Nuo vasario 22-osios iki kovo 3 dienos vykęs pedagogų streikas mūsų rajone praėjo ramiai, be nesusipratimų ir be nemalonių pasekmių. Taip tvirtina tiek jo organizatoriai – profesinių sąjungų vadovai, tiek švietimo įstaigų direktoriai.
Vieni pedagogai streikavo ilgiau, kiti – trumpiau, tačiau už streiko metu neįvykusias pamokas daugelis gavo atlygį, jei jas pravedė vėliau.
Švietimo įstaigų vadovų teigimu, mokinių bei jų tėvų pretenzijų, kad buvo sutrikdytas ugdymo ar ruošimosi egzaminams procesas, negauta.
Tėvai taip pat neprašė sumažinti mokesčio dėl neįvykusių užsiėmimų neformaliojo ugdymo įstaigoje, dėl ne lopšelyje-darželyje praleistos dienos.
Ruošė išankstinę strategiją
Mūsų rajone streikavo 14 ugdymo įstaigų: Sedos Vytauto Mačernio ir Viekšnių gimnazijos, Senamiesčio, Pavasario, Kalnėnų, Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio, Pikelių, Ruzgų pagrindinės mokyklos, darželis-mokykla „Kregždutė“, lopšelis-darželis „Delfinas“, Vytauto Klovos muzikos mokykla, į šį skaičių įeina ir prie streiko prisijungti ruošęsi lopšeliai-darželiai „Saulutė“, „Eglutė“ bei Balėnų pagrindinė mokykla.
Streikuojantys pedagogai reikalavo atkurti mokinio krepšelį – tokį, koks buvo iki krizės, padidinti darželio auklėtojų ir mokytojų atlyginimus, sumažinti mokinių skaičių klasėse.
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė „Santarvei“ sakė, kad streikui mūsų mieste buvo pasiruošta – jeigu ši protesto akcija būtų užsitęsusi, pedagogai buvo parengę planą, pagal kurį į streiką kiekvieną dieną turėjo įsijungti vis nauja mokykla.
„Iš pradžių streikuoti pradėjo kelios mokyklos, paskui prisijungdavo dar vis po vieną. Jei pamatom, kad streikas slopsta vienoje mokykloje, jungėsi kita. Norėjome, kad visą laiką būtų streikuojančios šešios ar aštuonios įstaigos“, – pasakojo profsąjungų vadovė.
Buvo nesusipratimų
J. Čejauskienė džiaugėsi, kad darniai dėl pedagogų darbo apmokėjimo streiko dienomis pavyko susitarti su Senamiesčio, Pavasario, Pikelių pagrindinių mokyklų vadovais.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.
Gal ponui Alfredui reiktu pašalpos nemokėt, tada be bambalio nebūtu toks mandras?
Reikėtų mokytojams už sušikto streiko organizavimą neišmokėti 1-no mėnesio atlyginimą. Gal tada jie baigtų riesti nosis ir šakotis.
Tauzyja kelios bobutės ir tiek. Gal ir pencijos pakaktu kaip prieš nepriklausomybe 50 rublių.
Tai Kekį pasakų didvyriu darai, tai mokytojus gėdini… Primityvus bandymas daryti juoduosius viešuosius ryšius. Kičas ir tiek.
Aš kai dirbau mokytoja anais blogaisiais laikais Židikuose, tai vien abiturientų buvo 3 klasės. Algelės buvo nedidelės, bet streikuoti niekas nesiruošė. Dabar kaimo mokyklose mokytojui tenka 5-8 vaikai ir dar keliamos bangos. Juk nepatinka – varykit į Angliją, Norvegiją, Daniją… Ten jūsų laukia Rojus.
Lietuvoje 10 tūkstančių mokytojų yra perdaug. Taip pasakė švietimo ministrė A.Pitrėnienė. Reikia tą balastą pašalinti ir problemos išsispręstų be jokių streikų. Mažėja vaikų – mažinkime ir mokytojų skaičių. Gėda gėda pedagogams už daromas kvailystes.
čia Jūs tikriausiai apie pašalpininkus? Nereikėtų piktintis tomis profesijomis, kurių atstovai dirba ir nori užsidirbti… Vertėtų pagalvoti, kaip sumažinti pašalpininkų kartų kartas, kurių vaikai nieko kito nematę laukia,kaip tik kas nors ką nors duos… paklausus, kodėl tau reikėtų duoti, kai kiti tuo tarpu tai turi užsidirbti- atsakymas- nes turi duoti- aš jau dirbti neisiu…. Va čia aš suprantu- kas nedirbam tas sočiai valgo… „Skystą duonelę“ aišku…
Kas nedirba, tas sočiai valgo.