Suaktyvėjo prekyba automobilių reikmenimis

Šiomis dienomis pirkėjai jau ieško ir naujų akumuliatorių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Automobilių reikmenų parduotuvės ir servisai pagaliau sulaukė vadinamųjų žiemos klientų. Pasirūpinti smulkmenomis, be kurių dažnai rytą net neįlipsi į automobilį, privertė sniegas bei spūstelėjęs šaltukas.

Akumuliatorių pritrūko

Spūstelėjus didesniam šalčiui pagyvėjo prekyba akumuliatoriais bei padangomis. Pigesnių akumuliatorių kai kurie prekybininkai net buvo pritrūkę.
„Nors žiema ir vėlavo, tačiau jai ruošėmės iš anksto, prisivežėme reikalingų prekių. Sulaukus šaltuko ir sniego, žmonės labiau perka langų ploviklį, specialų skystį, aerozolius, kurie pučiami į durų spyneles, bei kitus eksploatacinius skysčius. Nebuvo kol kas ir didelio antplūdžio perkant ledo tirpiklius nuo išorinių automobilių stiklų, nes jie populiarūs tada, kai vyrauja šaltas oras ir nesninga“, – pastebėjimais dalijosi automobilių reikmenimis prekiaujantis  Žydrūnas Ruginis.

Paklausios smulkios prekės

Langų ploviklis, šepečiai, ledo grandikliai, skystis į spyneles, silikonai durelėms apipūsti – vardijo pastaruoju metu populiarėjančias prekes prekybininkai.
„Kartais susidaro įspūdis, kad kai kurie vairuotojai nežino, jog šiuo metu yra įvairių priemonių, kurios gerokai palengvina vairavimo sąlygas žiemą. Automobilio salone iš vidaus rasoja langai, reikia laukti, kol vėjelis juos nupūs, tačiau kai pasakai, kad yra tokių priemonių, kurios leidžia to rasojimo išvengti, puola pirkti. Moterims vairuotojoms dažniausiai yra naujovė ledo tirpiklis, kurį užpūtus ant užšalusio priekinio ar užpakalinio automobilio stiklo, ledas greitai nutirpsta ir nereikia ilgai gremžti“, – pasakojo vieno serviso meistras Virginijus Daubaris.

Šaltis išbando automobilius

Servisų darbuotojai „Santarvei“ sakė, kad kol kas didelio „žieminių“ klientų antplūdžio nesulaukė. Tačiau tik žiemai būdingų mašinų gedimų netrūko. Ne vieno automobilio savininkas kreipėsi dėl to, kad nešildė transporto priemonės „pečiukas“. Padažnėjo atvejų, kad reikia keisti žvakes, termostatus. Į autoservisus vežami automobiliai ir po draudiminių eismo įvykių.
„Kai šaltis viršija dešimt laipsnių, va tada ir yra patikrinama automobilio būklė: ar termostatas veikia, ar praleidžia kokia nors tarpinė, ar nesibaigia akumuliatorius“, – akcentavo Ž. Ruginis ir kiti pašnekovai.

Automobilį būtina  pašildyti

Servisų meistrai patarė, kaip išvengti nemalonumų žiemą. Prieš užvedant dyzelinį variklį, pasukus raktelį, būtina kiek palaukti, leisti pakaisti žvakėms. Užvedus automobilį, kuris stovėjo per naktį kieme, nesvarbu, kokį kurą jis naudoja, reikia leisti varikliui padirbti, pašildyti jį bent tiek, kad atitirptų langai.
„Mūsų nuomone, norint išvengti remonto išlaidų, rankinį stabdį žiemos metu derėtų pamiršti“, – akcentavo pašnekovai.

Reklama: Mikroautobusų nuoma Kaune

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto