Sporto tarybos sprendimai – palankūs „Mažeikių“ klubui

Sporto tarybos posėdyje svarstytas ne vienas klausimas, aktualus „Mažeikių“ klubui. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sporto taryba nusprendė 40 tūkstančių eurų biudžeto lėšų, skirtų kultūros ir sporto veiklos programai, atiduoti krepšinio klubui „Mažeikiai“.
Jeigu politikai pritars, profesionaliai komandai ateityje biudžeto lėšos bus skirtos atskira eilute.
Toks sprendimas klubą išgelbėtų nuo priklausomybės nuo generalinio rėmėjo.

Naftininkai pagalbos nesuteikė

„Santarvė“ jau rašė apie klubo „Mažeikiai“ finansinius sunkumus, kurie ištiko dėl to, kad pagrindinis rėmėjas „ORLEN Lietuva“ sustabdė finansavimą. Praėjusį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje žaidę mažeikiškiai iš šios bendrovės negavo nė cento.
Klubui normaliai išgyventi – sportininkų draudimui, atlyginimams, salės nuomai, apgyvendinimui, transporto ir kitoms išlaidoms – per sezoną reikia 150 tūkstančių eurų.
Klubo vadovas ir Savivaldybės mero patarėjas Giedrius Petrulevičius neslėpė, kad šį sezoną buvo tikimasi iš „ORLEN Lietuvos“ gauti 100 tūkstančių eurų, tačiau paaiškėjo, kad paramos nebus.
Klubas „Mažeikiai“ kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas šiems metams skirti 40 tūkstančių eurų.
Spalio pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje tokia suma buvo skirta Kultūros ir sporto veiklos programai, tikintis, kad pinigai, jeigu Sporto taryba pritars, atiteks profesionaliam krepšinio klubui.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Sporto tarybos sprendimai – palankūs „Mažeikių“ klubui”

 1. Rolandas parašė:

  Papildymas apie rėmėjus. Paskaičiau dabar straipsnį Delfije apie Palangos FK,kurie baigė 1 lygos čempionatą 5 vietoje. Pasak jų rėmėjų randame,o Mažeikiai neranda-greičiau neįeško o laukia kol kas atneš. Be to gi Palanga gi ir krepšinį žaidžia NKLe-rėmėjų matyt irgi randa,o mes……

 2. Rolandas parašė:

  Argumentas-kur kitos sporto šakos? Stalo tenisas nepopuliarus sportas. Apie futbolininkų pasiekimus? Kur jie? Atmosfera-antra lyga,rezultatai kuklūs,jei taip galima pavadinti. Na nežinau kad kokie komandiniai pasiekimai, daugiau nei krepšininkų ,paskutiniu laikotarpiu butų garsinę Mažeikius. Visumoje tai miestas sporto vadybininkais nuskriaustas,kad nei krepšininkai,nei futbolininkai,nei kitų sporto šakų atstovai neturi generalinio rėmėjo. Turim pačią didžiausią įmonę Lietuvoje ir šeip visokių firmų,firmelių,bet rėmėjų nerasta….ar neįeškoma matyt….

 3. O kur kitos sporto šakos parašė:

  KK Mažeikiai komandos vadovas – pinigų prašytojas ir dar tuo pačiu ir mero patarėjas. Kitų sporto šakų sportininkai papildomų pinigų skyrimo prie tų grašių, kuriuos kasmet gauna iš savivaldybės, gali nebesitikėti. Santarvė rašė apie skambius Mažeikių m. krepšinio laimėjimus, bet juos, ir galimai, dar didesnius pasiekė ir kitos sporto šakos (pvz. lauko ir salės futbolas, stalo tenisininkai ir kt. šakų atstovai).
  O jaunų sportininkų ugdymas ir finansavimas savivaldybei matyt net neįdomus, geriau visas lėšas sumerkti į nepasotinamą krepšinį. Ir kas įdomiausia , sudaromas krepšinio biudžetas „orinis“, sezono metu net neįpusėjus) trūksta pinigų (iš oro jie nekrenta), graudus straipsnis vietinėje spaudoje ir pinigų lietus iš savivaldybės. Apgailėtina.

 4. lolas parašė:

  Taigi viskas labai paprasta. Gauni 40 tūkstančių eurų, visus pastatai už Telšius, su koeficientu 8, ir belieka tik namie pralošt. Va ir turim 40*8=320 tūkstančių dviem sezonams į priekį :))

 5. Nuomonė parašė:

  Reikia manyti,kad tas ,, juodas“ krepšinio savaitgalis jau baigėsi ( na, bent jau kažkuriam tai laikui) ,nes gavo 40 tūkstančių eurų. ha,ha…
  Tie kostiumuoti mulkiai geriau jau daugiau rūpintusi moksleivių sportu ir vaikų užimtumu . Teisingai ,,Orlen“ Lietuva daro ,kad savo pinigų taip lengvai nemėto. Juk ši įmonė visų besočių siurbelių negali primaitinti.

 6. Algis parašė:

  ta pati chebrytė bando vėl visus apmuilinti. STT miega amžino įšalo miegu (turbut ne už dyką).

 7. Komentatorius parašė:

  Man atrodo, kad čia neteisingai kai kurie dalykai sudėlioti. Jei jau rašoma, kad „klubo „Mažeikiai“ finansinius sunkumus, kurie ištiko dėl to, kad pagrindinis rėmėjas „ORLEN Lietuva“ sustabdė finansavimą“, tai jei tai būtų nutikę prieš 5 metus, tą eilutę irgi rašytumėt? Jei jau antrą sezoną iš eilės nefinansuoja, tai gal tada reiktų gyventi realiai ir klubo biudžetą dėlioti pagal galimybes? Maždaug, susidarom ~150k biudžetą, žinom, kad nieko negausim, bet gal dar tikėkimės, kad gausim, po to į Santarvę paruošim straipsniuką, kad klubui amen ir nebėra pinigų (kaip ir kiekvienais metais eina tas pats tekstas) ir žiū, iš biudžeto paskirs pinigų. Su tokia taktika toli neisit. Visų pirma, Orlen’as neprivalo remti, visų antra – formuoti iliuzinį komandos biudžetą ir tikėtis, kad viskas bus gerai – apgailėtina. Jei nėra generalinio rėmėjo, kuris finansuoja 65 procentų viso biudžeto, tada komanda būtų maždaug 3-4 nuo galo. Komandos vadyba – apgailėtina. Su tuo ir belieka pasveikinti. Komandai bent 10 procentų kalėdinius išmokėkit. Su futbolu buvo tokia pati situacija, kada rinko komandą A lygai, nors biudžetas buvo 3 lygos vakarų zonos komandos lygio. Tada žaidėjai „abipusiu susitarimu“ palikdavo komandą. Man tai juokinga. Kažin ką sako žaidėjams pasirašydami sutartis dėl algų? Tipo, mokėsim po tiek, nes gal gausim pinigų iš Orlen, bet jei negausim, tai kaip nors susimokėsim. Keep going, guys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto