STEAM centrai skatins moksleivių domėjimąsi tiksliaisiais mokslais

STEAM centrų tikslas – nuo darželio iki universiteto formuoti naują inovacijų kultūrą, auginti tyrėjus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, Lietuvoje steigiami dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų.

Perspektyva – toks centras kiekvienoje savivaldybėje

STEAM centrai moksleiviams įsikurs Vilniuje „Saulėtekio“ slėnyje, Kaune „Santakos“ slėnyje, Klaipėdoje Jūriniame slėnyje, Alytaus kolegijoje, Šiaulių universitete, Panevėžyje KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, Marijampolės kolegijoje, Utenos ir Tauragės savivaldybių pastatuose, vienas centras bus įkurtas ir Telšių regione.
Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, STEAM centrų tikslas – nuo darželio iki universiteto formuoti naują inovacijų kultūrą, auginti tyrėjus. Jos teigimu, centruose mokiniai dirbs kartu su doktorantais, dėstytojais, verslo atstovais, kartu tai bus pasirengimas ir būsimai karjerai.
„Būtina sukurti sistemą, leisiančią vaikams nuo mažens susipažinti su mokslu, naujausiomis technologijomis, mokytis tyrinėti, daryti eksperimentus. 10 STEAM centrų – tai tik pirmas žingsnis. Būtų gerai, jei tokie centrai atsirastų kiekvienoje savivaldybėje“, – sakė ministrė.

Naujas žingsnis studijų ir mokslo kokybės gerinimo link

Anot Lietuvos rektorių konferencijos prezidento Alfonso Daniūno, priėmusi sprendimą kurti STEAM centrus, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) žengia naują žingsnį studijų ir mokslo kokybės gerinimo link.
STEAM centruose taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją mokytojams, o visuomenė galės susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis.
Numatoma, kad kiekviename STEAM centrų veiks keturios laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų ir specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.

Planuojama skirti beveik 6 mln. eurų

STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, ŠMM tam planuoja skirti 5,8 mln. eurų.
Kuriant STEAM centrus skatinama viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė – juos steigiant dalyvaus ne tik ŠMM ir savivaldybės bei mokslo ir studijų institucijos, bet ir verslo atstovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto