Su ūkininkais – apie pasėlių draudimo privalumus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dėl gamtos stichijų ūkininkai patiria nemažų nuostolių. Specialistų teigimu, vienintelis būdas sumažinti juos – pasėlių draudimas, tačiau stropiai pasėlius draudžiančių rajono ūkių nėra daug.
Tokiais pastebėjimais pasidalyta nuotoliniu būdu vykusiame rajono ūkininkų pasitarime.

Kyla daug rizikų

Pasitarimą organizavusi Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Mažeikių rajone Rūta Čaplinskienė informavo, kad pasėlius ne vienus metus draudžia Vokietijos draudimo kompanija, o nuo praėjusių metų – ir BTA draudimo kompanija.
Duomenų, kiek rajono ūkininkų naudojasi draudimo paslaugomis, nėra. Tačiau, specialistės pastebėjimu, jų nedaug.
R. Čaplinskienės teigimu, dėl nenuspėjamų oro sąlygų augalininkystė yra laikoma viena rizikingiausių ūkio šakų. Pasėliams nuolat kyla pavojų: žiemą jie gali iššalti arba iššusti po sniego danga, šiltuoju metų laiku grasina liūtys ir kruša bei išgulimas.
Liepos 1 d. duomenimis, rajone buvo auginama 24,3 tūkst. hektarų žieminių ir 11,2 tūkst. hektarų vasarinių javų, aštuoni tūkst. hektarų rapsų. Pastarosios žemės ūkio kultūros, kuri ypač jautri gamtos stichijoms, kasmet sėjama vis daugiau. Per porą metų jų plotas padidėjo 1400 hektarų.
Pasitarime dalyvavusių BTA atstovų teigimu, drausti pasėlius yra aktualu, nes tai vienintelė galimybė sumažinti dėl gamtos stichijos patiriamus nuostolius. Draudikai išsamiai paaiškino apie draudimo sąlygas, atsakė į ūkininkų klausimus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto