Švenčių nuotaiką bendruomenės kuria pačios

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=687 template=caption] [nggallery id=689 template=caption] [nggallery id=688 template=caption] Neįprastai šilti orai ne vienam trukdo patikėti, kad netrukus Kūčios, Kalėdos, o ir Naujieji metai – nebe už kalnų. Kad ir kaip būtų, rajono miestų ir miestelių, įvairių įstaigų bendruomenių nariai savo rankomis kūrė švenčių simbolius bei dekoracijas, puošė savo aplinką, stengėsi aplinkiniams ir sau įkvėpti šventinės nuotaikos.

Tęsia ilgametę tradiciją

Kaip įprasta, artėjančioms didžiosioms žiemos šventėms aktyviausiai ruošiasi rajono ugdymo įstaigos. „Santarvės“ dėmesį patraukė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos pastato langai, papuošti baltais karpiniais.
Pasak mokyklos direktorės Rimos Širvinskienės, jau daug metų mokykloje tęsiama tradicija šventiškai papuošti  jos  langus.
Išradingumu bei kruopštumu stebina Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai ir mokytojai.
Praėjusią savaitę šalia mokyklos auganti eglė buvo papuošta mokinių ir mokytojų pagamintomis dekoracijomis ir įžiebta. Mokyklos bendruomenė rankų darbo stilizuota egle papuošė ir įstaigos interjerą, o langus dekoravo angelais.
Seda šventes šiemet pasitiks turėdama ne tik tradicinį Kalėdų atributą – žaliaskarę eglę, bet ir prakartėlę – Jėzaus gimimo tvarte vaizdelį.
Tradicijos puošti savo miestelį nesulaužė ir Laižuvos bendruomenė. Šiemet užsukti į miestelį vėl kviečia vietinių gyventojų sukurtos grožybės.
Balerinas, besmegenius, Senius Šalčius, nykštukus, Šiaurės elnią ir jo roges, iš gamtinių medžiagų pagamintas floristines kompozicijas, iš palečių pagamintus suolelius – visa tai ir dar daugiau galima pamatyti Laižuvoje…

Apie bendruomenių iniciatyvas plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Švenčių nuotaiką bendruomenės kuria pačios”

 1. Ką renkam - tą ir turim parašė:

  Ką renkam – tą ir turim

 2. Atsakymas Jadzei parašė:

  Jūs labai pastabi. Galės dabar vietinė valdžia trimituot kaip Mažeikiai išgražėjo renovuotais parkais, gatvėmis. Tik viena pastabėlė- iš ES lėšų tas grožis. O patys klierkai susmirdusia dvasia socdemokratine lai ant tos legendinės kulinarinės kriautuvės sustoję pasižiūri ką savo jėgomis padarė. Net ir to šašo nesugebėjo pašalinti pons Tenys. Ką jau kalbėti apie miesto papuošimą, kai reikia savo lėšomis, o ne sponsorių papuošti.

 3. Jadzė parašė:

  Kaimai gražiau pasipuošę nei Mažeikiai, toks jausmas, kad savivaldybei galva susisuko be Orlen paramos. Kai Orlen rėmė tai ir darbų mažiau buvo, o kai dabar patiems pasipuošti reikia tai išsilakstė kaip žiurkės visi. Tos eglutės dažais nupurkštos tai net nejuokinga, vaikų darželis.

 4. Birutė parašė:

  Tai kad jau šampano kamščių skraidymas prie rajono valdžios pastatų matomas kokias 2 savaites.

 5. Saulius parašė:

  Miesto VALDŽIA visas lėšas išleido reprezentacinėms išlaidoms. Šakočiams, šampanams, gėlėms ir t.t. Girdisi tik tuščios, standartinės kalbos. Keičiasi tik įstaigų ir organizacijų pavadinimai. Šlykštu žiūrėti Mažeikių naujienas per Roventos TV. O kiek dar neparodoma. Tie patys Homo Sovieticus su tais pačiais metodais. Pirmyn į šviesią ateitį draugai (niūriomis Kalėdinėmis gatvėmis)!!!

 6. mažeikietė parašė:

  Šiemet Grinčas pavogė Kalėdas iš Mažeikių,tiesiog verkti noris,tokio liūdno miesto dar nėra buvę.Labai norėtųsi,kad Grinčas būtų pavogęs ir valdininkų premijas.

 7. sodų 10 parašė:

  Sutinkam su išsakytom nuomonėm apie miesto papuošimą. Klaikiai atrodome prieš kitus miestus………., tačiau sūlome sutemus aplankyti sodų 10 namą Tikimės,kad nuotaika pagerės, nes jis šviečia įvairiomis švieselėmis per naktį.Prie namo išppuoštos šešios eglutės, pagal galimybes iškabintos giriliandos per visą daugiabutį išilgai Kiekvienas įėjimas įrėmintas blizgančiom,įvairiaspalvėm lemputėm.Ką bekalbėti apie išpuoštus gyventojų langus. Tai nuostabu….. Gaila, kad namas ne pagrindinėse miesto gatvėse,mūsų nepastebi,todėl pasivaikčiodami aplankykite prieblandoje šį namą. Puošiamės eilė metų,bet seniunija nepastebi,kad Mažeikiuose tikrai vienas daugiabutis, kuris taip pasipuošęs sutinka ilgiausias ,gražiausias metų šventes….Kartais norisi ir valdininkų dėmesio,juk žmonės labai stengiasi.

 8. taip parašė:

  Aciu Arturui uz nerealu komentara! Ir is tiesu, miestas atrodo tragiskai! Kazkodel Venta gali apsviesti savo pagrindine gatve, mes -ne… Saldus gali papuosti gatviu zibintus, mes- ne.. Naujoji Akmene gali papuosti savo centrine aikste, mes- ne.. NYKUS MAZEIKIAI! Gaila, bet tai tiesa! Miesto valdzia vis skundziasi, kad nera pinigu. TAI KUR TIE PINIGAI DINGSTA?!

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Tragiskai atrodo tos piramides apvyniotos salikais. Baisu…egles nupurkstos klaikiom spalvom, apdziuvusios…

 10. Lina parašė:

  Laižuva pirmiau susitvarkytu pačio kaimo estetinę būklę, apgriuvusius namus ir tik tada girtusi ŠVENTINE ATMOSFERA …. juokingai gėdinga

 11. Artūras parašė:

  Noriu didelį ačiū pasakyti savivaldybei už nerealiai gražiai papuoštą miestą. Gatvių dekoracijų nėra. Geneali mintis kilo kažkam susmeigti krūvą iškirstų eglučių į vazonus ir tiesiogine ta žodžio prasme išniekinti jas nupurkškiant purvinais dažai įsivaizduojant, kad tai labai gražu. Nepamenu taip nykiai atrodantį miestą prieš šventes. Ir orai čia ne prie ko. Vienintelė paguoda gyventojų langai daugiabučiuose, kuriuose kur ne kur žybsi šventinės girliandos ir į nepasipuošūsį miestą žiūri liūdni kalėdiniai elniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto