Susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte: apie aktorystę, dvasinius ieškojimus ir humorą

Doloresa Kazragytė apgailestavo, kad vis daugiau žmonių nusigręžia nuo tikėjimo. Janinos DAMBRAUSKAITĖS nuotr.

Mažeikių bibliotekoje vyko susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte.
Renginio, pavadinto „Ir juokais, ir rimtai“, metu aktorė bendravo su skaitytojais, dalijosi mintimis bei vaidino. Vakarą paįvairino ir klarnetininko Valdo Andriuškevičiaus atliekama muzika.

Knygas rašanti aktorė

Aktorė renginio metu pasakojo, jog trauką scenai, norą vaidinti jautusi nuo mažų dienų. „Pašaukimas tapti aktore man nuo jaunumės buvo labai ryškus. Aiškus savo pašaukimo suvokimas – didelė malonė“, – mintimis dalijosi D. Kazragytė.
Aktorė pastebėjo, kad ji kartais yra įvardijama kaip rašytoja. Nors šiuo metu jau devintoji jos knyga yra atiduota į leidyklą, pasak aktorės, įvardinti ją kaip rašytoją yra visiškai netikslu.
„Visos mano knygos yra aktorės išpažintis, mano išgyvenimai. Literatūrologai apie mano knygas neturi ką pasakyti, nes viskas jose yra aišku ir paprasta“,– kalbėjo D. Kazragytė.
Viešnia taip pat pastebėjo, kad, kai nebevaidina spektakliuose, knygų rašymas jai tapo būdu išsilieti, išsakyti susikaupusias emocijas ir mintis.

Humoro svarba

Susitikimo metu aktorė bendravo su skaitytojais ir vaidino, atliko trumpus etiudus. Šie trumpi vaidinimai buvo humoristiniai.
Pasak D. Kazragytės, humoras šiame sudėtingame gyvenime yra labai reikalingas; žmogui duotas humoro jausmas yra nuostabi savybė.
Devintojoje, šiuo metu leidžiamoje aktorės knygoje – taip pat daug humoro, joje stengiamasi net į rimtus dalykus pažiūrėti paprasčiau.

Du gyvenimo žiburiai

Renginio metu skambėjo klarneto muzika, aktorė dalijosi mintimis apie vaikystę Žemaitijoje, pirmuosius aktorinius žingsnius Telšiuose, dvasinius ieškojimus – kelionę į Izraelį…
Visą gyvenimą (tai atsiskleidžia ir jos knygose) D. Kazragytę lydėjo ir tikėjimas, religija. Aktorė apgailestavo, kad šiais laikais visur susiduria su reiškiniu – žmonės nusigręžia nuo tikėjimo.
Renginio pabaigoje aktorė prisiminė vieno filosofo mintį, kad gyvenime yra du žiburiai – religija arba tikėjimas ir pasirinktas gyvenimo kelias – pašaukimas.
O pašaukimas, pasak aktorės, yra galimybė tau duotus gebėjimus dovanoti kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto