Specialiosios tarnybos per šventes ramybės neturėjo

Praėjusios keturios šventinės dienos nebuvo ramios ir šventiškos rajono specialiosioms tarnyboms. Pareigūnams teko vykti į incidentų vietas: žmonės mušėsi, pjaustėsi, kilo gaisrai, rastas kontrabandinių prekių sandėlis.


PO KONFLIKTO
ATSIDŪRĖ
REANIMACIJOJE
Masinės muštynės buvo užregistruotos antradienį pusę dviejų nakties vienoje sodyboje Reivyčiuose. Po susipykus kilusių muštynių net septyni jose dalyvavę mažeikiškiai kreipėsi į medikus, du iš jų – 47-erių metų moterį ir 48-erių metų vyriškį dėl sužalojimų teko paguldyti į reanimacijos skyrių. Kiti konflikto dalyviai atsipirko sumušimais ir yra išleisti gydytis ambulatoriškai. Kaip teigė policijos pareigūnai, šio įvykio aplinkybės šiuo metu tiriamos, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Diena anksčiau į reanimacijos skyrių dėl daugybinių galvos žaizdų ir žasto durtinės žaizdos pateko devyniolikmetis viekšniškis. Jis buvo sužalotas per konfliktą, kilusį tarp nepažįstamų jaunuolių antrą valandą nakties Viekšniuose.
„Nukentėjusiųjų po švenčių galėjo būti ir daugiau, nes nemažai „padauginusių“ žmonių teko gabenti iš renginių vietų. Aštuonis neblaivius asmenis trumpam priglaudėme Policijos komisariate po penktadienį vykusio koncerto, tris – po pavenčiuose vykusios šventės, keturis – po Viekšniuose vykusių Joninių, du iš jų buvo nepilnamečiai. Daugelis iš jų jau nebesiorientavo aplinkoje, todėl lengvai galėjo tapti chuliganų taikiniu“, – pasakojo Policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
APVOGĖ IR PADEGĖ
Pirmadienio naktį Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dispečerinė gavo pranešimą, kad dega butas Žemaitijos gatvės penkioliktajame name.
Kai atvyko mažeikiškiai ugniagesiai, paaiškėjo, jog dega UAB „Elkreda“ administracinės patalpos. Ugnis greitai sutramdyta, apdegė kopijavimo aparatai, įvairūs dokumentai, aprūko patalpų sienos ir lubos.
Po gaisro policijos pareigūnai išsiaiškino, kad čia pasidarbavo vagys. Pritaikę durų spynos raktus, vagišiai įsibrovė į patalpas ir pavogė du kompiuterio sisteminius blokus su monitoriais bei nešiojamąjį kompiuterį. Objektą saugo apsaugos policija, dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Tai ne vienintelis gaisras, kurį gesinome per šventes. Didžiausias incidentas užregistruotas antradienio vakarą, kai degė sodų bendrijoje „Šilas“ esanti medinė pirtis. Kai atvyko pirmieji ugniagesių ekipažai, atvira liepsna degė medinio pastato stogas, buvo iškilusi grėsmė šalia esantiems pastatams. Ugnį malšino keturios autocisternos, ugnis prarijo pastato stogą, išdegė pirties sienos“, – „Santarvę“ informavo Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos viršininkas Vytautas Jasmontas.
Iš kitų gaisrų viršininkas išskyrė dar du. Pirmadienio naktį Laisvės gatvėje ties 72-uoju namu degė sandėliukas, tačiau jį pavyko išsaugoti. Birželio dvidešimtąją ugnis plaikstėsi Saulės gatvės vienuoliktajame name. Namą taip pat pavyko išgelbėti, apdegė tik perdanga ir du kambariai.
SULAIKYTI AŠTUONI
NEBLAIVŪS VAIRUOTOJAI
Per šventines dienas rajono eismo priežiūros poskyrio pareigūnai įformino tik dvi avarijas.
Šeštadienio rytmetį pareigūnus pasiekė žinia apie eismo įvykį iš Šerkšnėnų. Kaip išsiaiškino policininkai, „BMW 730“ vairuotojas nepasirinko saugaus greičio, nuvažiavo nuo kelio ir įvažiavo į tvenkinį. Buvo apgadintas tik automobilis, tuo tarpu vairuotojas iš įvykio vietos paspruko. Kaip jau nustatyta, mašiną vairavo dvidešimtmetė mažeikiškė Liubovė Š.
Pirmadienio vakarą neblaivus vairuotojas „pasižymėjo“ Tirkšliuose. S. Nėries gatvėje „Audi 80“, vairuojama mažeikiškio Tomo A., išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su atvažiuojančiu taksi automobiliu. Avarijos metu nukentėjo tik mašinos.
Per tas dienas policijos pareigūnai sulaikė aštuonis neblaivus vairuotojus.
PER ŠVENTES
PAŪMĖJO LIGOS
Greitajai medicinos pagalbai per šventes darbo netrūko, daugiausia iškvietimų buvo užregistruota sekmadienį – 36. Tądien medikams teko suteikti pagalbą vienam sumuštam mažeikiškiui, keturiems traumas patyrusiems gyventojams, vienam girtam ir vienam netyčia susižalojusiam žmogui.
„Kitomis dienomis buvo užregistruota iki trisdešimties iškvietimų. Didžioji dalis jų buvo dėl paūmėjusių ligų, užfiksuoti keli infarkto atvejai. Šeštadienį ir pirmadienį greitoji pagalba gabeno po du girtus asmenis, kuriems reikėjo suteikti pagalbą, kitomis dienomis buvo užregistruota po vieną tokį atvejį“, – „Santarvei“ pranešė vyresnioji slaugytoja Ligita Juškienė.
VYRIŠKIS
BANDĖ PRIEŠINTIS
Operaciją sodų bendrijoje „Rasa“ šeštadienio naktį surengė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Mažeikių užkardos operatyvininkai. Jie stebėjo vieną sodo namelių ir matė, kaip prie jo dviračiu atvažiavo vyriškis. Jis įėjo į pastatą ir po kurio laiko išėjo su maišeliu.
Kiek pasekę dviratininką, pareigūnai jam prisistatė ir bandė sulaikyti. Kadangi vyriškis nevykdė teisėtų reikalavimų, priešinosi, prieš jį buvo panaudotos specialiosios priemonės. Neblaivaus (1,07 promilės) mažeikiškio maišelyje rastas pusės litro talpos butelis, pažymėtas degtinės „Davidoff“ etikete.
Po sulaikymo pasieniečiai atliko kratą minėtame pastate ir rado 34 500 pakelių cigarečių „Jing Ling“ su rusiškomis banderolėmis bei dvidešimt 200 litrų talpos indų su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą.
Visas šis turtas laikomas Mažeikių užkardoje, dėl įvykio Šiaulių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Policijos ekipažui teko pasirūpinti „padauginusiais“ švenčių dalyviais ir saugiai juos priglausti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto