Švč. Jėzaus Širdies bažnyčiai – 80 metų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šį rugpjūtį sukaks lygiai 80 metų, kai buvo pastatyta ir įšventinta Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia.
Ta proga paskutinę liepos dieną, per Porciunkulės atlaidus, parapijiečiai bus kviečiami dalyvauti iškilmingoje šventėje.
Muziejininkai rengia parodą, pasakojančią šių maldos namų istoriją, ir tikisi pagalbos iš bendruomenės.

Supažindins su bažnyčios istorija

Parodos, skirtos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios įšventinimo jubiliejui paminėti, organizatorės – muziejininkės Raimonda Ramanauskienė ir Jūratė Miliauskytė – sako, jog nelygu kaip pažiūrėsi 80 metų yra ir daug, ir mažai. Žmogaus gyvenime tokia sukaktis būtų visai nemaža. Bendruomenės – ne tokia ir didelė, tačiau per šį laiką bažnyčia, parapija išgyveno įvairiausių džiaugsmų ir rūpesčių. Tik apie tai pasakojančių daiktų, nuotraukų, dokumentų išlikę nedaug.
„Norime kuo plačiau supažindinti visus su bažnyčios ir parapijos istorija, bet neturime tiek eksponatų, kiek norėtųsi parodyti. Ypač iš sovietmečio, kuomet bažnyčiose buvo draudžiama lankytis. Bet vis tiek gyvenimas vyko – žmonės ir tuokėsi, ir vaikus veždavo krikštyti, ir Pirmosios Komunijos, ir Sutvirtinimo sakramentai buvo teikiami… Viskas buvo. Ir tų nuotraukų yra. Tik jos ne bažnyčioje ir ne muziejuje. Jos yra pasklidusios tarp tikinčiųjų“, – sakė R. Ramanauskienė.
Todėl muziejininkės prašo mažeikiškių paskolinti ar padovanoti muziejui turimų nuotraukų, dokumentų ar daiktų, susijusių su šia bažnyčia.

Nuotraukos įneša aiškumo

Pašnekovės sako, jog nereikia manyti, jog nuotraukose būtinai turėtų būti įamžintas vien bažnyčios interjeras ar eksterjeras. Tai gali būti vestuvių, krikštynų ar kitomis progomis bažnyčioje ar prie jos padarytos fotografijos.
„Per tas nuotraukas labai pasimatytų bažnyčios interjero pasikeitimai. Per aštuonias dešimtis metų ir altorius, ir sienos, ir sakykla keitėsi. Ir ne po vieną kartą, o po tris ar keturis. Kai turi nuotraukų ir jas sudedi šalia viena kitos, gali pamatyti, kaip kas atrodė vienais ar kitais metais“, – kalbėjo J. Miliauskytė.
Ateitininkai, Tretininkai, Marijos legionas, „Caritas“ – tai prie bažnyčios veikusios ir veikiančios organizacijos. Bažnyčią lankantys žmonės apie jas girdi, perskaito skelbimų lentoje ir daugiau ar mažiau žino. Tačiau muziejininkai būsimosios parodos lankytojus norėtų supažindinti ir su dabar veikiančiomis organizacijomis, o tam vėlgi reikia eksponatų.

Prašo bendruomenės pagalbos

Pasak J. Miliauskytės, būtų džiugu, jei turintieji tokių nuotraukų galėtų jų muziejui padovanoti. Tačiau jeigu savininkai jų padovanoti nenorės ar negalės, šiuolaikinės technologijos pasitarnauja tuo, kad reikiamus dokumentus ar nuotraukas galima nuskenuoti, o originalus grąžinti savininkams.
Mažeikių muziejuje paroda apie Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią vyks liepos 19–rugpjūčio 31 dienomis.
Turimų daiktų, dokumentų ar nuotraukų – eksponatų, susijusių su bažnyčios, jos parapijos gyvenimu, prie bažnyčios veikusių organizacijų veikla, muziejaus darbuotojai laukia iki liepos 15 dienos.
Jais būtų papildyta paroda.

Bažnyčioje vyks šventė

Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią 1936 metų liepos 2 dieną konsekravo Telšių vyskupas Justinas Staugaitis. Bažnyčios jubiliejų parapijiečiai minės liepos 31 dieną, per Porciunkulės atlaidus.
Pasak bažnyčios jubiliejaus šventę organizuojančios prie Švč. Jėzaus širdies bažnyčios parapijos įsteigtos viešosios įstaigos „Via alba“ direktorės Daivos Meškienės, tradiciškai vyks šv. Mišios, bažnyčios šventoriuje bus kepami blynai ar verdama košė, bus išleisti jubiliejiniai knygų skirtukai.
„Turime mieste seną parapiją, kuriai šiemet sukanka toks garbingas jubiliejus. Tad jis ir bus minimas. Labai kviečiu ir laukiu mažeikiškių dalyvaujant“, – sakė D. Meškienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto