Praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį buvo planuojama patvirtinti Savivaldybės kultūros plėtros 2018–2022 metų strategiją. Jai „žalią šviesą“ jau buvo įjungę kai kurie komitetai, tačiau Ekonomikos komiteto sprendimu strategija grąžinta jos rengėjams.
Savivaldos vadovai ir kai kurie politikai svarbiame dokumente pasigedo… strategijos, kuria linkme siūloma plėtoti kultūros veiklą, vertinimų, kas mūsų rajone gerai, o kas blogai.
Pristatyta komitetams
Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros plėtros 2018–2022 metų strategiją rengė konkursą laimėjusi bendrovė. Tarybos komitetams ją pristatė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė. Strategiją buvo numatyta tvirtinti gruodžio mėnesį vykusiame tarybos posėdyje.
Nors kiti komitetai ir pritarė tokiai kultūros plėtros strategijai, jis užkliuvo Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetui, o tiksliau – jo pirmininkei Laimai Nagienei. Ji stebėjosi, kad rimtame dokumente situacija apie Lietuvos kultūrinę veiklą apibūdinama 2013 ar 2014 metų duomenimis.
„Nusivyliau šituo darbu. Perrašyti statistiniai duomenys, surašytos vietinės reikšmės šventės. Ne to norėjosi iš strateginio plano. Teorijas surašyti galima bet kaip. Man analizės nereikia, man reikia strategijos, norisi konkretumo, kokia linkme kultūra eis“, – kalbėjo L. Nagienė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.
O tai gal atleisti visą savivaldybės administraciją ir samdyti miestui valdyti koki UAB pvz. ELOTUS .
Gaila,už visų mūsų pinigus samdoma įmonė,kuri ruošia kultūros darbuotojų darbą….Absurdas…..tada ką veikia sovietinis palikimas vedėja Rupkutė, kultūros centro direktorius? Renginiai kas metai tie patys,ir vis blogesnės kokybbės….Ką ir besugalvosi …kai meno vadovei septyniasdešimt metukų.Miestui reikia energingų, jaunų darbuotojų. Nejaugi savivaldybei tas pats, kad gyventojai nepatenkinti kultūros darbuotojų darbu?
Įdomu, kas priėmė sprendimą pirkti strategijos rengimo paslaugas? O gal toks darbas būtų ir Savivaldybės adminsitracijos specialistams įdomus? manau, kad jie tikrai pajėgūs būtų tokį dokumentą parengti, o ne pinigus švaistyti neiaškiems pirkimams. O galimai čia ir yra kažkos tai interesas saviems specialistams nedirbtoi, o kažkam už dokumento patrengimą mokėti pinigus? Kas gali atsakyti?
Kitais žodžiais tariant, bendrovė padarė darbą, kurio nepatvirtina. Norint patobulinti „strategiją“ reikės plačiau atverti Mažeikių iždo piniginę. Kaip visada.
Iš viso apie kokia kultūra Mažeikiuose čia kalbama ?? Nei vienas renginys nepritraukia žmonių, nes viskas metu metais vyksta tas pats.. nežinau kas ten sėdi (nes darbu to nepavadinsi) kultūros centre, kas savivaldybėje atsakingi už šia veikla, bet gal laikas susimąstyti ir kažką keisti ? Nes dabar daug maloniau į Tirkšlius nuvažiuot kur bendruomene daro šventes tokias kad oho, o ką jau kalbėt apie šalia esančius miestus Telšius ir pan … geriau valanda važiuosiu, nei žiūrėsiu Mažeikių kažkokį renginį, nes scenarijus toks pat kaip prieš 5 metus, na kas pasikeitė tik renginio laikas … baisu ir apgailėtina..
kiek gyvenu Mažeikiuose – renginiai mieste sukasi rotacijos principu, vis tie patys. Kas atsirado nauja – jokiu būdu ne iš rajono kultūros skyriaus: festivalis ‘Mažeikiiai“ – Grušas ir a.a. Sondeckis, festivalis „Gers“ – baikeriai vieni, Žemaičių vienybės diena – žemaičių ir kitų baikerių, Gatvės muzikos diena atėjo iš Vilniaus ir iškilo dėl vietinių visuomeninkų iniciatyvos.
kol kultūros skyriaus vedėja ir toliau užims iš dar sovietinių laikų išlikusi vedėja Rupkutė, kokia čia gali būti strategija? Nurašinėja tą patį ir viskas. Ar ne laikas būtų į tą vietą pasodinti jauną, entuziastingą, turinčių minčių žmogų? Tik ne Radavičių…
Iki ko nusiritome?Strategijas mūsų rajonui rašo kažkokios įmonės, nors turime kultūros darbuotojų Mažeikių rajone šimtais, kuriems mokami atlyginimai kiekvieną mėnesį.Kiek kainavo savivaldybės biudžeto pinigų strategijai?Gal jūs su tomis strategijomis norite sugražinti rajono gyventojus-emigrantus?