Sodininko skiltis: Meilenis: priežiūra ir problemos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sausį atsibunda meileniai. Bet kartais augintojo laukia nusivylimas – lapai sužaliuoja, o žiedo kaip nėra, taip nėra. Kodėl?


Sodinimas.
Meilenį persodiname kasmet prieš ramybės periodą ar jam besibaigiant. Senos šaknys pašalinamos, o žemės likučiai nupurtomi. Svogūnėlį sodiname į nedidelį, bet gilų vazoną, kad iki jo kraštų liktų apie 3 cm atstumas. Vazono apačioje įrengiame drenažą, ant jo pilame derlingą kompostą ar jo mišinį su durpėmis. Pasodinus pusė svogūnėlio turi likti išorėje.
Svogūnėlis gausiai žydi 5–7 metus, tad kas kelerius metus pasiliekame po dukterinį svogūnėlį, kuris sužydės jau po 2–3 metų.
Augimas. Iš kiekvieno svogūnėlio gali išaugti 30–120 cm aukščio žiedyno kotas, o iš didelio svogūno – net iki 6-ių žiedynkočių. Dažniausiai jie ima lįsti anksčiau nei lapai.
Žydėjimas. Sausio, o kartais gruodžio mėn. meilenis nubunda ir ima dygti. Tada iš tamsesnės vietos jį perkeliame į šviesą, kambario temperatūroje. Žemę po truputį drėkiname, nes per didelė drėgmė trukdo žiedynui formuotis. Kol žiedkotis mažas, laistome šiltu vandeniu, o jam pasiekus 10–15 cm aukštį, tai darome reguliariai (nepersistengti!), kas dvi savaites patręšiame.
Žiedai skinami dar neprasiskleidę, bet pumpurui jau nusispalvinus. Jei nupjovus kotą ant lapo ar svogūno užbėgo sulčių, nusausinti servetėle, žaizdą pabarstyti medžio anglimi.
Nužydėjus. Vasarą laikyti saulėtoje ar šviesioje vietoje. Kad gerai žydėtų, lapai turi būti kuo vešlesni. Laistyti kas 2–3 d., tręšti kas 10–14 d. kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Vasaros pabaigoje patręšti fosforo trąšomis, kurios padeda formuotis žiedams, laistyti vis rečiau. Rugsėjį palaistyti paskutinį kartą ir pastatyti sausoje prieblandoje. Kai lapai nudžius (nekirpti!), padėti į tamsią vėsią vietą (apie 15?C) arba apgaubti sukuriant tamsą.
Kodėl nežydi? Gali būti kelios priežastys: per giliai pasodintas svogūnėlis; nepakanka šviesos lapams augant (po žydėjimo); netinkama žemė ar trūksta maisto medžiagų; netinkamas vazono dydis (meileniai žydi, kai vazoną užpildo šaknys); nupjovėte lapus, kai jie buvo dar žali; palaistėte, kol buvo ramybės periodas ir nebuvo pasirodę lapai ar žiedkotis.

3 Atsakymai į “Sodininko skiltis: Meilenis: priežiūra ir problemos”

  1. AS parašė:

    galbut,bet as jo nepersodinu,kelet metu tame paciame vazonelyje.Tik rudeni lapus nukerpu,o siemet paliko tie lapai lipnus,tai matyt koki liga,nupjoviau vel,ir kazin r bezydes

  2. R. parašė:

    As, turbūt apie amarilį kalbate :)

  3. AS parašė:

    Turiu keleta metu panasia gelyte,ziedai mezesni negu MEILENIO,bet ja kitaip vadina,nepamenu,ir sogunelio nesimato,zemeje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto