***PAPILDYTA*** Šaltis mokinius paliko namuose

Paspaudus šaltukui, mokiniai į švietimo įstaigas nebesirinko. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio rytą daugumoje rajono vietovių už lango termometrai jau rodė 25 laipsnius žemiau nulio. Savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, dėl šios priežasties dauguma rajono mokyklų – tuščios.

Kone visos mokyklos nedirba

„Santarvė“ jau rašė, kad mokinių po truputį mažėjo nuo pat savaitės pradžios. Tuomet kai kuriose kaimo vietovėse termometras rodė 20 laipsnių šalčio.
Pamokos I–V klasių mokiniams gali būti neorganizuojamos, temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio. Vyresni mokiniai į švietimo įstaigas gali neiti, kai termometras rodo 25 ir daugiau laipsnių žemiau nulio.
Ketvirtadienio rytą Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvę“ informavo, kad dauguma mokyklų tuščios.
„Negaliu sakyti, kad visos užsidariusios, bet daugelis. O kurios dirba – ten labai mažai vaikų tėra. Nes termometras šalčio rodo daugiau nei dvidešimt penkis,“ – paaiškino vedėjas.

Už darželius mokėti reikės

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė oficialiai pranešė, kad, temperatūrai nukritus žemiau nei 20 laipsnių šalčio, tėvai gali nevesti savo vaikų į lopšelius-darželius, o už praleistas dienas neprivalės mokėti už maitinimą.
Dirbantys ir neturintys kur palikti savo atžalų tėvai visgi juos galės čia atvesti – ikimokyklinio ugdymo įstaigos dirbs, kaip įprasta.
Tuo tarpu Mažeikių rajone, kaip „Santarvė“ jau rašė, lopšelių-darželių darbo jokie temperatūros režimai nekeičia. Jeigu dėl šalčio tėvai vaiko ir neveda į įstaigą, už šias dienas mokėti reikia.
Ketvirtadienio rytą A. Stonkus patvirtino, kad situacija nesikeičia: Vilniaus politikų priimtu pavyzdžiu kol kas sekti neketinama.
„Apsitarsime, pažiūrėsime. Kol kas jokių problemų nėra: darželiai pilni vaikų. Tėvai eina į darbą ir atveda juos,“ – komentavo vedėjas.

PAPILDYTA

Ketvirtadienį Savivaldybės mero Antano Tenio kvietimu susirinko įvairių rajono įstaigų ir tarnybų vadovai. Jie aptarė, kaip šaltis koreguoja rajono gyvenimą.
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus pasiūlė sekti Vilniaus miesto savivaldybės pavyzdžiu ir suteikti darželinukų tėvams lengvatų.
Rajono valdžia pritarė tam, kad dėl šalčio vaikų į lopšelius-darželius neatvedusiems tėvams už šias dienas nereikėtų mokėti.
Kol kas aišku dėl trijų dienų: ketvirtadienio, penktadienio ir pirmadienio. Jeigu šaltis neatlėgs, kitą savaitę bus sprendžiama ir dėl kitų dienų.

9 Atsakymai į “***PAPILDYTA*** Šaltis mokinius paliko namuose”

 1. HM parašė:

  Šideikienei susuko vidurius.Visur atšalo,kad nebežino,kur tikrinti šilumos pagal reikalavimus

 2. Tam,kur blogai parašė:

  citata:,,Nieko nenutiks, jeigu vaikas pabus namuose, paskaitys knygelę. Mes kartais esame labai stropūs ne ten, kur reikia. Lauke minus dvidešimt ar minus dvidešimt penki – o vis tiek tą vaiką grūdame į mokyklą. Palaukite, yra teisės normos, reikia pažiūrėti ir į vaiką. Kaip atrodys, kad į mokyklą ateis vienas ar du vaikai, o pamokos vis tiek nevyks,“ – akcentavo skyriaus vedėjas.“

 3. zidikiskiui parašė:

  sakot, kad koncertus rengiant, bet koncertuose juk uzdraude alkoholi gert. tai kas cia per pazeidimai??? kur jusu igaliotinis?

 4. patenkintas iš Ždikų parašė:

  židikiškiai irgi nesnaudžia – suradę plotą padarome po gramelį, pabarškiname gitara, pasiklausome muzono. galętū žiema nesibaikti.

 5. mama parašė:

  Pagalvokit teveliai kaip tam vaikui atejus i mokykla sedet vienam su mokytoja.Mokytojos labai puikiai uzsiima ir su vienu ar dviem.Delfino darzeli tiek salta kad,neimanoma ten vaikus vesti ir kaip gali valdzia pinigus imti uz praleistas dienas…

 6. Tam, kuriam blogai parašė:

  O kodėl tie vaikai ėjo ( ar buvo tėvų atvežti) į mokyklą kai oro temperatūra – 25 laipsniai šalčio? Neikit ir nevežkit. Juk termometras nebrangiai kainuoja, jei oro temperatūros nežinot. Be to, vakarais reikėtų žinių ir oro prognozės pasiklausyti, tuomet nereikėtų mokytojų kaltinti. Beje, ar Jūs prisiimsit atsakomybę, jei tam jūsų vaikui kas nors nutiks ryte per speigą pėdinant į mokyklą, ar ir šiuo atveju mokytojai bus kalti?

 7. patenkintas šalčiu parašė:

  geri mokytojai, kurie nori tik daugiau pinigų gauti, o ne dirbti. Susirenkame didesniame plote ir tūsinamės kol tėvai sugryš. Panos jau užkaitusios……

 8. blogai parašė:

  blogai, kad mokiniai (turiu omenyje vyresnių klasių ) kurie atėjo(tėvai atvežė) į mokyklą, buvo išprašyti namo. Tik kas prisiims atsakomybę jei kas nutiktų einant namo… nes pabuvus pamokose ir šaltis apie pietus atlėgsta. Kodėl mokytojai naudojasi proga nedirbti, o algą imti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto