Stipraus vėjo padariniai – medžių šakomis nusėtos gatvės

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savaitgalį praūžęs stiprus vėjas Mažeikių rajone didelių nuostolių nepadarė. Tačiau sutvarkyti gatvėms, nusėtoms medžių šakomis ir šakelėmis, seniūnijoms teko pasitelkti socialiai remtinus žmones, atidirbančius už pašalpas.

Neatlaikė medžiai

Laižuvos seniūnas Algimantas Auškalnis „Santarvei“ teigė, kad stiprios audros neatlaikė du seni medžiai. Laimei, jie griuvo ant gatvės, kurioje eismas nejudrus.
„Turime žmonių, kurie atidirbinėja už pašalpas, patys susitvarkysime. Pažadėjome medieną atiduoti  bendruomenei“, – pasakojo seniūnas.
Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius teigė iš pat ryto apskambinęs visas bendruomenes – blogų žinių neišgirdęs, tik Grūstės kapinėse reikės sutvarkyti kelias nulaužtas medžių šakas.
Tirkšlių kapinėse taip pat lūžo nemažas medis.
„Gerai, kad jis pasikabino ant kito medžio, tai nuostolių nepridarė. Tačiau savo jėgomis jo nesutvarkysime, teks kviestis komunalininkus“, – apie stipraus vėjo padarinius pasakojo Tirkšlių seniūno pavaduotoja Asta Kesminienė.
Žemalėje lūžęs medis apgadino bažnyčios šventoriaus tvorą.
„Bendruomenė nieko nelaukdama jau sekmadienį sutvarkė medieną. Kartu sutarsime, kam ją nuvežti“, – sakė Šerkšnėnų seniūnas Alfonsas Šakauskas.

Nutraukė laidus

Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis nuo pat ryto sulaukęs pranešimo iš Urvikių apie nutrauktus elektros laidus. Dėl ant kito užkritusio laido, negalima išjungti elektros – tad elektra švietė ir šviesiu metu.
„Aišku, jeigu tas laidas būtų nukritęs ant žemės, kiltų didelis pavojus. Tik tiek gerai, kad toje vietoje  niekas nevaikščioja“, – teigė seniūnas.
S. Putelis apie nutrauktus laidus informavo LESTO, AB, buvo pažadėta padarinius likviduoti.

Gatvėse pilna šakelių

Mažeikių miesto seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius pasakojo ryte apvažiavęs visą miestą – jokių išverstų medžių nepastebėjęs, tačiau gatvės pilnos nulaužytų medžių šakelių.
„Viešieji darbai prasidės tik balandžio mėnesį, gerai, kad turime pašalpininkų, tad juos pasiuntėme surinkti, sušluoti prilaužytas šakas“, – sakė pavaduotojas.
Norint sutvarkyti stipraus vėjo padarinius teko pasitelkti gyventojus, atidirbančius už pašalpas, tvirtino ir kitų seniūnijų atstovai. Tačiau jie apgailestavo, kad darbus sutrukdė nuo pat ryto ėmęs kristi sniegas.

9 Atsakymai į “Stipraus vėjo padariniai – medžių šakomis nusėtos gatvės”

 1. Angelina iš Sedos parašė:

  Pasikabinau skalbinius lauke, tame tarpe ir apatinį trikotažą kad išdžiūtų, bet po vėtros nieko nebradau.

 2. Jacinta parašė:

  mano senelis kaime irgi bulgarke supjaustė kažkokią bombelę ir padarė šuniui indą vandeniui.

 3. čia panašu parašė:

  į tą beždžionę, kuri geležies pjūkleliu pjovė… bombą. Kai jai papriekaištavo, ar nebijo, kad sprogs, ta tik numojo ranka: „ai, dar vieną turiu“.

 4. x parašė:

  Nu cia tai geras „“kaip paaiškėjo vėliau, 82 milimetrų kalibro minosvaidžio mina seniai jau čia naudojama kaip peleninė““

 5. to "ne į temą" parašė:

  Taigi rašo apie bendrabučio aptvėrimą : „Miną išsivežė kariškiai
  Apie dešimtą valandą ryto ant kojų buvo sukeltos visos miesto specialiosios tarnybos – Draugystės gatvės šešioliktojo namo rūsyje buvo aptiktas daiktas, panašus į sprogmenį. Atvykus pareigūnams, rajonas prie šio namo buvo aptvertas „Stop“ juosta, iš namo evakuoti žmonės.
  Nors namo gyventojai teigė, jog, kaip paaiškėjo vėliau, 82 milimetrų kalibro minosvaidžio mina seniai jau čia naudojama kaip peleninė, buvo iškviesti išminuotojai. Atvykę kariškiai miną išsivežė ir sunaikino.“

 6. ne į temą parašė:

  Ne į temą, bet santarvė nieko nerašo, kas Mažeikiuose nutiko penktadienį, kad visi bendrabučiai buvo aptverti stop juostomis ir visur policija buvo?

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Tas sviesoforas buvo per daug apkrautas zenklais. Gal bent jau dabar normaliai padarys

 8. nu parašė:

  gerai kad si svesafora ir nuverte kamsciu nebeliko….

 9. Algirdas parašė:

  Pasistačiau naują šiltnamį, nespėjom nė aplaistyti, o vėtrą jau jį nugriovė ir nunešė pas kaimyną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto