Sveikatos patikra – ne dėl „popieriuko“

Nors profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą reglamentuojanti sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka veikia daugiau nei dešimtmetį, vis dar pasitaiko atvejų, kad gydytojų išduotas ir reikalingas pažymas mokyklų sveikatos specialistai iš vaikų surenka ne visu šimtu procentų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kasmet artėjant rugsėjui ir naujiems mokslo metams pasigirsta priminimų apie būtinybę pasirūpinti profilaktiniu vaikų sveikatos patikrinimu. Ir nors tėvų prievolė ugdymo įstaigoms pateikti ne anksčiau kaip prieš metus išduotą vaiko sveikatos pažymėjimą egzistuoja ne vienerius metus, neretai poliklinikų durys praveriamos tik rugsėjį – likus vos kelioms dienoms iki jų pateikimo termino pabaigos.

Ženklaus padaugėjimo nepastebi

Vaikai yra apdrausti valstybės, tad už šią gydytojų atliktą profilaktinę apžiūrą mokėti nereikia. Už jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, tarp jų – ir profilaktinę apžiūrą, apmokama privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšomis.
Profilaktinis vizitas pas šeimos gydytoją ir odontologą bei sveikatos būklės patikrinimas privalomas visiems iki 18 metų vaikams, o į gydymo įstaigą pagal galiojančius teisės aktus juos palydėti privalo suaugusieji.
Pasak pirminės sveikatos priežiūros centro „Sveikata šeimai“ gydytojos Virginijos Bielskytės, šiuo metu jaučiamas šioks toks atvykstančiųjų į gydymo įstaigą profilaktiškai pasitikrinti sveikatos skaičiaus padidėjimas. Nors jis nėra toks ženklus kaip būdavo prieš keletą metų.
„Tuos patikrinimus mes jau vykdome seniai, maždaug nuo gegužės pradžios. Ir jeigu yra nedaug žmonių, prisirašiusių prie tos įstaigos, tai jokios problemos nei gydytojams, nei jų pacientams dėl profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų nebūna net ir rugsėjo mėnesį“, – sakė gydytoja.

Patikrinimo kviečia neatidėlioti

Pastebima, kas pastaraisiais metais beveik neliko tėvų ir vaikų, laukiančių profilaktinių patikrinimų prie gydytojų kabinetų. Manoma, jog tam įtakos turi registracijos tvarka – vizitams pas šeimos gydytojus reikia užsiregistruoti iš anksto.
„Pas mus dabar žmonės registruojasi vizitams rugsėjo pradžiai. Taigi, profilaktiniam vaikų patikrinimui yra eilės mėnesį į priekį. Yra išankstinė registracija ir atvykus sutartu laiku žmonės  priimami.
Aišku, kartais atsitinka nenumatytų atvejų, kai tėvai atveža susirgusius vaikus ir tada juos priimame pirmiausia. Anksčiau, kai per dieną reikėdavo šimtą žmonių priimti, būdavo baisu, neįmanoma net ir dirbti“, – sakė V. Bielskytė.
Valstybinių ligonių kasų atstovų teigimu, vaikų, darželio ar mokyklos duris praveriančių pirmą kartą, pažymas apie sveikatos būklę ugdymo įstaigų sveikatos specialistams pristatyti būtina iki rugsėjo 15 dienos. Kiti tai padaryti gali ir vėliau – mokslo metų eigoje.
Ir medicinos, ir švietimo sričių atstovai ragina tėvus profilaktinio vaikų sveikatos bei dantų būklės patikrinimo neatidėlioti ir turint galimybių susitvarkyti kuo anksčiau.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Sveikatos patikra – ne dėl „popieriuko“”

 1. lina parašė:

  kiek pamenu sunu tik pasverdavo ir ugi patikrindavo ir paklausdavo ar primatai ir tiek?isvis nereikalinga tokia patikra,jei yra bedu ir gydaisi…susirgti galima ir per diena,o cia pazyma galima pasiimti is anksto,pries keleta menesiu.

 2. Jonė parašė:

  Aš tai nesuprantu, kam išvis tokia tvarka reikalinga. Kai gyvenau Lietuvoje, tai reikėdavo vesti vaiką kiekvienais metais, laukti eilėse dėl kažkokio popiergalio, o dar ir vaikui buvo stresas, nuo visokių pulso matavimų… Vokietijoje tokio dalyko nėra ir nebuvo. Jiems net keista, kad pas mus tai daroma.

 3. xxx parašė:

  nu taip neliko eiliu,tik kazin kur ,jei uzsiregistruoti pas gydytoja net neimanoma,kam is vis reikalingos registraturos,jei niekas nekelia telefono ….

 4. Laima parašė:

  Labai keistas straipsnis,nes sakoma , kad eilių neliko.Nejuokinkit.Jau ir dabar pasitikrinti pas odontologą eilės driekiasi per visą koridorių,poliklinikoje“Sveikata šeimai“Jokios ten registracijos nėra nei pas savo gydytoją, nei pas odontologus.Tiesiog dvi dienos skirtos savaitėje pasitikrinti dantukus ir tai tik per dvi valandas.Tad eilės iš ties yra.Ir jei siūloma vaikams tikrintis dar gegužės mėn, tai kam iš viso reikalingas toks patikrinimas,kai vaikai per vasarą dar išauga.Žodžiu pažyma dėl pažymos.Absurdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto