Suplanuotas strateginio plano priemones koregavo ir pandemija

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Savivaldybės taryba patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės 2020–2022 metų strateginio veiklos plano 2020 metų įgyvendinimo ataskaitą. Ją pristatęs Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Romualdas Sakalauskas pastebėjo, kad pandemija ir jos metu dukart skelbtas karantinas kėlė nemažų išbandymų savivaldybei, tad kai kurių programų priemonių įgyvendinimas buvo kitoks nei planuotas.
70 tūkst. eurų paramos iš biudžeto nesulaukė smulkusis ir vidutinis verslas.

Savivaldybės taryba yra patvirtinusi Investicijų skatinimo taisykles, Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo nuostatus. Tačiau 2020 metams iš biudžeto planuota 70 tūkst. eurų suma tokiam rėmimui nebuvo skirta, nutarta šias lėšas nukreipti pandemijos pasekmėms likviduoti.
Smulkiojo verslo atstovų toks sprendimas nenudžiugino. Ataskaitoje pateiktais duomenimis, 2020 m. veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičius mūsų rajono savivaldybėje buvo 1290, arba 43,3 proc. visų Telšių apskrityje veikusių tokių įmonių. 2019 m. Mažeikių rajono savivaldybėje veiklą vykdė 1265 smulkaus ir vidutinio verslo įmonės.
„Nors įmonių ir registruota daugiau, tačiau dėl pandemijos dalis jų buvo pristabdžiusios veiklą. Pandemijos pasekmes ypač pajautė tos įmonės, kurios dėl savo specifikos negalėjo dirbti nuotoliniu būdu“, – pristatydamas ataskaitą pastebėjo R. Sakalauskas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto