Praėjusį savaitgalį dainų autorė ir atlikėja Margarita Mašina mažeikiškiams pristatė naują dainų rinkinį „Meilės keliu“. Dainų autorė trumpai papasakojo apie savo mėgstamas dainas, padainavo.
Jaunos atlikėjos pasveikinti atėjo Mažeikių rusų bendruomenė, Margaritos kūrybos gerbėjai, draugai, kurie jai skyrė savo dainas, šokius, poeziją ir muziką.
Atvedė Dievas
M. Mašina yra Mažeikių stačiatikių parapijos choro „Iverskaja svečia“, Telšių stačiatikių bažnyčios choro regentė. Ją pristatydamas Mažeikių ir Telšių Stačiatikių bažnyčios klebonas tėvas Nestoras pasakojo, kad su ja susipažino prieš septynerius metus, kai ji dar buvo Lietuvos valstybinės konservatorijos studentė.
„Paprašiau tada, kad ji padainuotų mūsų šventovėje, ir štai, Dievas ją atvedė: šis žmogus apdovanotas ne tik bažnytinės kūrybos talentu, bet ir kitokios kūrybos galiomis, apie kurias jūs išgirsite šį vakarą“, – kalbėjo tėvas Nestoras.
Margarita taip pat yra Vilniaus Šv. Konstantino ir Michailo bažnyčios vaikų vokalinio ansamblio „Gintarėlis“ meno vadovė.
Vakaro vedėja Marina Juknienė sakė, kad šios sueigos nenorėtų vadinti reprezentacija, jai apibūdinti norėtų parinkti kitokius, rusiškus žodžius: pasirodymas, pristatymas.
Bendradarbiauja su žvaigžde
Apie M. Mašinos naująjį dainų rinkinį „Meilės keliu“ labai šiltai, dvasingai pasisakė vidutinės ir vyresniosios kartos žmonėms žinoma garsi dainininkė Olga Kormuchina, kažkada vadinta geriausiu Rusijos balsu, Rusijos Tina Terner. Vėliau šios Rusijos roko žvaigždės gyvenimas visiškai pasikeitė, ji atsigręžė į Dievą ir savo kūrybą paskyrė jam.
O. Kormuchina rašė: „Manęs jau seniai niekas taip nestebino ir nedžiugino, kaip muzikinė poetinė Margaritos Mašinos kūryba. Su malonumu grojau ir dainavau kai kuriuos jos kūrinius. Panorau juos paimti į savo repertuarą. Smagu tai, kad Rita skiria daug dėmesio kūrybai vaikams. Tai šiandien svarbiau nei bet kada, kadangi menas, kartu su šeima ir mokykla, visada atliko mokytojo ir auklėtojo vaidmenį. Dievas parodo save pasauliui per tikrąjį grožį, kuris pripildytas gaivumo ir tyrumo.
M. Mašinos kūriniai – kaip nesudrumstas šaltinis, iš kurio norisi gerti ir gerti.“
Dainos turi istorijas
Kūrybos kelią M. Mašina pradėjo septyniolikos metų. Rašyti dainas jai pasiūlė teatre dirbusi draugė poetė. Kartą ji paklausė, ar Margarita kuria dainas. Išgirdusi neigiamą atsakymą, pasiūlė pabandyti, esą jai turėtų išeiti.
„Parėjau namo ir pabandžiau. Pirmąją savo dainą „Ruduo“ ir parašiau per naktį. Tai buvo prieš mano pirmąją pedagoginę praktiką, kažką reikėjo dainuoti su vaikais, tad jau kitą dieną mes jos mokėmės“, – prisiminė atlikėja.
Ši daina dainuojama iki šiol ir yra visų mėgstama.
Daugelis Margaritos dainų parašytos viena ar kita proga, turi savo istorijas, herojus, – jas trumpai apibūdindama tą vakarą dainininkė ir atliko.
Savo kolegės pasveikinti iš Telšių atvyko poetė Tatjana Balsienė, juodvi su Margarita kartu kuria dainas.
Sveikino draugai ir pažįstami
Vakaro metu skambėjo ir kitų atlikėjų dainos, poezija, muzika, vietos liko ir šokiui: taip už Margaritos kūrybą atsidėkojo jos draugai, atlikėjai iš Mažeikių mokyklų.
Jos sukurtas dainas atliko „Jaunystės“ vidurinės mokyklos merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ninos Melnikovos, svečių teisėmis dalyvavo muzikantų ir dainininkų ansamblis iš Sodų vidurinės mokyklos (vadovė Jūratė Terasienė).
Šokiais dainų kūrėją sveikino Choreografijos mokyklos šokėjai ir jų vadovės Olga Gross bei Danguolė Dapšytė.
Kas gali būti smagiau, nei padainuoti su savo draugais ir kolegomis: taip scenoje nuskambėjo rusų liaudies daina, kurią atliko Margarita, „Jaunystės“ vidurinės mokyklos direktorė Nina Skibickaja bei mokytoja Tatjana Sevastjanichina.
Muzikinį kūrinį susirinkusiesiems dovanojo „Jaunystės“ vidurinės mokyklos auklėtiniai – Vytauto Klovos muzikos mokyklos muzikinis duetas Marija Frenkel ir Maratas Kličmuradovas.
Koncertą surengė Mažeikių rusų stačiatikių bendruomenė ir Rusų kultūros centras.