Sveika mityba – sunkus darbas, išlaisvinantis iš ligų gniaužtų

Gydytoja noriai pasakoja savo dramatišką gyvenimo istoriją: apie skaudžius paauglystės išgyvenimus, kai labai norėjosi meilės, tačiau nieko nedomino „mažytė storulė“, apie jaunystėje išgirstą nuosprendį, jog niekada neturės vaikų, apie penkias jai darytas operacijas – penkis atjungimus nuo pasaulio.
„Save prisimenu tik storą. Ir neprisimenu sveikos. Namuose buvau atleidžiama nuo visų darbų, privalėjau tik mokytis. Ir mokiausi per prievartą, nes buvo sunku tai daryti. Kūnas atrodė nuolat išvargęs, pabrinkęs, atmintis prasta. Dėl to labai kentėjau. Didžiulėmis pastangomis baigiau mediciną. Man buvo pasakyta, kad negalėsiu pastoti ir išnešioti kūdikio. Gydžiausi hormonais, man atliko keletą operacijų. Kai viena po kitos gimė dukrelės, maniau, kad pasiekiau viską ir esu laimingiausias žmogus. Tačiau nesilioviau sirgti, blogai jaučiausi. Ligos persekiojo tol, kol supratau, kad maisto kiekis ir kokybė savijautai yra labai svarbūs.
Mūsų organizmas yra unikalus. Jis sukurtas taip, kad pats sugeba gintis nuo pačių sudėtingiausių susirgimų. Tačiau ar galime būti sveiki, patenkinti savo kūno proporcijomis, paprasčiausiai – laimingi, visapusiškai gražūs, jei save niokojame? Pasaulyje išlieka tik tai, kas paklūsta harmonijos dėsniui“, – teigia gydytoja, neseniai grįžusi iš Tarptautinio mitybos specialistų kongreso Romoje, kur buvo apdovanota pirmuoju prizu už savo darbo rezultatus.
J. Tulčina mielai sutiko atsakyti į „Santarvės“ klausimus.
ŽMOGAUS ORGANIZMAS –
ŠIUKŠLIŲ KONTEINERIS
– Gydytoja, pastaruoju metu daug kalbama apie sveiką mitybą, siūlomos įvairiausios diets, parduotuvėse neįmanoma nusipirkti didesnio dydžio drabužių… Gal tas „liekno žmogaus kultas“ yra tik mados reikalas?
– Manau, kad pagaliau žmonėms nusibodo blogai jaustis. Absoliučiai visi antsvorio turintys žmonės kenčia dėl to, kad negaluoja.
Ta tema, kurią prieš penkerius metus, atidarę Natūralios medicinos centrą, mes pradėjome kelti, yra glaudžiai surišta su mūsų savijauta. Mes nuolat kalbame, kad valgyti taip, kaip visi valgo, yra negerai. Netvarkinga mityba yra tas pats, kaip prikrauti savo bute šiukšlių ir nenešti jų lauk. Mūsų organizmas dėl to labai negaluoja. Manau, kad mes pagaliau prisistuksenome iki žmonių pasąmonės ir jie pradėjo tai rezonuoti.
Kada storulis sako, kad jis jaučiasi gerai, aš esu įsitikinusi, jog tai tik jo savigyna, nenoras sulaukti pašaipų.
– Televizijos laidoje „Ieškau darbo“ šalia Jūsų sėdėjusi stambi moteris tikino, kad ji gerai gyvena, yra mylinti ir mylima, nejaučia jokio diskomforto.
– Ta moteris dabar lankosi mūsų centre. Ji svėrė 160 kilogramų, dabar jau numetė 22 kilogramus. Yra labai patenkinta, laiminga, apie tai visur kalba, ir man leidžia apie tai kalbėti. Aš jau tada jai sakiau, kad tai – tik kaukė. Ją užsidėjus, norima pasislėpti, užsidaryti, kad žmonės nesijuoktų, nesišaipytų. Vaidinama, tvirtinama, kad viskas gerai, nes nerandama išeities, nežinoma, kaip sau padėti. Aš jai pasiūliau mūsų centro paslaugas, mitybos sistemą, kurią naudojant galima gražiai sulieknėti.
– Kokia ta sistema?
– Pirmiausia būtina sutvarkyti savo mitybą. Mūsų centras teikia unikalią galimybę – atlieka maisto netoleravimo testą. Šio metodo atradėjas – žymus amerikiečių mitybos specialistas profesorius Markas Lovendalesas.
Tyrinėdamas daugybės pacientų kraujo plazmą, jis nustatė, kad žmogus gali netoleruoti nekalčiausio produkto, pavyzdžiui, agurko, banano, kviečių… Kai kuriuos toleruoja tik iš dalies. Netolerancija iš esmės reiškia, kad mūsų organizmas negamina tam tikrų fermentų, kurie suvirškintų tą produktą. Jis organizme tiesiog genda ir virsta nuodu, toksinu.
Toksinai sukelia slaptą alergiją, kuri kiekvienam savaip pasireiškia. Vieniem sukelia bronchinę astmą, kitiems – sąnarių ligas, tretiems migreną, nutukimą…
Atlikus testą, nustačius, kokie produktai pacientui netinka, pateikiamas jo individualus valgiaraštis, kurio privalu laikytis keletą mėnesių. Organizmas išsivalo.
Toliau eina organizmo valymo procedūros. Valydami žarnyną, mes pamatėme, kad praktiškai kas antras mūsų centro lankytojas turi parazitų. Tai – kirmėlės, askaridės. Kai valydami matome, kas iš tų žarnų išeina, supantame, kaip turi jaustis tas žmogus. Alergijų, bronchinių astmų, sąnarių ligų priežastimi devyniasdešimčia procentų atvejų yra parazitai. O jie visada gyvens ten, kur yra nešvaru. Taip bus tik tų žmonių organizme, kurie valgo netaisyklingai.

PIENO PRODUKTAI
YRA KENKSMINGI
– Kraujo testas yra daromas Vilniuje, Jūsų centre. Ne visi mažeikiškiai turi galimybių ten nuvykti.
– Jeigu žmogus negali sau leisti pasidaryti objektyvų kraujo testą, jis bent turi suvokti, kad privalo iš savo raciono visiškai išmesti pieno produktus. Tai – žmonėms, išaugusiems iš kūdikystės ir nustojusiems gerti mamos pieną, visiškai nenaudingi ir nereikalingi produktai. Karvės pienas yra mums alergiškas produktas, kurio mūsų organizmas netoleruoja, absoliučiai nevirškina.
Šiemet Italijos kongrese dalyvavo garsus mokslininkas T. Kolinas Kempbelas iš Kornelio universiteto. Jis yra atlikęs labai vertingą mitybos studiją. Buvo ištirta daugiau nei 800 žmonių. Mokslininkas itin neigiamai vertina pieną ir pieno produktus: kazeinas – labai sunkus baltymas, žmogaus organizmas jo nesuvirškina. Visi žinduoliai nustoja žįsti pieną, kai subręsta. Tik mes, žmonės, iki senatvės geriame karvės pieną, ir dar su bandelėmis, valgome saldžius glaistytus sūrelius, blynelius su varške ir grietinėlės padažu. Taip pat gana saikingai reikia valgyti žuvies, mėsos produktus.
– Tačiau iki šiol buvo akcentuojama, kad pienas – sveikata…
– Kadangi organizmas nevirškina pieno, kyla uždegiminės reakcijos. Jos kerta per žmogaus silpniausius organus: skrandį, bronchus, sąnarius…
– Pieno produktų negalima valgyti, mėsos ir žuvies – labai mažai… Tai ką galima valgyti?
– Daržoves, kurios turi labai daug baltymų, angliavandenių. Paprastas svogūnas turi riebalų, angliavandenių, baltymų. Mes esame žolėdžiai, nes mūsų virškinimo traktas yra ilgas kaip žolėdžių. Prisirišdami prie kaloringų, organizmo netoleruojamų maisto produktų, mes tampame panašūs į narkomanus.

LAIKO IR PINIGŲ STYGIUS – APSIRIJĖLIŲ
ATSIKALBINĖJIMAI
– Kaime ne kartą esu girdėjusi moterų padejavimus, jog storos yra vien todėl, kad gyvena neturtingai: „Valgome viską, ką išgalime nusipirkti. Vertingus produktus gali valgyti tik tie, kurie turi daug pinigų“. Kaip Jūs vertinate tokius samprotavimus?
– Galiu garantuoti, kad laikydamasi maisto programos, aš per mėnesį išleisdavau apie penkiasdešimt litų. Ne tik man, bet ir visiems tiek užtenka. Mūsų žmonės yra apsirijėliai. Jie priprato ryti, ėsti, o ne valgyti. Aš nebijau šitų žodžių. Dabar yra labai nedaug sunkų fizinį darbą dirbančių žmonių. Visiems kitiems, norintiems egzistuoti, reikia labai mažo kiekio maisto. Mums Dievas davė lėkštę, tai yra kartu sudėtus delnus – tiek mes galime per vieną kartą suvalgyti. Aš dažnai matau, kaip tie žmonės, vadinantys save neturtingais, cepelinus valgo kibirais. Todėl girdint tokias kalbas norisi nusijuokti ir pasakyti, kad tai – tik jų atsikalbinėjimai.
Sąmoningi, intelektualūs žmonės suvokia, kad daug naudingiau yra valgyti savame darže užaugintas daržoves su ryžių kruopomis, nei šlemšti cepelinus.
Svarbiausia – kasdien valgyti skirtingų košių. Jokiu būdu negalima kasdien valgyti tų pačių košių. Kruopos yra pigios. Negalima valgyti manų košės ir negalima virti kruopų su pienu ar su vaisiais.
Antro dienos patiekalo sudėtyje turi būti gyvulinės arba augalinės kilmės baltymo. Žuvį, mėsą su daržovėmis galima valgyti po du kartus per savaitę. Kiaušinis vieniems žmonėms tinka, kitiems ne. Tai galima nustatyti atlikus kraujo testą.
Gyvulinio baltymo negali būti daugiau nei 120 gramų. Pažiūrėkite, kiek sukapoja tas jūsų vadinamas „neturtingas žmogus“! Jis augina gyvulį tam, kad jį paskerstų ir visą žiemą šlemštų mėsą!
– Žiniasklaidai atvirai pasakojate savo gyvenimo istoriją…
– Aš esu nesveikas žmogus. Man darytos penkios operacijos. Juk operuojant žmogui perpjaunami visi meridianai, kanalai. Mūsų organizmas nėra atskirų organų rinkinys. Jis yra visuma. Išėmus vieną ar kitą organą, kiti pradeda kentėti. Tokiems žmonėms reikia labiau organizuotis, labiau prisižiūrėti, ką valgo, veikia, apie ką galvoja. Kadangi aš negaliu pasakyti, kad esu sveika, privalau sau taikyti daug daugiau apribojimų nei tie, kurie nebuvo paliesti skalpelio.
Sergančių žmonių organizmas patiria didžiulį stresą. Valgydami netinkamą maistą, jie maitina parazitus. Galiu garantuoti, kad nė vienas iš jų niekada nesuras sveikatos poliklinikose, ligoninėse. Jie sirgs tol, kol nesuvoks, kad būti sveikam yra didžiulis darbas.
Prisimenu, kaip vienoje televizijos laidoje dainininkas Virgis Stakėnas teigė esąs darboholikas, todėl neturįs laiko dietų laikymuisi. Dabar Jūs sakote, kad taisyklinga mityba taip pat yra darbas…
– Norėdamas kaip galima daugiau nuveikti, žmogus turi suprasti, kad privalo dirbti su savo organizmu. Jeigu aš apsileisiu, privalgysiu to, ko negalima, kitą dieną būsiu visai nedarbinga. Darbo našumo koeficientas priklauso nuo to, ką žmogus daro su savimi. Visi darboholikai mitybos klausimais turi save sudrausminti.
Dažniausiai būna taip, kad dirba, dirba, dirba, po to atsipalaiduoja, restoranuose prisivalgo, ko širdis geidžia, o paskui vaikšto nukarusiais pilvais, pikti ant viso pasaulio ir ant savo darbuotojų. Verslas pradeda nebesisekti. Tada įvykių seka aiški: stresas, trumpinimas, saugiklių išmetimas. Saujomis ryjami antidepresantai.
– Gydytoja, aš taip pat esu stora. Klausydamasi Jūsų vis galvoju, kur rasti valios, suvokimo, kad privalau reguliuoti savo mitybą?
– Tas suvokimas ateina tada, kai suprantama, kad žmogus toliau taip nebegali gyventi, nebegali nešioti tuos kibirus nereikalingų ląstelių, kurios turėjo išeiti, tačiau liko organizme, nes valgo daugiau nei reikia. Tada, kai nebegali žiūrėti į veidrodį, bijo apsivilkti patinkantį drabužį, nes supranta, kad ant tokio kūno neverta jo vilkti. Tačiau svarbiausia – toks žmogus negaluoja. Aš manau, kad suvokimas ateina tada, kai jis nebegali ir nebenori taip gyventi toliau.
Paprastas patarimas – truputį užrišti burną. Žarnyno valymas mums padeda atrišti žmogų nuo narkotiko – prisirišimo prie ėdimo. Jeigu žmogus neturi galimybių atvažiuoti į Žvėryno natūralios medicinos centrą tam, kad išsivalytų žarnyną, reikia nuolat klizmuotis. Tačiau pačiam tai pasidaryti nėra lengva ir efektyvu.
– Psichologiniais tyrimais nustatyta, kad žmonės labai daug valgo norėdami kompensuoti nesėkmes, patyrę stresą. Kaip tokiais atvejais atsispirti valgymui?
– Manau, reikia nugalėti save. Tam padeda meditacija. Tikintis žmogus stiprybės ieško maldose, netikintiems padeda meditacija per tantras, mantras. Atsigauti padeda dvasinė literatūra. Bažnyčia padeda apvalyti tą sugedusį žmogaus biolauką.
Blogiausia informacija eina iš paties žmogaus, kai jis yra nešvarus, jo žarnyne pilna parazitų. Pagalvokite, ar toks žmogus gali būti geras, ramus. Negali, nes toksinai neleidžia tokiam būti.
Vieni tai suvokia ir stengiasi gyventi sveikai, kiti ateityje tai suvoks, tačiau visada bus tokių, kurie sutiks sirgti, gerti tabletes, tačiau valgys. Ir nieko čia nepadarysi. Tu negali nei sirgti, nei sveikti vietoje kito.
Virginija STEPONAVIČIENĖ

2 Atsakymai į “Sveika mityba – sunkus darbas, išlaisvinantis iš ligų gniaužtų”

  1. hm parašė:

    parasiusi pikta speceliste (turetu buti pikta specialiste) pirmiausiai ismokite rasyti lietuviskai. Ir dar, matyt parasiusi pikta specialiste yra kokia nors senu laiku arba naujai „iskepta“ dietologe.. Musu dietologai ale labai gerai supranta, kaip yra sveika maitintis. Manau, kad nera skaite nei Polio Brego nei kitu geru knygu sveikatos ir mitybos tema. Ka ismoko studijose, tuom ir sventai tiki..

  2. pikta speceliste parašė:

    tikrai ne mitybos speceliste cia pasakoja pasaka sita.. kas istyre kad kaseinai nevisrkinami, kur istyre?vieni nevirskina kiti virskina. mitybos srityje nera dar atlikta tiek bandymu , kad taip darsiai galetum teigti kas cia parasyta apie piena, zuvi. nuo kada darzoves baltymu daug pradejo tureti?
    oi zmones neikit i tokius centrus, ieskokit issilavinusio mitybos specelisto, ne tokio kur zarnu valymus daro.
    ir kirminai ne nuo toksinu atsirada , o nuo nesvaros .. kuo toliau tuo labiau pikta darosi.
    sutinku, butina sveikai maitintis, bet ne taip kas cia parasyta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto