Sutriuškinę „Lietavą“, „Mažeikių“ futbolininkai ruošiasi susitikimui su lyderiais

Lietuvos futbolo federacijos I lygos XIX turo pirmenybių varžybos šeštadienį nei futbolo klubo „Mažeikiai“ komandai, žaidusiai jau šešioliktąsias rungtynes, nei apie 800 į miesto centrinį stadioną susirinkusių komandos gerbėjų nuotaikos nesudrumstė: varžovai – Jonavos „Lietava“ mažeikiškiams pralaimėjo „sausai“ – 3:0.

PRADŽIA
NEBLOGA
Po pietų apsiniaukęs dangus neišbaidė „Mažeikių“ futbolo komandos sirgalių – jų susirinko daugiau nei kartu sudėjus kituose miestuose šeštadienį vykusiuose šios lygos komandų susitikimuose.
Beveik visą varžybų tarp „Mažeikių“ ir „Lietavos“ komandų laiką kovos vyko prie svečių vartų.
Geidžiamo įvarčio mažeikiškiams ilgai laukti neteko: tryliktąją pirmo kėlinio minutę rezultatų seriją atidarė Tomas Kizevičius, sugebėjęs nuskriausti svečių komandos vartininką Paulių Paulauskį ir išvedęs mūsų komandą į priekį.
Nenuvylė „Mažeikių“ komandos sirgalių ir komandos kapitonas Antanas Bulošas – po septynių minučių nuo pirmojo įvarčio jis, pasinaudojęs painia situacija prie priešininkų vartų, rezultatą padidino dar vienu įvarčiu.
Įtemptų situacijų pirmo kėlinio metu pasitaikė ir prie mūsų komandos vartų, bet su padėtimi puikiai susitvarkė per visas rungtynes į savo valdas nė vieno kamuolio neįsileidęs „Mažeikių“ vartininkas Paulius Kaktavičius.
Pirmasis kėlinys baigėsi mažeikiškių pranašumu – 2:0.
ĮSPĖJIMŲ LIETUS
Sumaišties antrajame kėlinyje šiek tiek įnešė per pertrauką lijęs lietus – gal ir aikštė, ir sušlapęs kamuolys lėmė, kad pavojingų situacijų jau daugiau pasitaikė ir prie mūsų komandos vartų.
Bet sėkmė ir antrąjį kėlinį buvo „Mažeikių“ komandos pusėje: septyniasdešimtąją mačo minutę taiklų įvartį į „Lietavos“ vartus pasiuntė šeštuoju numeriu žaidžiantis Egidijus Tenys.
Antrajame kėlinyje susiklosčiusi situacija privertė futbolininkus pažeidinėti taisykles: už tai negailestingas buvo palangiškis aikštės teisėjas Darius Miklovas. Geltonas korteles prieš save išvydo mažeikiškiai Marius Jasas, Nerijus Dargevičius, Andrejus Oriolas, jų varžovai Denisas Šichranovas bei Markas Razmaratas.
Pasibaigus rungtynėms mažeikiškiai dėkojo savo komandai už puikų žaidimą ir skandavo „Ačiū“.
TIKISI SIRGALIŲ
PARAMOS
Mažeikių komandos treneris Nerijus Gudaitis prisipažino, kad dėl pergalės šiose rungtynėse buvo įsitikinęs beveik šimtu procentų, bet komandos vyrus buvo perspėjęs, kad rungtynės bus sunkios ir dėl taškų teks pakovoti.
„Aišku, jos nesusiklostė taip, kaip norėjo žiūrovai, kaip žaidėm su „Žalgiriu“, su Klaipėda, su „Nevėžiu“. Tai buvo lengva duobelė, gal nepataikėm su priešininkų krūviu, gal oras sutrukdė ir priešininkas nebuvo toks, kad labai bėgtų ir draskytų mūsų gynybą. Tačiau pagal visų rungtynių braižą man jos nepatiko dėl prasto komandinio žaidimo. Aišku, mes esam patenkinti, kad paėmėm tuos tris taškelius ir kad namuose kol kas nuosekliai žengiam be pralaimėjimo“, – „Santarvei“ sakė „Mažeikių“ treneris.
N. Gudaitis pripažino, kad mažeikiškių, norinčių išlikti čempionato turnyrinės lentelės viduryje, sekmadienį laukia intriguojanti kova su jo lyderiais, ir tai būsiąs labai įdomus mačas.
„Tikiuosi, kad žaidžiant su „Alyčiu“ bus pakankamai didelis dirgiklis, kadangi tai nuolatinis paskutinių metų pirmos lygos lyderis. Mums reikia taškų. Lauksim gero žiūrovų palaikymo. Bent jau mes tikrai stengsimės sužaisti garbingai ir gauti ar atimti taškelį. Žiūrėsim, kokiomis nuotaikomis jie atvažiuos pas mus. Bet kokiu atveju mes sieksime tik mums teigiamo rezultato“, – vylėsi N. Gudaitis.
„MAŽEIKIAI“
TURI TIKRUS GERBĖJUS
Jau ne pirmas „Mažeikių“ komandos rungtynes girdisi itin aktyvus grupės jaunuolių palaikymas. Nuolat skamba šūksniai, skanduotės, net dainų, raginančių mūsų komandą laimėti, tekstai.
„Mėlynai balti, šiandien bus pirmi“, – taip ir dar kitaip skanduoja grupelė jaunuolių. Tai bendraminčiai iš Gabijos gimnazijos. Jų, kaip jie sakė, idėjinis vadovas yra Nerijus. Vaikinukas teigė, kad jie, „Mažeikių“ komandos palaikymo grupė, stengiasi nepraleisti nė vienų rungtynių.
Skanduotes, dainų tekstus jaunuoliai kuria patys, melodijas paima iš garsių, su futbolu susijusių dainų.
„Esame „Mažeikių“ komandos patriotai. Kol kas neturime sąlygų nuvažiuoti kitur, tad juos palaikome tik Mažeikiuose. Buvome jau ir Telšiuose“, – sakė Egidijus, draugų vadinamas „Ploščiumi“.
Nė vienų krepšinio ir futbolo rungtynių Mažeikiuose dar nepraleido mūsų miesto gyventoja Rūta. Į futbolo stadioną ji ateina su visa šeima – vyru Vytautu, sūnumi ir net mažiuku šuneliu, kuris lodamas ir vizgindamas uodegą labai jautriai reaguoja į sirgalių džiaugsmo šūksnius mažeikiškiams pelnius įvartį.
„Esu Mažeikių komandų patriotė ir galvoju, kad taip turėtų elgtis visi mažeikiškiai. Kviečiu ir tikiu, kad sekmadienį palaikyti mūsų futbolininkų ateis visi Mažeikiai. Daugiau juk nieko neturim“, – šypsojosi Rūta.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Tokių situacijų prie „Lietavos“ vartų buvo nemažai, tad vartininkui P. Paulauskiui teko įtemptai padirbėti.