Statybos gali brangiai kainuoti ir dėl žinių trūkumo

Aringo ŠVELNIO nuotrauka

Liepos pradžioje Mažeikių rajone amatininkams surengtuose mokymuose dalyvavo architektė Rasa Bertašiūtė. Su Lietuvos liaudies muziejuje dirbančia specialiste „Santarvė“ kalbėjosi ne tik apie Lietuvos tradicinės architektūros subtilybes bei principus, bet ir apie šiuolaikines medinės architektūros ir jos elementų bėdas. 

Pašnekovė, vedžiodama po dabar restauruojamą Pavirvytės dvarą, dalijosi savo sukauptomis žiniomis apie liaudies architektūrą. Senus pastatus R. Bertašiūtė lygina su senomis, įdomiomis knygomis, kurių amžius yra ne trūkumas, o privalumas. Būtent dėl savo amžiaus tokie pastatai liaudies architektūrą išmanantiems specialistams atskleidžia daugybę įdomių dalykų ir iš pirmo žvilgsnio mažos, paprastos detalės, įsižiūrėjus ir pasigilinus, ima pasakoti pastato ir jame gyvenusių žmonių istorijas.
„Yra tikrai labai daug temų, susijusių su paveldo objektais. Jomis galima daug ir ilgai kalbėtis, apie jas rašyti, bet kadangi paveldas daugumai iš esmės yra kaip podukra iš pasakų, tai žmonės apie tai nežinodami ir baidosi. Bet tai labai įdomi sritis ir per paveldo pažinimą žmonės įgyja nemažai praktinių žinių apie savo namų ir butų priežiūrą“, – kalbėjo architektė.
Daugiau specialistės pastebėjimų – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto