Kas savaitę – po du ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo. Pareigūnai įtaria, kad ir prie šį ketvirtadienį pradėto tirti sukčiavimo atvejo yra prisidėjęs kitose dviejose bylose įtariamas aštuoniolikmetis Akmenės rajono gyventojas.
Praėjusį ketvirtadienį buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal devyniolikmečių Užlieknės gyventojų pareiškimus, kur jie skundėsi, kad juos apgavo klasiokas – pasinaudojo jų elektroninės bankininkystės prisijungimo kodais ir paėmė greitųjų paskolų už tris tūkstančius litų.
Šį ketvirtadienį pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas pagal užliekniškės pareiškimą – kol kas neaiškiomis aplinkybėmis antradienį moteris sužinojo, kad birželio vienuoliktąją (tą pačią dieną, kaip ir vienu iš minėtų sukčiavimo atvejų) buvo pasinaudota jos elektroninės bankininkystės prisijungimo kodais ir iš UAB „4finance“ paimta pusantro tūkstančio litų greitoji paskola. Pareigūnai šiuo metu aiškinasi, kaip prie šių kodų gavimo prisidėjo aštuoniolikmetis akmeniškis.
Su pareiškimu dėl toje pačioje bendrovėje gegužės pabaigoje paimtos tūkstančio litų greitosios paskolos į pareigūnus kreipėsi dvidešimtmetis Pavenčių gatvės gyventojas. Jis tvirtino, kad jokio kredito neėmė, savo elektroninės bankininkystės duomenų niekam neperdavė.
Pareigūnai pataria gyventojams: jeigu tik įmanoma, niekur neužsirašyti prisijungimo slaptažodžio, stengtis jį įsiminti. Nežinodami slaptažodžio sukčiai arba jų įtakai pasiduodantys artimieji, net ir radę skaitmeninius prisijungimo kodus, negalės pasinaudoti svetima sąskaita.
Tai tęsis dar ilgai, nes sukčiai yra labai kvalifikuoti, nei priešingai teisėtvarka, kuri nesugeba laiku ir tinkamai atlikti tyrimo – ,, Pareigūnai įtaria, kad ir prie šį ketvirtadienį pradėto tirti sukčiavimo atvejo yra prisidėjęs kitose dviejose bylose įtariamas aštuoniolikmetis Akmenės rajono gyventojas”. STOP! Gerbiamieji, pareigūnai, tai ką, kaip ir prieš keturis metus, leidžiat sukčiams toliau dirbti, ar ir čia tas devyniolikmetis yra kokio nors svarbaus asmens sūnelis? Gal prieš keturis metus jums trūko patirties, jei nesugebėjot paimti iš bankų vaizdo įrašų, kur sukčiai nusiima apgaule įgytus pinigus , tačiau, jei ir šiandien nesat patobulėję ir nieko nenusimanot apie šiuolaikines technologijas – geriau eikit kasti griovių, jei nesugebat apginti tų, iš kurių mokesčių gyvenate. Čia pateiksiu kaip ,,puikiai“ dirba teisėtvarka: 1.PRADEDAMAS IKITEISMINIS TYRIMAS DĖL SUKČIAVIMO – beveik keturis metus renkami įrodymai, žiniasklaida mirga nuo pareigūnų pranešimų, prokuratūra aiškinasi, kas tikrieji įtariamieji, o kas nukentėję, paimami kompiuteriai. Sukčiai samdosi advokatus, o nukentėję – lengvatikiai( teisingai juos ir vadina pareigūnai, nes jie tiki ir teisėtvarka) tiki teisėtvarka, kad nukentėjusiems nereikia advokato, nes nukentėjusius gina valstybė. Vienas iš nukentėjusių mėgina pasinaudoti valstybės garantuojama antrine teisine pagalba, tačiau dėl neaiškių aplinkybių ( dabar jis mėgins išsiaiškinti kieno tai darbas) paskirtas advokatas jo negina. Sukčiai po pareigūnų pasisakymų spaudoje tik trina rankom ,,aha, mums nieko nepadarysit“, nes jūs nesugebėsit surinkti įrodymų pagal BK 182 straipsnį ir teismas negalės priteisti turtinės žalos atlyginimą pagal BK 69 straipsnį, ką akivaizdžiai rodo policijos nemokššiškumą ir šiandieniniai pareigūnų pasisakymai ,,Santarvės“ straipsnyje ,,Sukčius apgavo bendramokslius“ ,, Policijos pareigūnai įspėja…….nes už paimtas svetimas paskolas teks atsakyti sąskaitų savininkams”. 2.PROKURATŪRA – nutraukia tyrimą kai kurių įtariamųjų atžvilgiu, nes nesurinkta pakankamai įrodymų (pareigūnų nekompetetingumas, o gal kitos priežastys…?) 3.BYLA TEISME – trys teismo posėdžiai, paskutiniame nusišalina teisėjas, nes ………….lauksime tęsinio? PABAIGAI – KORUMPUOTA TEISĖTVARKA ,,VYKDO TEISINGUMĄ”?