Studijos svetur: ir neilga patirtis išlieka visam gyvenimui

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Lietuvos universitetų studentai jau bemaž dvidešimt metų dalyvauja įvairiose tarptautinėse studentų mainų programose. Per tą laiką daugybė jaunų žmonių turėjo galimybę pasimokyti užsienio universitetuose, pažinti įvairių šalių švietimo sistemą, kultūrą.
Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure dirbanti Martyna Nabažaitė įsitikinusi: kiekvienas studentas turi stengtis pasinaudoti tokia galimybe. Reikia tik noro, iniciatyvos ir šiek tiek drąsos.
Daugiau nei prieš dešimtmetį į Kretą studijuoti išvykusi mažeikiškė ir dabar prisimena: tai ne ta patirtis, kurios įgyjame tik keliaudami ar ilsėdamiesi užsienio šalyje.

Kur važiuoti, patarė tėtis

Kauno žemės ūkio universitete studijavusi antrakursė M. Nabažaitė sumanė nepraleisti progos ir išbandyti, ką reiškia būti studente užsienyje.
Dalyvavusieji studentų mainų programose žino: užpildytus dokumentus galima teikti į daugelį Europos universitetų.
„Prisimenu, mano tėtis kaip tik buvo grįžęs gal iš penktų savo atostogų didžiausioje Graikijos saloje Kretoje. Jis man ir patarė išbandyti galimybę pasimokyti būtent šioje saloje esančiame universitete. Nežinojau, kad ten yra universitetas ir kad ten galima patekti pagal mainų programą. Pasidomėjusi išsiaiškinau, kad ir ten mokoma specialybės, kurią aš studijavau Kaune – administravimo“, – sėkmingą pradžią apibūdino pašnekovė.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto