Sporto mokykla be pagalbininkų neišsiverstų

„Prie senųjų bėdų dar prisidėjo ir naujų rūpesčių“, – prasidėjusius naujuosius mokslo metus apibūdino Sporto mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius. KASMET VIS ŽADAMA
Viena iš seniausių bėdų direktorius įvardijo miesto centrinį stadioną, kuris prieš trejus metus buvo perduotas Sporto mokyklos žinion.
„Perduoti perdavė, o papildomų lėšų jam prižiūrėti neskyrė“, – sakė A. Pocevičius. Šiame stadione rungtyniauja mokyklos auklėtiniai, vyksta šalies pirmos lygos futbolo čempionato rungtynės. Įsigaliojus naujiems standartams, rungtynių komisarai kelia stadionams aukštesnius reikalavimus: reikia sulyginti veją, ją nupjauti, sužymėti linijas. Tenka visa tai atlikti iš vidinių, ir taip negausių Sporto mokyklos rezervų, nuo tiesioginio darbo atitraukti jos darbuotojus. Ir kiekvienais metais vis žadama ir žadama…
Kasmet mokyklos auklėtiniams, ypač tiems, kurie į treniruotes eina iš ryto, trūksta sporto salių užsiėmimams (geru žodžiu direktorius pamini miesto vidurinių mokyklų ir gimnazijų vadovus, kurie įleidžia vaikus treniruotis į sporto sales popiet), tačiau šiemet prisidėjo ir naujas rūpestis.
Kol buvo „Naftos“ krepšinio komanda, Sporto mokykla šiai ekipai treniruotėms suteikdavo savo bazę – persirengimo kambarius, teisėjų kambarėlius. Tokia sutartis buvo grindžiama mainų principu: jaunieji mažeikiškiai galėjo sportuoti VšĮ sporto klubui „Mažeikių nafta“ priklausančiame Sporto komplekse.
Nelikus krepšininkų ekipos, šiemet su prašymu, kad įmonė kompensuotų išlaidas už rytais Sporto kompleksą lankančius vaikus, kreiptasi į „Mažeikių naftą“.
„Juk jie nesvetimi, didžioji dalis jų tėvų – įmonės darbuotojai“, – prašymą motyvavo A. Pocevičius.
Po gražaus krepšininkų starto Olimpinėse žaidynėse pastebimas didelis vaikų, ypač jauniausiųjų, noras žaisti krepšinį: Sporto komplekse 1996-1994 metais gimusių moksleivių Aloyzo Rudžio vienoje grupėje susirinko 46.
Tuo tarpu Sporto mokykla priimti daugiau vaikų į pačių jauniausiųjų moksleivių grupes negali. Kadangi yra nustatytas 268 valandų per savaitę trenerių darbo laiko limitas, daugiau valandų treneriai skiria aukštesnio meistriškumo sportininkams, kurie sportuoja ne pirmus metus, ir taip nuskriaudžia tik pradėjusius mokyklą lankyti vaikus.

MOKESTIS – BIUDŽETE
Sporto mokykloje kultivuojamos penkios sporto šakos: krepšinis, futbolas, stalo tenisas, lengvoji atletika ir plaukimas. Mokyklą lanko beveik 400 moksleivių, kurie už treniruotes kiekvieną mėnesį privalo mokėti 12,5 lito mokestį.
Šie pinigai jau iš anksto yra įskaičiuoti į rajono biudžetą, todėl, nors tai vienas iš didžiausių šalyje įkainių, surinktų lėšų užtenka tik sumokėti mokesčiams už šilumą, vandenį ir elektrą. Direktorius mano, kad iš moksleivių surinkti pinigai turėtų būti papildomas lėšų šaltinis naujai aprangai bei kokybiškam inventoriui įsigyti.
Pagal nuostatus, Sporto mokyklą lankančiųjų grupės yra formuojamos iki spalio pirmosios. Lankomiausia ir toliau lieka krepšinio sekcija, kurioje vaikus treniruoja šeši pedagogai.
Šiemet kviečiami 1994 metais gimę moksleiviai, kuriuos treniruos Renata Martinkienė.
Mėnesio pabaigoje pradės veikti Sporto mokyklos baseinas. Be ilgamečio plaukimo trenerio Jurijaus Stekolnikovo, šiemet trenere jame dirbs buvusi šios mokyklos auklėtinė Lina Virkutytė, kuri rinks pradedančiųjų grupę. Mokyklos planuose – ir nemokančių plaukti suaugusiųjų grupių komplektavimas, mąstoma apie sveikatingumo grupių kūrimą.

NEBEREIKALINGI?
Spalio mėnesį A. Pocevičius vyks į pasitarimą, kuriame, be kita ko, ketinama spręsti ir vieną aktualiausių visoms sporto mokykloms problemų.
Šiemet šiose mokslo įstaigose „išleidžiamoji klasė“ – 1987 metais gimę moksleiviai.
Kitais metais šios amžiaus grupės vaikinams ir merginoms nebėra numatyta jokių oficialių varžybų sporto mokyklų lygmeniu, tuo tarpu bendrojo lavinimo mokyklose jie dar mokysis vienerius metus. Ilgus metus treniravęsi ir išlieję daug prakaito, jei nepatenka į vyrų komandas, jaunuoliai paliekami be varžybų.
Ši problema akivaizdi ir mūsiškėje Sporto mokykloje. Pirmieji kovas pradėję Nerijaus Gudaičio treniruojami septyniolikmečiai futbolininkai, kurie šiemet jau tapo šalies jaunių žaidynių vicečempionais ir šalies pirmenybių bronzos medalių laimėtojais, Sporto mokyklai atstovauja paskutinius metus, nors jie mokosi tik vienuoliktoje klasėje ir kitąmet dar tikrai būtų pajėgūs sėkmingai žaisti.
Lietuvos jaunių rinktinės krepšininkas Mantas Simonavičius, tiek metų atidavęs mėgiamai sporto šakai, subyrėjus LKL komandai, nenorėdamas prarasti vieno sezono, šiemet turėjo išvykti žaisti į Anykščių „Puntuko“ klubą.

AUKOJA ATOSTOGAS
Planuojama pertvarkyti varžybų kalendorių: nors oficialiai Sporto mokyklos pedagogai išeina atostogauti vasarą, tačiau treneriams tenka aukoti savo atostogas dėl kasmet vykstančių jaunučių, jaunių ir jaunimo žaidynių. Gali būti, kad atostogauti treneriams bus suteikta galimybė žiemą.
Šios vasaros jaunių žaidynėse mažeikiškiai pasirodė šauniai: futbolininkai tapo vicečempionais, stalo tenisininkai – žaidynių laimėtojais, o treneris Raimondas Jackevičius – geriausiu žaidynių stalo teniso treneriu. Lengvaatlečiai tarp rajonų liko antri, krepšininkai pasidalijo 9 – 16 vietomis.
Nemažas būrys mokyklos auklėtinių pateko į šalies rinktines: Mantas Simonavičius žaidė šalies jaunių krepšinio rinktinėje Europos pirmenybėse, senojo žemyno pirmenybėse Vengrijoje rungėsi mažeikiškiai Marius Bučys ir Tonetas Domeika, net septyni trenerio Sauliaus Vertelio auklėtiniai tapo Baltijos jaunių futbolo čemionais, stalo tenisininkas Arnoldas Domeika neseniai grįžo iš Čekijoje vykusio stalo teniso seminaro, kur dešimt dienų kėlė savo meistriškumą, prižiūrimas geriausių Europos trenerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto