Su sveikatos apsaugos viceministre – apie ligoninės statusą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį vykusiame Savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos pasitarime buvo aptartas ministerijos siūlymas dėl jos dalyvavimo Regioninės Mažeikių ligoninės valdyme.
Savivaldos atstovai iš viceministrės Danguolės Jankauskienės išgirdo, ką mūsų įstaigai duotų toks statusas, kokie jo privalumai.
Politinę valią dėl valstybės tapimo viešosios įstaigos dalininke turėtų pareikšti ligoninės steigėja – Savivaldybės taryba.

„Santarvė“ jau rašė, kad lapkričio mėnesio pradžioje mūsų rajono Savivaldybė ir Regioninė Mažeikių ligoninė gavo viceministrės D. Jankauskienės pasirašytą raštą, kuriuo siūloma apsvarstyti klausimą dėl valstybės dalyvavimo Mažeikių ligoninės valdyme. Šią funkciją atliktų Sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina valstybės, kaip viešosios įstaigos dalininkės, teises ir pareigas.
Pasitarimą organizavęs Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius teigė, kad jo tikslas – iš pirmų lūpų išgirsti, kokie būtų ligoninės statuso pakeitimo pliusai, minusai, kokia atsakomybė, ribos.
Meras ir pasitarime dalyvavusi Seimo narė Laima Nagienė, ligoninės direktorius Sigitas Kaktys dėkojo viceministrei, kad derybos davė rezultatų, buvo išgirsti mažeikiškių išsakyti argumentai dėl ligoninės perspektyvų.
Viceministrė neneigė, kad sprendimas dėl siūlymo Regioninei Mažeikių ligoninei turėti du dalininkus gimė po pokalbių, kurių metu nagrinėtas klausimas, kas geriau: Telšiai ar Mažeikiai, kas yra regionas – nes Lietuvos regioninės politikos Baltojoje knygoje juo įrašyti Telšiai. Tačiau, išanalizavus situaciją, įvertinus Mažeikių rajono gyventojų skaičių, pacientų srautus, teikiamas paslaugas, ne tik Telšių, bet ir Mažeikių ligoninė sulaukė siūlymo dėl valstybės dalyvavimo jų valdyme.
Telšių rajono savivaldybės taryba jau yra priėmusi sprendimą pradėti procedūras.
Viceministrė informavo, kad tokių siūlymų yra sulaukusios septynios savivaldybės: penkios mažųjų buvusių apskričių savivaldybės, o išimtis padaryta Mažeikiams ir Ukmergei.
Plačiau – laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto