Sukčiai pinigus vilioja pranešdami apie akcijas ir laimėjimus

Vyresnio amžiaus žmonės yra labai patiklūs, o tuo ir pasinaudoja aferistai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telefoniniai sukčiai atakuoja gyventojus SMS, pareigūnai ragina nekreipti dėmesio į telefonu gaunamas žinutes. Prekybos tinklai informuoja, kad akcijų su laimėjimais, apie kuriuos pranešama žinutėse, nerengia ir nesiruošia rengti.


Atakuoja žinutėmis 

Situaciją, kaip susidūrė su telefoniniais sukčiais, redakcijai paviešino viena skaitytoja. 
„Gavau SMS žinutę su tekstu: „Sveikiname! Jūsų numeris tapo laimingasis. „AVITELA“ Jums dovanoja 1000 Lt čekį ir tel. SAMSUNG GALAXY S-4. Prašome skambinti šiuo Nr. 860982657“. Iš pradžių įtikino, kad „Avitelos“ parduotuvėje akcija tikrai vyko ir kad aš tikrai laimėjau šiuos prizus. Labai pasimečiau, jau beveik spėjau ir patikėti tuo, bet vėliau, kai pradėjo kelti reikalavimus, kad jei noriu gauti prizus, per 30 minučių po skambučio pabaigos būtinai turiu nusipirkti „Labas“ papildymo kvitą už 40 litų, nors naudojuosi visai kito mobiliojo ryšio operatoriaus paslaugomis, supratau, kad čia telefoniniai sukčiai“, – situaciją prisiminė mažeikiškė.
Prekybos tinklas „Avitela“ savo tinklalapyje įspėja: tokio ar panašaus pobūdžio akcijų tinklas nevykdė, nevykdo ir nevykdys. Jeigu gavote tokio pobūdžio žinutę, nereaguokite į ją, nes jus greičiausiai atakuoja telefoniniai sukčiai.

Ragina neprasidėti su sukčiais 

Pašnekovė, panaršiusi po internetą, rado parduotuvės „Avitela“ pranešimą apie tokią situaciją.
„Aš nesu labai patikti, esu išsilavinusi, bet ir tai vos neapgavo. Nenoriu, kad ir toliau tokie nenaudėliai apgaudinėtų niekuo dėtus žmones. Iš pradžių tikrai pamaniau, kad yra kokia nauja akcija. Po to pradėjau domėtis ir paaiškėjo, kad jau ne vienas mažeikiškis gavo tokią žinutę. Vyresnio amžiaus žmonės yra labai patiklūs, o tuo ir pasinaudoja aferistai“, – samprotavo mažeikiškė.
Policijos pareigūnai visiems pataria: neskubėkite džiaugtis laimėjimu; įsidėmėkite, kad loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja perduoti pinigų per tarpines sąskaitas, nereikalauja padiktuoti papildymo kortelių kodų; atminkite, kad iš laimėtojo nereikalaujama iš anksto sumokėti pridėtinės vertės mokesčio ar kito mokesčio; jeigu jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas ir mokesčius galite sužinoti nuvykęs pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius.
„Tokių žinučių gauname ne vieną ir ne dvi. Raginčiau, gavus panašaus pobūdžio žinutę, neprasidėti, nes tai yra tik laiko gaišimas. Jeigu jūs nepildėte jokio loterijos bilieto, nedalyvavote žaidime ar akcijoje, tai kaip galima dalyvauti kažkokioje loterijoje?
Artimieji apie šiuos ir kitus telefoninių sukčių pamėgtus pinigų viliojimo būdus privalo informuoti senyvo amžiaus giminaičius, kaimynus, kad žmonės išvengtų materialinių nuostolių“, – padėti vieni kitiems ragino Mažeikių rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.

7 Atsakymai į “Sukčiai pinigus vilioja pranešdami apie akcijas ir laimėjimus”

 1. ............ parašė:

  as ir gavau zinute nr 860558151 sake kad laimejau 1000 lt ir tlf samsung galaxy s 4

  nesamone :D :D

 2. Rūta parašė:

  Aš taip pat gavau tokią žinutę iš tel.Nr.864227124,kur papildyti Tele 2 už 20 lt per 30 min.ir susisiekti su Antanu Songaila.Vos nepatikėjau.

 3. Paulius parašė:

  Gavau tokia žinute iš 864222527 bet matėsi kad tai yra afera todėl neskambinau.

 4. lelele parašė:

  as ir gavau zinute numeriu 864222527 sake kad gausiu 1000 ir telefona :D pasipildziua tele2 uz 20 lt poto klause klausimu apie telefonu kuri neva laimejau, ir atsakiau neva teisingai sako laimejau jau 10 000lt ir klause banko saskaitos numerio ir pazejau internete kad cia machinacijos :D

 5. rima parašė:

  as irgi gavau zinute skambino is 867312675 ir isigijus labas uz 40lt skambinti Antanui Butrimui

 6. asd parašė:

  as irgi gavau tokia pat zinute, skambinau ant baire bet nieko, sekmadieni,

 7. as parašė:

  as taippat gavau tokia zinute sekmadieni bet as nekreipiau demesio nes itariau kad ce apgaule ir parasiau sms kur atsiimti priza bet man niekas neatrase nes suprato kad as nesena ir gali jie nukenteti o nr bv toks860167664 is kurio atsiunte lygei tokia pat zinute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto