Sodyba Svirkančiuose – kalėdinių dekoracijų karalystė

Sutuoktiniai Zita ir Adolfas Lazdauskai kalėdiniam sodybos papuošimui pinigų negaili ir išlaidų neskaičiuoja. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Artėjant didžiosioms metų šventėms pradedame puoštis. Nuo rajono gyventojų, kurie stengiasi savo aplinkai suteikti kuo daugiau šventiškumo, neatsilieka ir įmonės, įstaigos. Margaspalvėmis girliandomis padabintos miesto gatvės. Mūsų miesto ir rajono miestelių centruose įžiebtos eglės nuteikia  šventiškai. O ten, kur jų nėra, šventinę nuotaiką sukuria papuoštos, gausiai iliuminuotos sodybos.
Tokioje sodyboje, įsikūrusioje Viekšnių seniūnijoje, Svirkančiuose, prieš šventes apsilankė „Santarvė“..

Ruošiasi kelias savaites

Zitos ir Adolfo Lazdauskų sodyba prieš kiekvienas didžiąsias metų šventes matoma iš tolo. Kelis tūkstančius margaspalvių girliandų sutuoktiniai įjungia kasmet, lapkričio mėnesio pabaigoje –  tuomet sutuoktiniai, artimieji ir draugai švenčia Zitos gimtadienį. Tos girliandos šviečia kiekvieną vakarą ir ilgai – iki sausio mėnesio vidurio.
Moteris prisipažino: ji kasmet skuba girliandas iškabinti visoje sodyboje, bet neskuba nukabinti pasibaigus šventėms. Pasiruošimas „girliandų laikotarpiui“ vyksta apie dvi savaites, o jei orai prasti, tai ir ilgiau.
Kiekvieną kartą girliandos yra nuimamos, tvarkingai sulankstomos, išdžiovinamos, suraišiojamos ir padedamos kitiems metams.
Girliandos kasdien įsižiebia ir užgęsta tuo pačiu laiku: Lazdauskų sodyba iš tolo šviečia nuo šešių iki pusės devynių ryto ir nuo pusės penkių vakaro iki pusės vienuoliktos vakaro.
„Į namus vakarais labai ilgai neįeinu, vaikštau aplink sodybą, žiūriu, ar viskas gerai, ar tvarkingai šviečia“, – kalbėjo Zita.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Sodyba Svirkančiuose – kalėdinių dekoracijų karalystė”

  1. zina parašė:

    O galima paklausti komentatorės, kodėl pabrėžė, kad ši sodyba turtingiausia?. O todėl, kad neatneša aitvarai jiems turtų, o dirba juodą sunkų darbą, todėl ir turtingiausia. O kas jums neleidžia, ką???. Va lietuviškas pavydas ir išlenda… ex jūs.

  2. Kaimynai parašė:

    Smagu kai žmonės linksminasi, bet jei kaimynai nepavydėtu būtu dar smagiau. :D

  3. Svirkančiai parašė:

    Svirkančiai yra ypatingas kaimas, pasipuošusi kiekviena trobelė. Tik vieni daugiau, kiti mažiau- tiek kiek leidžia finansai. O ši sodyba turbūt turtingiausia, todėl ir gali sau daugiau leisti. Tačiau gausa ir skoningumas yra du skirtingi dalykai. Kiti šeimininkai pasipuošę kukliau, bet tikrai skoningiau. Na kaip ten bebūtų gerai, kad šmonės linksminasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto