Mažeikiuose startuoja nauja daugiabučių namų atnaujinimo-modernizavimo programa. Prie jos prisijungti panoro daugiau nei pusšimtis daugiabučių, tačiau buvo atrinkta tik šešiolika namų. Likusiesiems teks palaukti kito etapo.
Spėjama, kad renovuoti namus paskatino kai kurios naujovės. Viena iš jų – kad nepanorusiesiems atnaujinti būsto bus atimtos kompensacijos už šildymą.
Pateikti sąrašai
Daugiau nei prieš mėnesį šalies savivaldybės Aplinkos ministerijai išsiuntė daugiausiai šilumos energijos sunaudojančių daugiabučių namų preliminarius sąrašus. Tokius namus ketinama renovuoti pirmiausia.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas „Santarvę“ informavo, kad į Aplinkos ministeriją išsiųstas 59 renovuotinų daugiabučių namų mieste ir rajone sąrašas. Sąraše – namai, kuriuose per metus sunaudojama daugiau kaip po 150 kWh kvadratiniam metrui apšildyti ir kurių gyventojai susitikimų metu pritarė renovacijai. Tačiau dėl šių namų renovacijos su gyventojais nėra pasirašyta jokių sutarčių.
Aplinkos ministerija paskelbė, kad iš viso norą atnaujinti savo daugiabučius iki kovo 13-osios išsakė 1459 namų gyventojai.
Planuojama, kad pirmuoju etapu prasidės 840 daugiabučių namų, kuriuos atrinks savivaldybės, parengimo renovacijai darbai.
Gyventojai, kurie nebuvo įtraukti į pirmąjį etapą, gali būti įtraukti į antrąjį, kuris turėtų prasidėti šių metų viduryje.
Atsakė į klausimus
Norėdami supažindinti mažeikiškius su nauja daugiabučių pastatų energinio efektyvumo didinimo programa mieste lankėsi VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ specialistai – Nijolė Graužinytė ir Genadijus Mikšys.
Daugiau nei penki šimtai susirinkusių mažeikiškių svečiams iš sostinės ir rajono valdžiai negailėjo klausimų, susijusių su renovacija. Į daugelį buvo atsakyta. Labiausiai mažeikiškiai domėjosi dėl kompensacijų ir dėl to, kiek jiems atsieis būto atnaujinimas.
G. Mikšys paaiškino, kad renovacijos kaina priklausys nuo to, kas name bus daroma, kas keičiama, kiek bus atlikta neremtinų darbų. Renovacijos kainos skirtingiems namams bus skirtingos, tai paaiškės padarius daugiabučio investicinį projektą.
Salėje atsirado abejojančiųjų, ar apsimoka atnaujinti namą, jei buto savininkui tai kainuos daugiau nei vertas pats butas. Viena mažeikiškė teigė, kad buvusioje ETG gyvenvietėje dviejų kambarių buto niekas neperka net už dvidešimt tūkstančių litų, o būtent tiek gali atsieiti namo renovacija.
Būtina renovuoti
Pristatoma naujoji daugiabučių atnaujinimo programa yra nukreipta į tuos namus, kur didelis šilumos suvartojimas, – akcentavo svečiai iš sostinės.
„Imant Lietuvos mastu matome, kad daugiau nei septyniasdešimt aštuoni procentai daugiabučių šilumą vartoja neefektyviai. Todėl butų savininkai – apie penkis šimtus penkiasdešimt tūkstančių šeimų – už šildymą per sezoną sumoką nuo dviejų su puse iki trijų su puse tūkstančio litų. Be abejo, dalis šių gyventojų gauna kompensacijas. Todėl įgyvendinus efektyvias taupymo priemones apie šimtas penkiasdešimt tūkstančių šeimų pagerintų savo gyvenimo sąlygas. Tai yra mažiau išleistų šilumos sąskaitoms ir daugiau liktų kitoms reikmėms“, – kalbėjo G. Mikšys.
Jo teigimu, į pastatų atnaujinimą planuojama investuoti apie 2,8 milijardo litų.
Kokios šios renovacijos sąlygos ir nauda mažeikiškiams, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.
Naftininkų 16-tojo namo gyventojai rašė skundą administracijos direktoriui B. Kryžiui, „Admituro“ direktoriui A. Barvydžiui dėl pirmo aukšto komercinių patalpų reklamų, didžiulio parduotuvės „Vaikams ir ne tik“ stogo [nuotraukoje jis matosi, žalias], kuris baigia įlūžti, bet niekas į tai nekreipia dėmesio. Įdomu, koks architektas palaimino stogo projektą, nes gyventojų sutikimo ir leidimų nėra. Gal patarsite kur dar kreiptis?
Surenovuos namus.tada šilumininkai pradės kelti kainas,kaip ir visi kiti,kaip darė ,kai susidėjom skaitiklius…nu,bet miestas bus gražesnis….aš tik už
eik i savivaldybes puslapi ir rasi sarasa:P
Prasau pateikt arasa 16 daugiabuciu kurie bus renovuoti….
absurdas tikras tas apklijavimas sienu, padarykite taip kad kiekvienas butas galetu reguliuotis sildyma ir moketi tiek kiek sunaudoja, silumos traas pirma reikia sutvarkyti, kazka daryti kad ziema sniego netirpdytu o tai takai matosi nudziuve, kam mes ta zeme sildom niekaip nesuprantu juk uz tai ir mokame, tie kas turi sildymo kompensacijas manau mokes uz renovacija taciau kazkiek jiems dengs valstybe kaip kad dengia sildyma
Ne atnaujinimo,o apklijavimo,kad nesimatytų sutrūkinėjusių blokų,sukirmyjusių suvirinimo siūlių. Surūdyjusio vamzdyno,prikalkėjusių radiatorių,senos elektros instaliacijos niekas nekeičia be papildomų mokesčių. Tai kokia čia renovacija? Afera ir tiek.
ar tiesa,kad reikes moket keliolika tukstanciu? ir ar jei turi sildymo kompensacija,bus nemokama?