Sveikatos priežiūros paslaugos bus arčiau mažeikiškių

Vakar vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Sveikatos centro įsteigimui Mažeikiuose. Rajono gyventojams bus sudarytos sąlygos greičiau ir paprasčiau gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

Gerinamas paslaugų prieinamumas

Savivaldybės merė: „Įkurtas Sveikatos centras padės į vieną tinklą sujungti bazines sveikatos priežiūros
paslaugas, kuriomis gyventojai naudojasi dažniausiai.“

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) merės Rūtos Matulaitienės teigimu, šalyje vykstanti sveikatos reforma įgyvendinama keliomis kryptimis. Viena iš jų – sveikatos centrų kūrimas.

„Savivaldybės kuriamas Sveikatos centras padės sujungti į vieną tinklą bazines, t. y. būtiniausias  paslaugas, kuriomis gyventojai naudojasi dažniausiai, ir kartu užtikrins gyventojams galimybę bent 80 proc. sveikatos priežiūros paslaugų gauti arčiau namų – savo savivaldybėje“, – kalbėjo merė.

Sveikatos centre bus teikiamos pirminės ir antrinės, ambulatorinės ir stacionarinės, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos.„Sveikatos centro veikloje dalyvausiančios viešosios, biudžetinės ir privačios įstaigos bendradarbiaudamos, o ne tik konkuruodamos, galės geriau užtikrinti visą reikalingą paslaugų paketą savivaldybės gyventojams“, – sakė R. Matulaitienė.

Pasirinktas funkcinis bendradarbiavimas

Savivaldybės merė pažymėjo, kad Savivaldybės sveikatos centro paslaugas planuojama teikti funkcinio bendradarbiavimo būdu.

„Nėra numatoma atsisakyti jokių iki šiol teikiamų paslaugų, įstaigos dirba efektyviai, vadinasi, esminiai (struktūros) pokyčiai mūsų savivaldybėje nėra būtini, todėl buvo pasirinktas ne struktūrinis, o funkcinis bendradarbiavimas, kai sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos bendradarbiavimo sutarčių pagrindu skirtinguose juridiniuose asmenyse“, – teigė R. Matulaitienė.

Ji papildė, kad nebus įkurta naujų sveikatos priežiūros įstaigų. Taip pat nebus sujungtos esamos sveikatos priežiūros įstaigos, neatsiras naujas juridinis asmuo, o dabar veikiančios sveikatos priežiūros įstaigos paslaugas teiks bendradarbiavimo sutarčių pagrindu.

Savivaldybės taryba pritarė Sveikatos centro steigimui Mažeikiuose.

Nauda – ir pacientams, ir specialistams

Pasak merės, rajone įsteigus Sveikatos centrą, pacientai bus geriau informuoti, kur, kaip ir kokias sveikatos priežiūros paslaugas jie gali gauti arčiau namų. „Bus siekiama užtikrinti savivaldybėje gyvenantiems pacientams prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų tęstinumą, gerinti savivaldybės gyventojų sveikatos rodiklius“, – sakė ji.

Sveikatos priežiūros specialistams bendradarbiaujant tarpusavyje, atsiras galimybė kelti kvalifikaciją, konsultuotis, o gavus Europos Sąjungos investiciją, turėti geresnę infrastruktūrą, modernesnę įrangą.
„Įkurtas Sveikatos centras bus kaip įrankis numatytiems tikslams pasiekti. Laisvas gydymo įstaigos ir gydytojo pasirinkimas gyventojams ir toliau nebus ribojamas“, – pažymėjo R. Matulaitienė.

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-63

One Reply to “Sveikatos priežiūros paslaugos bus arčiau mažeikiškių”

  1. Anonimas parašė:

    Taip ir toliau , gal „kietesnę“ merę išsirinkot šį kart.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto