Sukčiams mažeikiškės apgauti nepavyko

Šiais metais mūsų rajone jau pradėti 47 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telefoniniai sukčiai toliau terorizuoja gyventojus – tik per plauką nuo jų nenukentėjo jauna mažeikiškė.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus nepasiduoti sukčių įkalbinėjimams, kad nepatirtų materialinių nuostolių.


Susizgribo laiku 

Ketvirtadienį apie pusę keturių po pietų 28-erių metų mažeikiškei paskambino į laidinį telefoną. Policijos pareigūnu  prisistatęs asmuo pranešė, kad nusikaltėliai naudojasi jos internetine prieiga prie sąskaitos, todėl policijai būtini moters elektroninės bankininkystės prisijungimo kodai. 
Patikėjusi sukčiaus gražbyliavimu moteris visu kodus jam sudiktavo. Tačiau nusikaltėliams lengvu grobiu pasidžiaugti neteko – atsipeikėjusi po pirmojo šoko mažeikiškė nedelsdama užblokavo savo sąskaitą banke. Planuotų bankinių operacijų sukčiams įvykdyti nepavyko.
Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką bei sukčiavimo.
Šiais metais mūsų rajone jau pradėti 47 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo.


Dirbs kartu su ryšio operatoriais

Lietuvos policija ieško įvairių kovos su sukčiais būdų. Neseniai su ryšio operatoriais sutarta, kad siekiant užkardyti telefoninius sukčiavimus ir kitas nusikalstamas veikas, kurioms vykdyti kaip įrankiai laisvės atėmimo vietose naudojami judriojo ryšio telefonai ir SIM kortelės, sutarta blokuoti nusikalstamos veikos padarymo įrankius – judriojo ryšio telefonų IMEI kodus ir (arba) SIM korteles pagal Lietuvos kriminalinės policijos biuro pateikiamą blokavimo algoritmą.
Dažniausiai telefoniniai sukčiai prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, policijos ar bankų darbuotojais ir paveikdami auką psichologiškai įvairiais būdais stengiasi gauti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis, arba prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas) ir kad skubiai reikalingi pinigai žalai atlyginti ar „susitarti“.


Pareigūnai pataria neskubėti 

Tiems, kurie sulaukia įtartinų skambučių, pareigūnai pataria: 
 neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų;
 jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžio, 24 slaptažodžių kortelėje, sąskaitų numerių);
 patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga jūsų pagalba;
 atminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo);
 neperduokite pinigų per tarpininkus;
 neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas;
 neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus;
 reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą;
 neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų jus aplankė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto