Sodininko skiltis: orchidėjų priežiūra pavasarį

Miltonija, kaip ir kitos orchidėjos, pavasarį pamažu pratinama prie aktyvios saulės.

Kartu su visa gamta pavasarį prabunda ir per žiemą snaudusios orchidėjos. Daugiau dėmesio dabar joms turime skirti ir mes. Nors kiekvienos rūšies priežiūra turi savo specifiką, bet yra ir bendros taisyklės.
Kovas. Daugumos rūšių orchidėjos pradeda aktyviai augti, todėl padidėja maisto medžiagų poreikis. Kas 2–3 savaites reikėtų palaistyti augalus nedidelės koncentracijos trąšų tirpalu. Laistoma taip pat jau gerokai gausiau nei žiemą. Peržydėjusios ir pradėjusios augti orchidėjos pagal poreikį gali būti persodinamos. Tam geriausiai tinka laikas, kai akivaizdžiai matomas šaknų augimas. Reikia atkreipti dėmesį, jei orchidėjos yra tiesiogiai apšviečiamos saulės. Netgi jei praėjusiais metais augalai puikiai jautėsi saulės atokaitoje, prasidėjus pavasariui prie aktyvios šviesos juos reikėtų pratinti laipsniškai. Taip pat reikėtų stebėti, ar orchidėjų nepuola voratinklinė erkutė ir kiti čiulpiantys kenkėjai, kurie pavasarį, atšilus orui, suaktyvėja, kai tuo tarpu augalai yra nusilpę dėl per žiemą patirto šviesos stygiaus.
Pats laikas nuo motininių augalų (pavyzdžiui, falenopsių) atskirti ir pasodinti užaugusius keikius.
Temperatūra: šaltos sąlygos: 10–14 °C; vidutinės sąlygos: 16–20 °C; šiltos sąlygos: 20–25 °C.
Balandis. Pavasarį žydinčios orchidėjos šiuo metu pilnos žiedų, kitos aktyviai auga. Kai jauni auginiai pasiekia ketvirtadalį pernykščių dydžio, orchidėjas galima persodinti, žinoma, atsižvelgiant į tai, ar augalas auginasi naujas šaknis. Dieną prieš persodinimą jis turėtų būti gausiai palaistytas. Po persodinimo keletą dienų reikia visai nelaistyti, kad būtų išvengta šaknų puvinio.
Rytais visos orchidėjos gali būti reguliariai lengvai papurškiamos. Saulės šviesai jautrūs augalai (pavyzdžiui, falenopsis) turi būti apsaugotas nuo vidurdienio saulės. Nors kassavaitinio perstatinėjimo į vis kitą vietą derėtų vengti, vietos keitimą porą kartų per metus (pavasarį ir rudenį, keičiantis dienos trukmei ir šviesos intensyvumui) augalai pakelia nesunkiai. Kai augimas aiškiai matomas, trąšų kiekis gali būti dar padidinamas. Orchidėjas, kurios yra ypač jautrios druskų pertekliui, rekomenduojama tręšti perpus silpnesnės, nei nurodoma ant pakuotės, koncentracijos trąšų tirpalu.
Temperatūra: šaltos sąlygos: 8–12 °C, vidutinės sąlygos: 15–18 °C; šiltos sąlygos: 18–24 °C.
Gegužė. Praėjus šalnų pavojui, daugelio rūšių orchidėjas galima iškeldinti į lauką. Orchidėjoms apgyvendinti tinka šviesus balkonas, terasa ar tiesiog saugesnė vieta sode (pavyzdžiui, vaismedis). Aplinka ideali, jei orchidėja gauna pakankamai oro drėgmės ir yra apsaugota nuo stipraus vėjo bei tiesioginės saulės. Lauke nerekomenduojama auginti: Aerangis, Angraecum, Bulbophyllum, Dendrobium phalaenopsis, Doritis, Dracula, Paphiopedilum (margalapių) rūšių orchidėjų.
Jei to nepadarėte anksčiau, ir gegužę nereikėtų pamiršti apie atsargų augalų pratinimą prie tiesioginės rytinės ir vakarinės saulės – jie nesunkiai gali nudegti.
Temperatūra: šaltos sąlygos: 11–14 °C; vidutinės sąlygos: 18–21 °C; šiltos sąlygos: 20–25 °C.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto