Sukčius merginą apgavo… banke

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įžūlus sukčius, suplanavęs, kaip prasimanyti pinigų, savo auką atsiviliojo į banką. O kitam „gudruoliui“ užteko atidaryti motinos rankinę.

Žinojo tik vardą

Antradienio vakarą į policiją kreipėsi dvidešimtmetė mažeikiškė, kuri informavo, kad neteisėtai buvo pasinaudota jos elektroninės bankininkystės prisijungimo kodais ir jai nežinant paimta greitoji paskola.
Pirminiais policijos duomenimis, mergina pasinaudojo iš matymo pažįstamas vaikinas, kurio ji žino tik vardą – Edvardas. Jis paprašė mažeikiškės leisti pasinaudoti jos sąskaita, kad į ją galėtų persiųsti savo pinigus, o vėliau juos išgryninti.
Tuo tikslu jiedu atėjo į „Swedbanką“, vaikinas prisėdo prie kompiuterio, o mergina jam pateikė savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Tik po atliktos operacijos merginai, kuri retai naudojasi elektronine bankininkyste, kilo įtarimų, kad čia įvykdyta kažkas neteisėta. Patikrinus sąskaitą, paaiškėjo, kad jos vardu paimtas dviejų tūkstančių litų kreditas.

Duomenis būtina saugoti

Savaitės eigoje tai jau antras sukčiavimo atvejis, susijęs su neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis. Tik aplinkybės, kuriomis įvykdyti nusikaltimai, gerokai skiriasi.
Šeštadienį į policiją kreipėsi 54-erių metų Gamyklos gatvės gyventoja. Ji pareigūnus informavo, kad lapkričio pabaigoje dvidešimtmetis sūnus M. K. iš jos rankinės paėmė banko mokėjimo kortelę. Naudodamasis šiuo mokėjimo instrumentu, vaikinas dvi dienas iš bankomato ėmė grynųjų pinigų ir atsiskaitė parduotuvėje už pirkinius.
Policija įspėja gyventojus, kad daugelio sukčiavimų būtų išvengta, jeigu žmonės neatskleistų savo banko sąskaitų elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų kitiems asmenims, nesvarbu, ar tai būtų giminaitis, pažįstamas, ar, tuo labiau, nepažįstamas. Žmonės turėtų atkreipti dėmesį, kad, sudarant sutartis su banku dėl elektroninės bankininkystės, pasirašydamas ją klientas įsipareigoja jam suteiktų prisijungimo duomenų niekam neatskleisti ir kitaip neperduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto