Svarstomas lengvatinių paskolų mechanizmas nukentėjusiems dėl Rusijos sankcijų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybėje svarstoma teikti lengvatines paskolas verslui, nukentėjusiam dėl Rusijos sankcijų.

Iki kitų metų vidurio

„Lengvatinių paskolų mechanizmas veiktų kompensuojant palūkanas arba teikiant garantijas už paskolas. Mechanizmas būtų orientuotas į tas įmones, kurios patyrė nuostolių dėl sankcijų“, – sakė ūkio viceministras Marius Skarupskas pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.
Pasak viceministro, teikiant šias paskolas būtų pasinaudojama jau esamais instrumentais – „Invega“ ir Žemės ūkio garantijų fondu.
„Tiesiog akcentas būtų, kad 95 proc. palūkanų būtų dengiama įmonėms, kurios patyrė nuostolių krizės akivaizdoje“, – sakė M. Skarupskas.
Viceministro teigimu, palūkanų kompensavimas galėtų trukti iki 2015 m. vidurio, tačiau terminas galėtų būti koordinuojamas priklausomai nuo sankcijų taikymo trukmės.

Svarstys mokesčių atidėjimo galimybę

Pasak viceministro, svarstant priemonių planą apie mokesčių mažinimą nekalbama, tačiau bandoma įvertinti tam tikrų mokesčių atidėjimo klausimą.
Taip pat nėra svarstoma numatyti tiesioginių dotacijų iš biudžeto, neskaitant intervencinių pirkimų, dėl kurių Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) derasi su Europos Komisija.
Kalbėdamas apie diplomatines priemones, viceministras paminėjo, kad į tarpvyriausybines komisijas reikėtų labiau įtraukti verslą. Susisiekimo ministerijoje yra svarstomos priemonės dėl leidimų vežėjams.
„Svarbu vienodai reaguoti į taikomas sankcijas, kad ES narių pozicija į sankcijas būtų vieninga, paspartinti Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimą dėl ritualinio skerdimo“, – vardijo M. Skarupskas.

Identifikuos palankias rinkas

Kalbėdamas apie pagalbą ieškant naujų rinkų viceministras pažymėjo, kad kartu su Užsienio reikalų ministerija ketinama identifikuoti kiekvienai grupei – pienininkams, transportininkams ir maistininkams – tam tikras rinkas, į kurias reikėtų kreipti pagrindines priemones.
„Mes kalbame apie specifinius tyrimus, apie nemokamas penkių kontaktų paslaugas verslui, kada verslas galės, pasinaudojęs šia paslauga, rasti penkis kontaktus kitoje šalyje.
Kalbame apie aktyvesnį prekybos agentų pajungimą produktų pristatymui tose rinkose. Tam tikrų valstybės vadovų užsienio vizitų peržiūrą į tas šalis, kurios yra svarbios Lietuvai“, – sakė M. Skarupskas.

Ne viską lemia embargas

Savo ruožtu Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį planuoja susitikimą su Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės departamento atstovais. Per susitikimą bus kalbama apie verslo patiriamus nuostolius.
Ketvirtadienį Vyriausybėje ketinama rengti pasitarimą su pieno perdirbimo įmonių ir asociacijų atstovais. Šio susitikimo metu bus kalbama apie būtent šio sektoriaus patiriamus nuostolius, nes kol kas skaičiai Ministro Pirmininko neįtikina.
„Kai kalbama apie tam tikrus galimus nuostolius per mėnesį, mane, kaip ekonomistą, tai šiek tiek šokiruoja, nes aš žinau, kokios yra metinės pajamos. Netekus rinkos nuo 18 iki 30 proc. Rusijoje staiga iš kažkur susidaro dideli nuostoliai“, – sakė A. Butkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto