Sukčiai vis dar suranda lengvatikių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

57-erių metų laižuviškis nutarė įsigyti automobilį, kurį „apžiūrėjo“ internetu.
Paaiškėjo, kad vyriškis pakliuvo ant sukčių meškerės – automobilio sulaukti nepavyko, atgauta tik dalis pinigų. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Visų pinigų atgauti nepavyko

Daugiau nei prieš mėnesį Laižuvos gyventojas, norėdamas įsigyti automobilį „Audi 100“, į pardavėjo nurodytą sąskaitą pervedė 650 eurų. Nesulaukęs transporto priemonės, vyras iš „pardavėjo“ pradėjo reikalauti pervestų pinigų.
Vaikinas, kurio asmenybę šiuo metu nustatinėja policijos pareigūnai, sugrąžino 200 eurų, tačiau apgautam vyriškiui pareiškė: pinigų neturi ir likusios sumos neatiduos.

Stebina žmonių neatsakingumas

Pareigūnus stebina žmonių neatsakingumas ir lengvabūdiškumas.
„Toks elgesys nesuvokiamas. Pirkdamas automobilį pagal skelbimą, net nematydamas prekės, pervedi pinigus, po to lauki kelias savaites, negaudamas prekės bei neatgaudamas pinigų.
Keista, kad pirkėjui įtarimų nekėlė tai, jog vaikinas yra iš vieno miesto, mašina – iš kito. Nebuvo įsitikinta, ar tas automobilis iš viso ten yra… Sukčiai naudojasi žmonių aplaidumu.
Nenorinčiam patekti ant sukčių meškerės žmogui patariame: jei perki daiktą (ypač tokį kaip automobilis), įsitikink, kad jis yra, jį pamatyk, patikrink visose duomenų bazėse, sudaryk pirkimo– pardavimo sutartį – ir tik tada sumokėk pinigus. Tik taip bus galima išvengti nuostolių“, – atsargiems ir dėmesingiems būti patarė Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Sukčiavimo atvejų mūsų rajone šiais metais pagausėjo – per keturis šių metų mėnesius registruota 14 tokio pobūdžio nusikalstamų veikų (pernai – 9).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto