Susitikime – donorų išgelbėtų mažeikiškių liudijimai

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiuose lankėsi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ vadovė Aušra Degutytė. Susitikime su mažeikiškiais apie donorystę pasakojo ir su ja susijusius mitus išsklaidyti bandė ir organizacijos vadovė, ir mažeikiškės, gyvenančios su transplantuotais inkstais.

Organų transplantacijos operacijas Lietuvos medikai atlieka jau bemaž pusę amžiaus. Pirmoji inkstų persodinimo operacija mūsų šalyje atlikta prieš 48 metus, širdies – prieš 31, kepenų – prieš 18 metų.
Ir vis tik organų donorystės tema visuomenėje vis dar išlieka jautri, kartais nepatogi, sukelianti nemažai prieštaringų nuomonių. Vis dar yra įsitikinusių, kad, pavyzdžiui, jeigu jau pasirašai sutikimą po mirties tapti organų donoru – įgyji donoro kortelę, medikai tavęs nebegydys.
„Gyvasties“ – organizacijos, vienijančios žmones, gyvenančius su persodintu vienokiu ar kitokiu organu, laukiančiuosius transplantacijų, pacientų artimuosius bei savanorius, narių tikslas ir yra skleisti informaciją, dalytis savo patirtimi ir prisidėti prie mitų apie donorystę paneigimo.
„Mūsų asociacija vienija apie tūkstantį narių. Daugelis jų savo organą prarado po neišgydytų, komplikavusių peršalimo ligų. Tad posakis, kad susirgus reikia sėdėti namie ir gydytis, tikrai nėra iš piršto laužtas“, – patikino asociacijos prezidentė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto