Susitikimo su rašytoju metu diskutuota apie jo naujausią knygą

Pasak Valdo Papievio, svarbiausia knygos „Odilė, arba oro uostų vienatvė“ tema – laiko tėkmė ir jo baigtinumas. Nuotr. iš Mažeikių viešosios bibliotekos archyvo

Praėjusį ketvirtadienį Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Paryžiuje gyvenančiu rašytoju Valdu Papieviu. Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas paskutinei šio rašytojo knygai „Odilė, arba oro uostų vienatvė“.
Paklaustas apie tai, kodėl nusprendė apsilankyti Mažeikiuose, V. Papievis pastebėjo turintis sąsajų su mūsų miestu: tris jo knygų viršelius sukūrė iš Mažeikių kilęs dailininkas Pranas Gailius.
Rašytojo kūrinyje „Odilė, arba oro uostų vienatvė“ pasakojama apie garbingo amžiaus sulaukusią elegantišką prancūzę senutę ir ją prižiūrintį vyriškį. Kaip pastebėjo renginį vedusi bibliotekininkė, kūrinyje vaizduojama senatvė yra „paryžietiška“, gal dėl to iš dalies graži.
„Rašydamas apie senatvę net negalvojau. Tik iš kritikų atsiliepimų sužinojau, kad ši knyga – apie senatvę, – juokavo menininkas, – Labiausiai, rašant šią knygą, man rūpėjo atskleisti laiką ir jo laikinumą. Svarbus suvokimas, kad tau skirtas laikas yra baigtinis“.
Šio kūrinio veiksmas, kaip ir daugelio kitų Papievio knygų, vyksta Paryžiuje – mieste, kuriame  kūrėjas gyvena jau daugelį metų. V. Papievis teigė, kad Paryžius jam visada rūpėjo ir buvo įdomus, tačiau šiame mieste jis atsiradęs beveik atsitiktinai. Pirmasis apsilankymas įvyko 1991 m. vykusiame Baltijos šalių kultūros festivalyje. Pirmasis įspūdis, pasak rašytojo, buvo stiprus. „Vaikščiojant man atrodė, kad po šitą miestą aš jau esu kažkada vaikštinėjęs“, – tai, kad Paryžius iškart pasirodė savas ir pažįstamas, prisiminė kūrėjas.
Rašytojas pasidalijo mintimis apie savo kūrybos procesą. „Man svarbi pirmoji pastraipa, pirmasis sakinys. Tada atsiranda ritmas ir kalba mane tarsi veda“, – pasakojo V. Papievis, pridurdamas, kad visos jo knygos gimė spontaniškai.
Renginio metu skaitytojai turėjo galimybę padiskutuoti, pasidalyti mintimis apie V. Papievio kūrybą ir apie jo knygą. Susitikimą papuošė jaunojo akordeonisto Jono Vozbuto atlikti kūriniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto