Stipriausi karatekos išsidalijo medalius

Šeštadienį jau šeštąjį kartą į Mažeikius rinkosi stipriausieji Baltijos šalių karatekos: „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje keturiose aikštelėse virė Baltijos šalių karatė čempionato kovos. SUTRUKDĖ ŠVENTĖS
Šiemet į pirmenybes atvyko rekordinis skaičius sportininkų – iš 32 karatė klubų ant tatamio varžėsi 360 atletų.
Pasak Lietuvos karatė asociacijos prezidento Vidmanto Butnoriaus, varžybose rungtyniavo Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos karatekos, mūsų miesto garbę gynė keturių karatė klubų: „Žemaitis“, „Danas“, „Vytis“ ir „Baltasis tigras“ sportininkai.
„Kvietėme į čempionatą dar penkių šalių karatekas, tačiau… Lenkai negalėjo atvykti, nes tuo pačiu metu vyko jų šalies pirmenybės, o ukrainiečiams, gruzinams, azerbaidžaniečiams sutrukdė tai, kad šiuo metu Rusijoje dar švenčiami Naujieji metai ir nebuvo galima gauti tranzitinių vizų. Tačiau jei būtų atvykę visi kviesti atletai, sunku įsivaizduoti, kaip būtume visus apnakvindinę ir kiek būtų tęsesis čempionatas“, – sakė V. Butnorius.
Prezidentas džiaugėsi tuo, kad pavyko išlaikyti aukštą varžybų lygį, daugeliui sportininkų tai buvo paskutinis jėgų patikrinimas prieš artimiausiu metu įvyksiančius Europos ir pasaulio karatė čempionatus.

IŠKOVOTA DAUGIAU MEDALIŲ
„Pernai, namuose iškovoję tik du medalius, buvome labai nepatenkinti. Šįkart galime džiaugtis mūsų sportininkų pasirodymu ir tuo, jog įsitikinome, kad treniruojamės teisinga kryptimi“, – sakė vieno iš karatė klubų vadovas Rolandas Volkovas.
Kata rungtyje tarp 10-11 metų sportininkų čempiono medaliu buvo apdovanotas mažeikiškis Lukas Urbonas iš „Baltojo tigro“ klubo, tarp 12–14 metų atletų ketvirtąją vietą užėmė Arijus Nagrockis.
Dar sėkmingiau mažeikiškiai startavo kumitė rungtyse: Saulius Jankauskas (14–15 metų grupėje) ir Deivydas Žymantas (12–13 m.) iškovojo čempionų vardus, Egidijus Stasiūnas (16–17 m.) pasidabino bronzos apdovanojimu.
Komandinėse kumitė varžybose tarp 12–15 metų amžiaus sportininkų Martynas Latanauskas, Gediminas Vaičkus ir Paulius Perminas iš septyniolikos komandų užėmė ketvirtąją vietą.
„Sportininkai turės ką prisiminti: originalūs medaliai bei taurės, kurios jiems atiteko, pagaminti Rygoje. Medaliai atspindi senovinių samurajų kovų dvasią“, – džiaugėsi V. Butnorius.

IŠKILO NEMAŽAI PROBLEMŲ
Pasak organizatorių, karatė klubų vadovų V. Butnoriaus, R. Volkovo ir A. Geriko, čempionatą, kuris yra vienas iš gausiausių dalyvių skaičiumi ir stambiausių mūsų mieste sportinių renginių, tampa vis sunkiau organizuoti.
„Nėra sporto salės, kur galėtų normaliai vykti toks didelis renginys. „Ventos“ vidurinėje mokykloje vos išsitekome. Be to, reikėjo apgyvendinti per pusantro šimto sportininkų, o visuose miesto viešbučiuose vietų katastrofiškai trūko, net pradėjome galvoti apie varžybų nukėlimą į kitą, didesnį, miestą. Tačiau tikimės šias problemas išspręsti ir kitąmet Mažeikiuose vėl priimti didelį būrį karatekų“, – sakė pašnekovai.
Kita problema organizatoriai laiko teisėjavimą. „Iš viso turnyrui reikėjo 44 teisėjų, iš kurių didžioji dalis buvo mažeikiškiai. Negali juk prie stalelio sodinti žmonių, kurie nelabai supranta šio sudėtingo sporto teisėjavimo ypatumus. Todėl liko nuskriausta keliolika vaikinų, kurie galėjo per šį turnyrą parodyti neblogų rezultatų ir papildyti mažeikiškių medalių kraitį, deja, turėjo teisėjauti“, – apgailestavo V. Butnorius.
Organizatoriai už suteiktą paramą dėkingi bendrovėms „Jubana“ ir „Optikos pasaulis“, laikraščiui „Santarvė“, radijo stočiai „Ventus“ ir kabelinei televizijai „Roventa“.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto