Sutvarkyk savo žemės plotą – gauk paramą

Nuotrauka iš ŽŪM archyvo

Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui, žemdirbiai raginami nedelsti ir pranešti apie sutvarkytus buvusius arba naujus netinkamus paramai gauti žemės plotus.

Galima kreiptis į specialistus arba pažymėti pačiam

Kaip praneša Žemės ūkio ministerija, žemdirbiai, besirengiantys paversti savo turimus netinkamus paramai gauti žemės plotus tinkamais ir ateinančiais metais juos deklaruoti, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus.
Žemdirbiai, baigę tvarkymo darbus, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. nufotografuoti sutvarkytą netinkamą paramai žemės plotą ir kreiptis į savivaldybės ar seniūnijos (pagal valdos buvimo vietą) darbuotoją, kuris prisijungęs prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt pažymės sutvarkyto ploto vietą ir įkels jo nuotrauką.
Žemdirbiai, neturintys galimybių atvykti į savivaldybę ar seniūniją, gali savarankiškai prisijungti prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt prisijungimo lange paspaudę nuorodą „Taip pat galite prisijungti per el. valdžios vartus“.
Pasirinkęs prisijungimo prie Elektroninių valdžios vartų portalo būdą („Per banką“, „Su elektronine atpažinties priemone“), asmuo bus nukreiptas į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą, kurios meniu juostoje paspaudęs „Išankstiniai KŽSRP aprašymai“ galės pažymėti sutvarkyto netinkamo paramai gauti žemės ploto vietą, pasirinkti atliktų tvarkymo darbų aprašymą ir įkelti ploto nuotrauką.

Turi būti pažymėti ir netinkami paramai gauti žemės plotai

Pažymėtina, kad iki 2017 m. gruodžio 1 d. Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje turi būti pažymėti ir netinkami paramai gauti žemės plotai, pvz., pastatytas naujas pastatas, iškastas tvenkinys ir kt.
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras pažymėtus naujus ir sutvarkytus netinkamus paramai žemės plotus patikrins bei patikslins iki 2018 m. balandžio 1 d. Nustačius, kad pažymėtas netinkamas paramai žemės plotas nėra sutvarkytas, kontrolinių žemės sklypų ribos bus patikslintos tik tada, kai VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras vėlesniais metais gaus naujausią ortofotografinę medžiagą arba palydovinius vaizdus.
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras ragina nedelsti ir pranešti apie buvusius netinkamus paramai gauti žemės plotus, kurie paversti tinkamais, nes kitais metais žemdirbiai galės pretenduoti į išmokas už juos.
Fizinių asmenų įgalioti asmenys, juridinių asmenų vadovai, jų įgalioti fiziniai asmenys, norėdami prisijungti prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos, turi pateikti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui prašymą suteikti prieigą (https://www.vic.lt meniu juostoje paspaudus „Paslaugos“, „Prašymai“ iš sąrašo 16 punkto parsisiųsti prašymo formą „Prašymas suteikti prieigą prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos“) ir įgaliojimo originalą ar jo patvirtinta kopiją.
Kilus klausimams, prašoma kreiptis į VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 266 0620 arba el. paštu pagalba@vic.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto