Sodybų sezonas prasideda: kaip paruošti jas šiltajam sezonui?

Regis, dar visai neseniai sodybose skubėjome nuimti derlių ir paruošti jas šaltajam sezonui, o štai dabar jau džiaugiamės ir lepinamės vasarėjančiomis dienomis, dirbame pavasarinius darbus ir su nekantrumu laukiame vasaros. Na, o tam, kad sodybose ją leisti būtų dar smagiau ir maloniau, reikia tinkamai pasiruošti.

Nesvarbu, ar esate nuolatinis savo sodybos gyventojas, ar atvykstate pailsėti tik savaitgaliais ir atostogų metu, dabar pats tinkamiausias metas nuveikti tuos darbus, kurie vasarai įpusėjus leis be vargo mėgautis ne tik pasiektais rezultatais, bet ir poilsiu bei gera nuotaika.

Atsikratykite piktžolių

Turbūt pati nemaloniausia sodybų priežiūros dalis – piktžolių ravėjimas, kurių, atšilus orams, pridygsta bene visur, tačiau tam, kad kiemas atrodytų nepriekaištingai ir džiugintų jūsų akis, galiausiai teks tuo pasirūpinti.

Jei vis dar atidėliojate šį sunkų darbą, į pagalbą pasikvieskite ir mažuosius šeimos narius – darbas bus nudirbtas ne tik greičiau, bet ir įdomiau. Na, o jei nuspręsite naudoti chemines medžiagas piktžolėms naikinti, apsvarstykite galimybę naudoti natūralius tirpalus, pavyzdžiui, actą, kad vaikai ir gyvūnai būtų saugūs.

Jaukiems vasaros vakarams

Be nepriekaištingai nupjautos vejos, išravėtų piktžolių ir pasodintų gėlynų, pasirūpinti teks ir sodybos jaukumu. Jei mėgstate ilgus vasaros vakarus leisti po žvaigždėtu dangumi laužo šviesoje, dabar pats metas įsirengti laužavietę. Ji taps ne tik jūsų sodybos puošmena, bet ir praktiška vieta susiburti draugams ar šeimos nariams ir skanauti ant jos iškeptais mėsos patiekalais.

Laužavietės įrengimui jums reikės plytų, akmenų, trinkelių, glaisto ar molio – galutinis variantas priklausys nuo jūsų fantazijos, galimybių ir kruopštumo. Laužavietės įrengimui ir kitiems sodo darbams nudirbti prireiks nemažai įvairių medžiagų ir įrankių, o jiems atsigabenti iš parduotuvės – patikimos ir tvirtos priekabos, kurių platų pasirinkimą rasite parduotuvėje LYTAGRA.

Įrenginėdami laužavietę gerai apsvarstykite vietą ir suplanuokite erdvę aplink ją, kuri užtikrintų ne tik patogumą ir praktiškumą, bet ir jaukumą.

Pasirūpinkite derliaus gausa

Dar vienas ne mažiau svarbus jūsų laukiantis darbas yra daugiamečių augalų genėjimas. Ekspertai pataria nevengti vaismedžių ir vaiskrūmių apgenėti drastiškiau, nes tokiu būdu atnaujinsite augalo vainiką, kuris yra ypač svarbus norint turėti vešliai ir gausiai žydinčius, o vėliau ir derlių duodančius augalus. Taip pat rekomenduojama nupjauti senus, tokių daugiamečių augalų kaip avietės, serbentai ar agrastai, stiebus. Tai padės išnaikinti iš po žiemos juose apsigyvenusius kenkėjus.

Paruoškite lauko baldus ir apšvietimą

Dabar, kai jūsų kiemas išpuoselėtas ne tik estetiškai, bet ir praktiškai, paskutinis jūsų laukiantis žingsnis – lauko baldai. Minkšti pufai ir sofos, valgomojo stalai ir kėdės, supami krėslai ar hamakai leis grožėtis ir mėgautis savo kiemu, o pakabinamos lauko girliandos ar saulės energija pakraunami šviestuvai padės sukurti tobulą vasaros nakties idilę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto