Sukčiai sėkmingai atakuoja garbaus amžiaus mažeikiškes

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę jau antra garbaus amžiaus mažeikiškė sukčiams patikėjo banko sąskaitų duomenis ir patyrė didžiulių nuostolių.

Neteko tūkstančių eurų

Antradienį nuo telefoninių sukčių nukentėjo 81-erių metų mažeikiškė.
Senolei telefonu paskambino vyriškis, kuris prisistatė policijos pareigūnu. Jis papasakojo, kad, naudojantis jos banko sąskaita, vykdomas nusikaltimas – vengiama mokesčių, „plaunami“ pinigai.
Gražbylyste sukčiui pavyko išvilioti iš mažeikiškės visus elektroninės bankininkystės duomenis ir jais pasinaudoti – nuo moters sąskaitos buvo nuskaičiuotos įvairios sumos ir į skirtingas sąskaitas pervesta daugiau kaip 7,8 tūkst. eurų.
Šią savaitę tai jau antras sukčiavimo atvejis mūsų rajone, kai apsimetama policijos pareigūnu. Pirmadienį sukčiai iš 78-erių metų moters panašiai išviliojo 850 eurų.

Duomenų atskleisti nevalia

Anot policijos pareigūnų, pastaruoju metu sukčiai ieško ir randa vis naujų būdų išvilioti iš gyventojų elektroninės bankininkystės duomenis.
Primenama, kad konfidenciali banko informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, slaptažodžiai kortelėje bei sąskaitos numeriai. Tai yra pagrindiniai komponentai, kurių reikia, norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje. Šie duomenys neteikiami niekam – jais disponuoja tik savininkas.
„Apie tai informuojama viešojoje erdvėje, skelbiame visuose susitikimuose su gyventojais, tačiau vis tiek atsiranda tokių, kurie patikti sukčių kalbomis. Reikia būti atidžiais ir niekam neatskleisti savo bankininkystės prisijungimo duomenų, netikėti telefonais gaunamais pranešimais ar tariamų „pareigūnų“ skambučiais.
Raginame gyventojus apie tokius ir kitus sukčių keliamus pavojus pakalbėti su savo artimaisiais,  kaimynais, ypač senyvo amžiaus, juos perspėti“, – sakė kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.

3 Atsakymai į “Sukčiai sėkmingai atakuoja garbaus amžiaus mažeikiškes”

  1. Linai parašė:

    Tikrink kiek nori, tai tikrai neišgelbės. Toks jau mūsų senjorų mentalitetas.

  2. Lina parašė:

    ar bankai prieš duodami senoliams (ir ne tik jiems) elektroninės bankininkystės prisijungimą, neprivalėtų patikrinti jų kompiuterinį raštingumą?

  3. Nuomonė parašė:

    Sukčiai gyvuos , kol būs patiklių žmonių .Baisiausiai tai ,kad žmogeliai patiki tuo kas paskambino ir prigrasina neprasitarti artimiesiems , kaimynams , banko darbuotojams ,nes jie neva plauna pinigus .Vienas skambutis nubraukia pasitikėjimą banko darbuotoju ,nors šis bus 15 metų lojalai bendravęs su tuo žmogeliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto