Švenčių tradicijas galime kurti patys

Pastaraisiais metais plačiai diskutuojama, ar ne per anksti žmonės pradeda ruoštis šventėms ir didysis laukimas nebetenka prasmės. Vis rečiau kuris egles bepuošia tik prieš pat didžiąsias metų šventes. Tradiciškai žmonės Kalėdų eglę puošdavo tik Kūčių vakarą, o šiais laikais jos padabinamos dar net neprasidėjus adventui.
Istorijos žinovai pataria patiems susikurti savas šeimos tradicijas ir nuspręsti, kaip ir kada pradėti ruoštis šventei.

Galimybė pasirinkti

Mažeikiškė muziejininkė Jūratė Miliauskytė sako, kad gyventi reikia kartu su laiku, nes jo nepasuksime atgal ir nepulsime puošti tik žalių iš miško parvežtų žaliaskarių, kai galima pasirinkti ir dirbtinę eglę ar tiesiog eglių ar pušų šakas. Tai esą priklauso nuo kiekvieno žmogaus įpročių ir norų. „Paprotys eglę puošti tik per Kūčias yra išlikęs iš senų laikų. Jo būdavo laikomasi, žmonės nepuošdavo Kalėdų medžio anksčiau, nes norėjo, kad eglė žaliuotų kuo ilgiau, tad ir pats džiugesys bei šventimas prasidėdavo tik sulaukus šv. Kalėdų“, – priminė muziejininkė.
J. Miliauskytės teigimu, galimi įvairiausi šv. Kalėdų laukimo variantai ir geriausia būtų, jei šeima ar žmogus susigalvotų savo tradicijas ir jas puoselėtų, jei jų neperdavė tėvai ar seneliai.

Tradicijos – per žaidimą

Viena iš tokių naujoviškų tradicijų galėtų būti susitarimas iš anksto nepapuošti visos šventinės atributikos. Galima papuošti tik šakelę ar žvakutę. O po to kiekvieną dieną per visą adventą po mažą Kalėdų simbolį parnešti į namus – kaip dalelę artėjančios šventės.
Kitas variantas: parsinešus namo eglę, nepuošti jos iš karto, o kas dieną pakabinti po žaisliuką. Ir tik Kūčių vakarą įžiebti margaspalves girliandas. Vaikams tai galima pateikti kaip žaidimą – už kiekvieną padarytą gerą darbą pakabinti po žaisliuką.
Visiems šeimos nariams turėtų būti smagu žinoti, kad eglę papuošė ne šiaip žaisliukai, o gerų darbų simboliai.

Dalijo šakas

Mažeikiškiai, nenorintys namuose turėti didžiulės gyvos eglės, bet nepageidaujantys ir dirbtinės, paprastai pasipuošia tik kelias eglės ar pušies šakeles.
Vakar galimybę nemokamai įsigyti šakų mažeikiškiams suteikė Mažeikių urėdija. Jos darbuotojai prie dviejų prekybos centrų senamiestyje ir mikrorajone išdalijo apie 1500 eglių ir pušų šakų. Ši akcija rengiama jau trečius metus iš eilės.
Mažeikių urėdijos urėdo pavaduotoja Eligija Panovienė „Santarvę“ patikino, kad šakos gražios, nenubyrėjusios.
„Šakos nugenėtos nuo medžių viršūnių, tikrai nėra nubyrėjusių, neišvaizdžių. Kiekvienais metais žmonės šakas renkasi skirtingai, būna, kad jų lieka, o buvo, kad ir pritrūko“, – sakė E. Panovienė.
Šakos taip pat dalijamos ir Sedos bei Viekšnių miestelių aikštėse, tik ten jų daug mažiau, nes, pasak urėdijos darbuotojų, nėra didelio poreikio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto