Svarstoma atsisakyti reikalavimo įsigyjantiems žemės turėti ūkininko išsilavinimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisijai reikalaujant palengvinti žemės ūkio pardavimo užsieniečiams sąlygas, Lietuva svarsto atsisakyti reikalavimo norintiesiems ją įsigyti turėti išsilavinimą žemės ūkio srityje.

Parengs ministerija

„Kiek turiu informacijos, projekte bus sušvelninti reikalavimai žemės ūkio paskirties žemės įgijėjams, galbūt tik atsisakant reikalavimų turėti išsilavinimą žemės ūkio srityje, kol kas pokalbis vyko ta kryptimi. Bet plačiau komentuoti galėsiu tik tuomet, kai gausiu projektą ir su juo susipažinsiu“, – sakė Premjeras Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui.
Pasak Ministro Pirmininko, naujos redakcijos Žemės įsigijimo įstatymo projektą Žemės ūkio ministerija Vyriausybei turėtų pristatyti šią savaitę, o sprendimų dėl jo tikimasi kitą savaitę.

Reikalauja EK

ELTA primena, kad EK reikalauja, kad šalys per du mėnesius savo teisės aktus suderintų su ES teisynu, priešingu atveju Briuselis neatmeta galimybės kreiptis į ES Teisingumo Teismą. Lietuva nėra vienintelė EK sukritikuota valstybė – įspėjimai išsiųsti Bulgarijai, Vengrijai, Latvijai, ir Slovakijai.
EK argumentuoja, kad pernelyg varžanti žemės pirkimo tvarka yra neproporcinga ir diskriminuoja kitų šalių piliečius, be to, atgraso užsienio investicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto