Stalo tenisininkų bendruomenė atstovauja ne tik mūsų rajonui, bet ir šaliai

Ne vieną puikią pergalę tiek šalyje, tiek tarptautinėje arenoje iškovojo "Vijurko" klube išugdyti Arnoldas (kairėje) ir Tonetas Domeikos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų rajone šiuo metu veikia du stalo tenisininkus vienijantys klubai: „Vijurkas“ skaičiuoja trečią savo veiklos dešimtmetį, „Vikrusis feniksas“ dar tik skleidžia sparnus – jis įkurtas prieš penkerius metus.

Ilgi metai tarp prizininkų

Stalo teniso klubas „Vijurkas“ buvo įkurtas 1993 metais. Kaip teigia dabartinis klubo vadovas Raimondas Jackevičius, gilias tradicijas turėjęs Mažeikių stalo tenisas buvo šiek tiek „subyrėjęs“, tad, norint jį pakelti į buvusias aukštumas, reikėjo ir vietos bendrovių paramos.
Lūkesčiai pasiteisino – jau po metų miesto vyrų komanda iškovojo kelialapį į Lietuvos aukščiausią stalo teniso lygą. Dar po dvejų „Vijurko“ stalo tenisininkai džiaugėsi pirmuoju šalies komandinių pirmenybių medaliu – buvo iškovota trečioji vieta.
Nuo 1995-ųjų šio klubo ekipa aštuoniolika kartų lipo ant prizininkų pakylos, net devynis kartus  tapo šalies čempionais.
Lietuvos čempione yra tapusi ir „Vijurko“ merginų komanda – 2009 metų šalies čempionate jai negalėjo pasipriešinti kitos ekipos,  penkis kartus merginos lipo ant pirmenybių prizininkių pakylos.
Dabar dvejus metus iš eilės „Vijurko“ vyrai pelnė penktą ir ketvirtą vietas, o moterų komandos nepavyksta suburti.

Postūmis davė rezultatus

Klubo įkūrimas, pasak R. Jackevičiaus, padėjo sportininkams susiburti – per tą laiką išugdyta karta, kuri atstovavo ne tik rajonui, bet ir šalies jaunučių, jaunių, suaugusiųjų rinktinėms, iškovojo ne vieną medalį asmeninėse Lietuvos pirmenybėse. Tai Faustas ir Gvidas Rozgos, Tonetas ir Arnoldas Domeikos, Valdas Martinkus, Marius Bučys, Ramunė Armonaitė, Martyna Sidabraitė, Žaneta Brasaitė.
„Klubo įkūrimas buvo postūmis, atsirado galimybė dalyvauti varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, jaunimui tobulinti meistriškumą. Rezultatas matomas. Dabartinis klubo tikslas tas pats – padėti augti perspektyviam jaunimui, suteikti galimybių jam kilti po laiptelį vyrų pirmenybėse“, – sakė vadovas.

Prienuose vykusio veteranų čempionato, prie kurio rengimo prisidėjo ir klubas "Vikrusis feniksas", metu buvo apdovanotos moterys. Klubo archyvo nuotrauka

Praėjusį sezoną Lietuvos stalo teniso lygose žaidė net keturios „Vijurko“ komandos: po vieną šalies aukščiausioje lygoje, pirmojoje, antrojoje ir ketvirtojoje (Lietuvoje šiuo metu yra penkios lygos).
Pasak R. Jackevičiaus, ketvirtojoje lygoje žaidusi Mažeikių jaunimo komanda buvo tarp lyderių, tad kitą sezoną planuojama, kad šie vaikinai savo meistriškumą kels su stipresniais varžovais – rungtyniaus antrojoje lygoje. Yra minčių po pertraukos vėl suburti moterų komandą ir dalyvauti šalies pirmenybėse.

Aktyvina veteranų veiklą

2012 metais savo veiklą pradėjęs „Vikriojo fenikso“ stalo teniso klubas vienija per dvi dešimtis narių.
„Norėjome oficialiai įsiregistruoti, kad gautume paramą, turėtume lėšų bei galėtume padėti savo nariams išvykti į varžybas, sumokėti jiems startinius mokesčius“, – sakė klubo vadovas Kazimieras Ramanauskas.
Šis klubas turi komandą, žaidžiančią Lietuvos stalo teniso ketvirtojoje lygoje, keli nariai rungtyniauja antrosios lygos ekipose. Sportininkai vyksta į aplinkinių rajonų čempionatus, atskira komanda atstovavo mūsų miestui Žemaitijos stalo teniso pirmenybėse.
„Vikrusis feniksas“ kartu su dar trimis Kelmės, Šiaulių ir Kauno klubais yra vienas iš Lietuvos stalo teniso veteranų asociacijos steigėjų. Šiemet asociacija surengė veteranų pirmenybes Prienuose, planuoja mūsų šalyje organizuoti Baltijos šalių veteranų pirmenybes.
„Jei tik atsiras galimybė, norisi įrengti savo stalo teniso salę, ugdyti jaunąją kartą. O dabar stengiamės aktyvinti veteranų stalo tenisininkų veiklą. Kol salės neturime, antradienio ir ketvirtadienio vakarais buriamės į treniruotes Mažeikių sporto mokyklos salėje“, – „Santarvei“ pasakojo klubo vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto