vaikų ir jaunimo įtraukimą į rajone vykstančias veiklas bei iniciatyvas.
Jaunimo reikalų tarybos, savivaldos, visuomeninių organizacijų, policijos, visuomenės sveikatos biuro atstovų susitikimo vienas iš tikslų – poreikis sužinoti, kokia šiuo metu rajone reali situacija dėl niekur nesimokančių, nedirbančių, į nusikalstamas veiklas klimpstančių jaunų žmonių.
„Šiuo susitikimu kažkokių problemų neišspręsime, tačiau susipažinsime, pasišnekėsime apie tai, kokia yra situacija ir ką daryti, nes mūsų aplinkoje yra ne tik to gražaus, veiklaus ir visko norinčio jaunimo“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys.
Aktyvūs, visuomeninėje veikloje dalyvaujantys jaunuoliai norėtų ieškoti galimybių į savo veiklas įtraukti ir šį jaunimą. Pripažįstama, kad abejingumas aplinkai bei nieko neveikimas neretai nuveda į blogas kompanijas, alkoholizmą bei narkomaniją, o toliau – ir į nusikaltimus.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto