Sukčiai ieško vis naujų aukų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nors pagal statistiką nusikalstamų veikų, susijusių su sukčiavimu, mūsų rajone šiais metais gerokai sumažėjo, tačiau pareigūnai įspėja – gyventojai privalo būti budrūs, sukčiai nesnaudžia ir ieško vis naujų aukų.

Trečiadienį Lietuvoje buvo užregistruoti du nusikaltimai, susiję su sukčiavimu: Vilniuje sukčiai, apsimetę banko darbuotojais, iš moters telefonu išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis ir iš sąskaitos nuėmė 4200 eurų.
Kelmėje pensininkė sulaukė pranešimo telefonu, esą pensija jai išmokėta padirbtais pinigais ir kad ateis žmogus jų patikrinti. Pensininkė panoro patikrinti visus turėtus savo 4000 eurų, sukčius nieko nelaukdamas senolę pargriovė ir, čiupęs grobį, pabėgo.
Mažeikių rajone policijos pareigūnai registruoja gerokai mažiau nusikalstamų veikų, susijusių su sukčiavimu. Per du šių metų mėnesius registruoti keturi sukčiavimo atvejai, kai pernai per tą patį laikotarpį jų buvo dešimt, sukčiavimo, įgyjant didelės vertės turtą, – vienas (pernai – penki).
„Kaip „populiariausius“ sukčiavimo būdus mūsų rajone įvardinčiau sukčiavimą elektroninėje erdvėje, kai už norimus įsigyti daiktus prašoma iš anksto pervesti pinigus, o prekės taip ir nesulaukiama. Taip pat netrūksta telefoninių skambučių apie sąskaitų patikrinimą, kai bandoma išvilioti bankininkystės duomenis, bei plastikinių langų patikrinimą, kai po tokių apžiūrų apšvarinami butai. Tačiau pastebime, kad tokių nusikalstamų veikų sumažėjo, ir tai vertiname kaip mažeikiškių atsakingumą bei atsargumą, sulaukus tokių skambučių“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto