Su tabako kontrabanda kovojantys pareigūnai bus skatinami dažniau

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Ketvirtadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo priimtas Finansų ministerijos inicijuotas projektas, kuriuo siūloma pakeisti pareigūnų ir valstybės tarnautojų, tiesiogiai dalyvavusių išaiškinant tabako kontrabandos nusikaltimus, skatinimo tvarką.

Gali naudoti iš tabako įmonių gautas lėšas

Finansų ministrė Rasa Budbergytė priminė, kad pagal 2014 m. Vyriausybės nutarimą buvo numatyta, jog iš tabako įmonių gautas lėšas atsakingos institucijos (Muitinės departamentas, Policijos departamentas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba) naudos neteisėtai tabako gaminių apyvartai užkardyti, reikalingai įrangai įsigyti bei pareigūnams ir valstybės tarnautojams, dalyvavusiems sulaikant neteisėtus gaminius, skatinti.
Vyriausybės posėdyje priimtas projektas leis labiau paskatinti pasižymėjusius pareigūnus. „Šio pasiūlymo esmė – sudaryti sąlygas pareigūnus, atskleidžiančius tabako kontrabandos atvejus, skatinti dažniau nei kartą per metus. Atkreipiu dėmesį, kad skatinimui bus naudojamos lėšos, gautos iš tabako gamybos bendrovių pagal su jomis sudarytus Europos Sąjungos ir jos valstybių narių susitarimus“, – sakė ministrė.

Pareigūnas galės būti paskatintas keturis kartus per metus

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą, muitinės pareigūnai gali būti paskatinti vieno pareiginės algos dydžio vienkartine išmoka vieną kartą per metus.
Vyriausybės priimtame nutarime numatyta, kad pareigūnas ar valstybės tarnautojas, dalyvavęs užkardant neteisėtą tabako gaminių apyvartą, galėtų būti paskatintas keturis kartus per metus ne didesne negu pareigūno ar valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio dydžio vienkartine pinigine išmoka. Vienkartinių piniginių išmokų pareigūnui ar valstybės tarnautojui dydis per metus negalėtų viršyti keturių jo vidutinių darbo užmokesčių.
Lėšų gaunančios institucijos taip pat turi užtikrinti, kad įrangai įsigyti skirta suma būtų ne mažesnė už pareigūnams ir valstybės tarnautojams skatinti skirtą lėšų dalį. Sprendimą skatinti konkretų pareigūną priima institucijos vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto